Palangos pliažai po škvalo sutvarkyti, Nida prašo kariškių pagalbos

Po sekmadienį siautusio škvalo labiausiai pajūryje nukentėjusi Neringos savivaldybė audros padarinių likvidavimui paprašė kariškių paglabos.

Neringos meras Antanas Vinkus tikino, kad pirmadienį audros nuniokotame mieste dirba ne tik komunalininkai, bet ir pačios savivaldybės darbuotojai.

„Skubame sutvarkyti bent centrinę miesto dalį. Vakar ir Neringos gyventojus, ir poilsiautojus iš tiesų ištiko psichologinis šokas, išvydus kas dedasi mieste“, – aiškino Neringos meras.

Pasak A.Vinkaus sekmadieninė audra sužalojo keturis žmones.

„Viena 40  metų moteris miesto centre medžio buvo parblokšta ant asfalto, medis jaisužalojo stuburą, buvo įtariamas vidinis kraujavimas. Sužeistoji skubiai išvežta į ligoninę, jos būklė gerėja“, – pasakojo meras.

Kita 35-erių metų moteris buvos sužalota gatvėje, kai ėjo su kūdikiu ant rankų.

„Nuo stogo nuplėšta lenta smogė jai į galvą, moteris parkrito, prarado sąmonę, o vaikas galva trenkėsi į žemę. Tačiau operatyviai buvo suteikta pagalba, moteris išgabenta į ligoninę ir atgavo sąmonę“, – pasakojo A.Vinkus.

Dar vienas vyras nukentėjo Juodkrantėje, kai krisdama medžio šaka sutrenkė galvą bei petį, jam buvo įtariamas raktikaulio lūžis.

„Dūžtantys langų stiklai sužalojo vieną jauną moterį. Stiklo šukė jai sužalojo koją“, – sakė A.Vinkus.

Nuvirtę medžiai buvo paralyžavę eismą tarp Preilos ir Pervalkos. Medžiai atkirto ir visą Preilos gyvenvietę.

„Per pusvalandį buvo atstatytas eismas. Tačiau vėliau nutrūko elektros energija, specialistams teko ieškoti gedimo ir apie 20 val. elektra vėl buvo įjungta“, – teigė Neringos meras.

Pirmadienį nuniokoto miesto valyti nuo audros padarinių susibūrė ne tik specialiosios tarnybos, bet ir gyventojai.

„Pirmadienį paprašiau Krašto apsaugos ministerijos ir Karinių jūrų pajėgų vadovybių pagalbos. Turėtume sulaukti kariškių, kurie padės sutvarkyti storiausius ir didžiausius išverstus medžius“, – sakė A.Vinkus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos dešimt vyrų jau pirmadienį nuo ryto gelbėjo Neringos komunalininkams valant miestą nuo virtuolių.

Palangos pliažai - sutvarkyti

Tuo metu Palangos paplūdimiai poilsiautojus šį rytą pasitiko visiškai sutvarkyti.

„Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, - sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik nebūta. Centrinėje gelbėjimo stotyje budintys gelbėtojai pranešimo apie atūžiančią audrą sulaukė iš Nemirsetoje besidarbuojančių kolegų.

„Puolėme varyti poilsiautojus iš jūros. Pradžioje žmonės nesuprato, kodėl liepiame lipti į krantą, tačiau pamatę artėjančią audrą, iš vandens skubėjo patys“, - pasakojo J.Pirožnikas.

Tokios smėlio audros, kokia kilo Palangos pajūryje, nebuvo matę ne tik kurorto svečiai, bet ir po keliasdešimt metų paplūdimiuose besidarbuojantys palangiškiai. Poilsiautojai nuo kylančio vėjo slėpėsi bėgdami iš pajūrio, nemažai jų užuovėją rado gelbėjimo stotyje, dalis bandė gelbėtis persirengimo kabinose.

Kai kurie audros metu Palangoje vėjo pakelti bei nunešti daiktai atsidūrė net Šventosios paplūdimyje. „Ir šiandien turime striukių, kelnių, batų, šlepečių. Per garsiakalbius kviečiame žmones, kurie vakar prarado savo daiktus, ateiti į centrinę gelbėjimo stotį“, - pirmadienio rytą kalbėjo Palangos gelbėtojų vadovas.

Panašius įspūdžius pasakojo ir škvalo metu pajūryje su žmona bei mažamečiais vaikais buvęs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Lyg nujausdami su šeima užsukome į centrinę gelbėjimo stotį, ir praėjus vos keletui minučių prasidėjo škvalas. Tokios audros dar neteko matyti – ji atėjo labai greitai ir apie 10 minučių siautė paplūdimyje. Mačiau, kaip link stoties skrido batutas, jis trenkėsi į paplūdimo tinklinio aukštelės stovus, kurie iš karto lūžo. Laimei, Palangoje incidentų su žmonių gyvybėmis ar sužalojimais nebuvo. Komunalininkai dirbo intensyviai, baigiame susitvarkyti miestą“, – sakė Š.Vaitkus.

Tokio škvalo, koks sekmadienio pavakare siautė Palangos pajūryje, sakė neregėję ir miesto komunalininkai, kurie sekmadienį, kaip ir kasdien, 17 val. atvažiavo tvarkyti paplūdimio. Visai netikėtai pajūryje atsidūrę prieš pat škvalą, miesto tvarkytojai savo akimis matė ne tik kaip dėl smėlio audros aptemo visas pajūris, bet ir kaip audra išvartė 5 persirengimo kabinas. „Tačiau vėjui nurimus, viskas buvo iš karto sutvarkyta“, - sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Komunalininkų rūpestis buvo ir iškart nurimus audrai pašalinti ant miesto gatvių bei dviračių takų nuvirtusius medžius. Pirmadienio rytą jie į darbą kibo nuo 5 val. bei intensyviai valė kurorto gatves, kurios po praūžusios audros buvo nuklotos smulkiomis šakelėmis, beržų bei liepų žiedais, taip pat – pripustytos pajūrio smėlio.

Praūžus škvalui, maždaug po 10 minučių pasipylė pagalbos skambučiai į Priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Ugniagesiai gelbėtojai iki vidurnakčio šalino ant važiuojamosios dalies užvirtusius medžius.

Pasak Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vidmanto Jarulio, didžiausia padaryta žala – medžio apgadintas automobilis. „Buvo ir įskilusių bei pavojingai virš elektros laidų pasvirusių medžių“, - sakė V.Jarulis.


Šiame straipsnyje: PalangaNeringaŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

TB

TB portretas
hehe, faini žodžiai straipsnyje: "Turėtume sulaukti karšikių,".. :D
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  32
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  11
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių