Palangos pliažai po škvalo sutvarkyti, Nida prašo kariškių pagalbos

Po sekmadienį siautusio škvalo labiausiai pajūryje nukentėjusi Neringos savivaldybė audros padarinių likvidavimui paprašė kariškių paglabos.

Neringos meras Antanas Vinkus tikino, kad pirmadienį audros nuniokotame mieste dirba ne tik komunalininkai, bet ir pačios savivaldybės darbuotojai.

„Skubame sutvarkyti bent centrinę miesto dalį. Vakar ir Neringos gyventojus, ir poilsiautojus iš tiesų ištiko psichologinis šokas, išvydus kas dedasi mieste“, – aiškino Neringos meras.

Pasak A.Vinkaus sekmadieninė audra sužalojo keturis žmones.

„Viena 40  metų moteris miesto centre medžio buvo parblokšta ant asfalto, medis jaisužalojo stuburą, buvo įtariamas vidinis kraujavimas. Sužeistoji skubiai išvežta į ligoninę, jos būklė gerėja“, – pasakojo meras.

Kita 35-erių metų moteris buvos sužalota gatvėje, kai ėjo su kūdikiu ant rankų.

„Nuo stogo nuplėšta lenta smogė jai į galvą, moteris parkrito, prarado sąmonę, o vaikas galva trenkėsi į žemę. Tačiau operatyviai buvo suteikta pagalba, moteris išgabenta į ligoninę ir atgavo sąmonę“, – pasakojo A.Vinkus.

Dar vienas vyras nukentėjo Juodkrantėje, kai krisdama medžio šaka sutrenkė galvą bei petį, jam buvo įtariamas raktikaulio lūžis.

„Dūžtantys langų stiklai sužalojo vieną jauną moterį. Stiklo šukė jai sužalojo koją“, – sakė A.Vinkus.

Nuvirtę medžiai buvo paralyžavę eismą tarp Preilos ir Pervalkos. Medžiai atkirto ir visą Preilos gyvenvietę.

„Per pusvalandį buvo atstatytas eismas. Tačiau vėliau nutrūko elektros energija, specialistams teko ieškoti gedimo ir apie 20 val. elektra vėl buvo įjungta“, – teigė Neringos meras.

Pirmadienį nuniokoto miesto valyti nuo audros padarinių susibūrė ne tik specialiosios tarnybos, bet ir gyventojai.

„Pirmadienį paprašiau Krašto apsaugos ministerijos ir Karinių jūrų pajėgų vadovybių pagalbos. Turėtume sulaukti kariškių, kurie padės sutvarkyti storiausius ir didžiausius išverstus medžius“, – sakė A.Vinkus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos dešimt vyrų jau pirmadienį nuo ryto gelbėjo Neringos komunalininkams valant miestą nuo virtuolių.

Palangos pliažai - sutvarkyti

Tuo metu Palangos paplūdimiai poilsiautojus šį rytą pasitiko visiškai sutvarkyti.

„Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, - sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik nebūta. Centrinėje gelbėjimo stotyje budintys gelbėtojai pranešimo apie atūžiančią audrą sulaukė iš Nemirsetoje besidarbuojančių kolegų.

„Puolėme varyti poilsiautojus iš jūros. Pradžioje žmonės nesuprato, kodėl liepiame lipti į krantą, tačiau pamatę artėjančią audrą, iš vandens skubėjo patys“, - pasakojo J.Pirožnikas.

Tokios smėlio audros, kokia kilo Palangos pajūryje, nebuvo matę ne tik kurorto svečiai, bet ir po keliasdešimt metų paplūdimiuose besidarbuojantys palangiškiai. Poilsiautojai nuo kylančio vėjo slėpėsi bėgdami iš pajūrio, nemažai jų užuovėją rado gelbėjimo stotyje, dalis bandė gelbėtis persirengimo kabinose.

Kai kurie audros metu Palangoje vėjo pakelti bei nunešti daiktai atsidūrė net Šventosios paplūdimyje. „Ir šiandien turime striukių, kelnių, batų, šlepečių. Per garsiakalbius kviečiame žmones, kurie vakar prarado savo daiktus, ateiti į centrinę gelbėjimo stotį“, - pirmadienio rytą kalbėjo Palangos gelbėtojų vadovas.

Panašius įspūdžius pasakojo ir škvalo metu pajūryje su žmona bei mažamečiais vaikais buvęs Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Lyg nujausdami su šeima užsukome į centrinę gelbėjimo stotį, ir praėjus vos keletui minučių prasidėjo škvalas. Tokios audros dar neteko matyti – ji atėjo labai greitai ir apie 10 minučių siautė paplūdimyje. Mačiau, kaip link stoties skrido batutas, jis trenkėsi į paplūdimo tinklinio aukštelės stovus, kurie iš karto lūžo. Laimei, Palangoje incidentų su žmonių gyvybėmis ar sužalojimais nebuvo. Komunalininkai dirbo intensyviai, baigiame susitvarkyti miestą“, – sakė Š.Vaitkus.

Tokio škvalo, koks sekmadienio pavakare siautė Palangos pajūryje, sakė neregėję ir miesto komunalininkai, kurie sekmadienį, kaip ir kasdien, 17 val. atvažiavo tvarkyti paplūdimio. Visai netikėtai pajūryje atsidūrę prieš pat škvalą, miesto tvarkytojai savo akimis matė ne tik kaip dėl smėlio audros aptemo visas pajūris, bet ir kaip audra išvartė 5 persirengimo kabinas. „Tačiau vėjui nurimus, viskas buvo iš karto sutvarkyta“, - sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Komunalininkų rūpestis buvo ir iškart nurimus audrai pašalinti ant miesto gatvių bei dviračių takų nuvirtusius medžius. Pirmadienio rytą jie į darbą kibo nuo 5 val. bei intensyviai valė kurorto gatves, kurios po praūžusios audros buvo nuklotos smulkiomis šakelėmis, beržų bei liepų žiedais, taip pat – pripustytos pajūrio smėlio.

Praūžus škvalui, maždaug po 10 minučių pasipylė pagalbos skambučiai į Priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Ugniagesiai gelbėtojai iki vidurnakčio šalino ant važiuojamosios dalies užvirtusius medžius.

Pasak Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vidmanto Jarulio, didžiausia padaryta žala – medžio apgadintas automobilis. „Buvo ir įskilusių bei pavojingai virš elektros laidų pasvirusių medžių“, - sakė V.Jarulis.


Šiame straipsnyje: PalangaNeringaŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

TB

TB portretas
hehe, faini žodžiai straipsnyje: "Turėtume sulaukti karšikių,".. :D
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  4
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  2
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  5
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  15
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  6
Daugiau straipsnių