Pareigūnai per tris operacijas sulaikė 300 kg hašišo

Po daugiau kaip pusę metų trukusio tyrimo pareigūnai sulaikė 14 ginkluoto nusikalstamo susivienijimo, vykdžiusio stambaus masto narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą, narių.

Ikiteisminio tyrimo metu iš nelegalios apyvartos buvo paimta apie 300 kilogramų hašišo, apie 5000 Extazy tablečių, pistoletų, sprogstamosios medžiagos, labai daug šaudmenų, 8 automobiliai su įrengtomis slėptuvėmis bei kiti daiktiniai įrodymai.

Ikiteisminį tyrimą pareigūnai pradėjo gegužės mėnesį, kai ties Kalvarijos užkarda sulaikė Lenkijos – Lietuvos valstybės sieną kirtusį Kauno miesto gyventoją G.T. (32 m., teistas 1 kartą.). Automobilyje „Rover 75“ specialiai įrengtoje slėptuvėje buvo rasta kontrabandos būdu gabenamo 80 kilogramų narkotinės medžiagos - hašišo, supakuoto į atskirus paketus. Ištraukti paslėptą visą kauniečio gabentą narkotikų krovinį prireikė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų su specialia pjovimo įranga pagalbos.

Rugpjūčio mėnesį Lavoriškių pasienio kontrolės punkte buvo sulaikytas kitas to paties nusikalstamo susivienijimo narys, anksčiau 3 kartus teistas Kauno miesto gyventojas D.J. (34 m.), iš Lietuvos gabenęs 100 kilogramų hašišo, supakuoto analogišku būdu. Narkotikų slėptuvė automobilyje „Nissan Primera“ buvo įrengta taip profesionaliai, kad išimti visus paslėptus paketus vėl prireikė pjovimo įrangos.

Remdamiesi šio ikiteisminio tyrimo metu surinkta informacija, spalio mėn. pareigūnai, bendradarbiaudami su Kauno apygardos prokuratūra, įvykdė plataus masto operaciją, kurios metu Kauno ir Jonavos miestuose bei Lazdijų pasienio kontrolės punkte sulaikė likusius 12 su nusikalstamo susivienijimo veikla siejamus asmenis.

Tyrimo metu nustatyta, kad šio nusikalstamo susivienijimo organizatorius - 3 kartus anksčiau teistas Svajūnas Bukauskas (g. 1968), kuris, kaip įtariama, subūrė ir vadovavo nusikalstamai veiklai, organizuodavo narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandą iš Ispanijos per Lietuvą į Rusiją. Jam padėdavo Kauno miesto gyventoja D. P. (g. 1966).

Operacijos metu viename iš Jonavos mieste esančių garažų rastas automobilis „Opel Vectra“ su gerai įrengta slėptuve, apie 120 kilogramų kanapių dervos (hašišo) bei apie 5000 vnt. Extazy tablečių, kaip įtariama, šiuo automobiliu kontrabandos būdu atvežtų į Lietuvą. Kratų metų sulaikytųjų gyvenamosiose vietose rasti ir paimti 4 pistoletai, labai didelis šaudmenų kiekis bei sprogstamosios medžiagos.

Trijų operacijų metu iš viso buvo paimta per 300 kg hašišo, kurio vertė rinkoje siektų per 600 tūkst. eurų.

Šio nusikalstamo susivienijimo organizatorius ir jo bendrininkai naudojosi prabangiais automobiliais (60-70 tūkst. eurų vertės), disponavo labai didelėmis pinigų sumomis bei turėjo įvairaus nekilnojamojo turto. Vien nusikalstamo susivienijimo organizatoriaus aprašyto turto vertė viršija kelis milijonus litų. Įtariant, kad visas turtas galėjo būti gautas ar įgytas nusikalstamu būdu, įtariamiesiems skirtas laikinas nuosavybės teisės apribojimas.

13 nusikalstamo susivienijimo narių suimti, vienai įtariamajai skirta kita kardomoji priemonė. Jiems inkriminuojami nusikaltimai, numatyti LR BK 249 str. (Nusikalstamas susivienijimas), 199 str. 2 d. (Kontrabanda) bei 260 str.3 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu). Už dalyvavimą šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje LR BK numato laisvės atėmimo bausmę iki gyvos galvos.


Šiame straipsnyje: narkotikų platinimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių