Pacientės išžaginimu įtariamas medikas teigia, jog mergina prie jo pati priekabiavo

Už pacientės išžaginimą suimtas Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties felčeris Kęstutis Stasaitis neprisipažįsta kaltu, nors jį apkaltinusios 18-ametės kūne ir rasta jo spermos.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamo mediko teigimu, ji ten galėjo atsirasti netyčia, buvo užsilikusi ant žiedo, kai jis po lytinio akto su drauge nenusiplovė rankų, o nukentėjusi mergina ją primygtinai kišo sau į tarpukojį.

„Aš jos gyvybę gelbėjau. Vietoje to, kad ji pasakytų ačiū, ji padarė taip“, - LNK televizijos laidai „Abipus sienos“ aiškino areštinėje sėdintis K.Stasaitis.

36 metų K.Stasaitis ir 62 metų greitosios pagalbos reanomobilio vairuotojas, neseniai į pensiją išėjęs Janas Andžėjus Barkovskis, prokurorų teigimu, pacientę greitosios pagalbos automobilyje išžagino pernai, naktį iš spalio 23 į 24 -ąją.

Iškvietimas GPMS apie sužalotą ir smarkiai kraujuojančią merginą buvo gautas 23.20 val. Į Pylimo gatvėje esančią viešojo transporto stotelę, kur skambinančiojo teigimu buvo sužeista mergina, išvyko J.A.Barkovskis ir K.Stasaitis.

Kaip vėliau jie patys pasakojo GMPS direktoriui Tadeušui Rodz, mergina buvo ne viena, o su neblaivių draugų kompanija. Kad mergina buvo neblaivi, K.Stasaitis teigė ir televizijos laidoje.

Anot jo, nukentėjusiosios draugai paaiškino, kad 18-ametė susižalojo užgriuvusi ant butelio. Kad jos veidas supjaustytas buvo akivaizdu, tačiau K.Stasaitis dar įtarė ir galvos traumą. Pasak jo, merginos draugai veržėsi važiuoti kartu su sužeista drauge, bet jis jiems neleido. Tada esą ir pasipylė kaltinimai, kad jis dėl to nukentės.

Sužeistą merginą į reanimobilį įkėlę medikai, įtariamojo teigimu, nusprendė nuvežti į Žalgirio ligoninę, kur jai, net nenukeliant nuo GMPS vėžimėlio buvo susiūtos lūpos, o po to pervežta į Greitosios pagalbos ligoninę Lazdynuose.

„Paguldyta automobilyje ji pradėjo vemti krauju, aš ją parverčiau ant šono, kad neužspingtų“, - lemtingos nakties įvykius pasakojo medikas.

Po to, anot jo, jis apžiūrėjo merginos kvėpavimo takus, išėmė skaidrios spalvos stiklus, pamatavo spaudimą. Šis buvo žemas, todėl kaip reikalaujama, nusprendė statyti lašelinę, kad skysčiai būtų atstatyti. Pirmiausia buvo apžiūrėtos kirkšnys, mergina pati padėjo nuimti jai kelnes ir pėdkelnes, tačiau vėliau buvo nuspręsta kateterį statyti į ranką.

„Ji man vis kartojo „noriu“ ir, kai bandžiau užmauti kelnes priešinosi. Po to pasakė: „duok ranką“, o kai daviau įkišo ją sau tarp kojų ir vis kartojo noriu, bet tuo metu nelabai supratau, ko ji nori“, - kelionę iki Žalgirio ligoninės pasakojo K.Stasaitis.

Žalgirio ligoninėje pacientė nebuvo laukiama, visos medicinos seselės buvo kažkur išėjusios, tad, kad mergina į ją pristatyta buvo užfiksuota tik praėjus pusvalandžiui po iškvietimo, 23.50 val.

Dar apie pusvalandį jai buvo siuvamas veidas, kitą pacientą šios ligoninės medikai priėmė 1.30 val.o jau po devynių minučių nukentėjusioji buvo pristatyta Vilniaus greitosios universitetinės pagalbos medikams.

Pasak K.Stasaičio, praėjus savaitei po šio iškvietimo, jis su vairuotoju buvo iškviesti į apklausą policijoje, vėliau buvo pareikalauta jų abiejų seilių mėginių, o kai šie nieko neparodė - kraujo.

ezultatai nebuvo medikų naudai - DNR tyrimai sutapo. „Prieš iškvietimą turėjau santykių su savo drauge. Ant mano rankos tuo metu buvo žiedas, todėl gali būti, kad kai ji paėmusi mano ranką dėjo sau prie tarpukojo, galbūt, kažkas liko ant žiedo ir pateko jai“, - teisinosi K.Stasaitis.

Jo teigimu, sužalota mergina atrodžiusi labai nesimpatiškai, todėl jam net minties nekilo su ja lytiškai santykiauti. „Pas ją buvo prezervatyvų, bet aš turėdamas draugę nerizikuočiau su nepažįstama moterimi. Kam gali sukelti susijaudinimą sužeista mergina. Aš ne robotas, kad susijaudinčiau per minutę, dvi ir dar pajusčiau orgazmą“, - dar vieną argumentą pateikė jis.

K.Stasaičio mobiliajame telefone pareigūnai rado daugybės nufotografuotų pacientų nuotraukų, tačiau medikas ir tam turi paaiškinimą. Jo teigimu, jis tik sekė JAV paramediko pėdomis, kuris ilgus metus fotografavo iškvietimus į įvykio vietą ir po to parašė knygą.

„Aš taip pat galvojau kada nors išleisti knygą su paties darytomis nuotraukomis, kad žmonės žinotų su kuo surištas darbas“, - aiškino už grotų dienas leidžiantis medikas.

K.Stasaitis neigia prievartavęs pacientę, tačiau jo bendradarbis visiškai pripažįsta savo kaltę. Pakankamai įrodymų šioje byloje teigia surinkę ir prokuorai. Jie taip pat įsitikinę, kad išžaginta 18-ametė gali būti ne vienintelė šio GMPS ekipažo auka.

Anksčiau savo darbuotojų kaltumu netikėjusi GMPS vadovybė ir toliau teigia, jog nei K.Stasaitis, nei J.A.Barkovskis negalėjo įvykdyti šio nusikaltimo. GMPS direktorius T.Rodz anksčiau portalui tvirtino, jog jo darbuotojai yra šmeižiami, tą patį laidoje pakartojo ir jo pavaduotoja Vanda Pumputienė. Anot jos, greitoji pagalba yra ta sritis, kai patenkintų niekada nebūna.

K.Stasaitį ji sakė pažįstanti 10 metų ir apie jį gali atsiliepti tik gerai. “Jis buvo tas, kuris nesibodi net pačių sunkiausių iškvietimų. Jis dirbo labia gerai, ne veltui jam buvo patikėta reanimobilio brigada”, - teigė medikė.

V.Pumputienė aiškino esanti nustebinta tik vieno fakto, kad K.Stasaitis savo pacientus fotografuodavo.

Tik gerai apie sulaikytą įtariamąjį atsiliepia ir jo tėvai Vida bei Robertas Stasaičiai bei jų šeimos kaimynės. Jų teigimu, jie net įsivaizduoti negalėję, kad Kęstutis kada nors pateks į panašią situaciją.

K.Stasaitis apie mediciną galvojo nuo pat vaikystės. Pirmieji jo “pacientai” buvo mamos auginti kaktusai, kuriuos jis skiepydavo, vėliau jis prižiūrėjo dažnai sergančią seserį. Baigęs vidurinė mokyklą K.Stasaitis įstojo į Panevėžio A.Domaševičiaus medicinos mokyklą ir, ją baigęs su pagyrimu, persikraustė į Vilnių. Čia įsidarbino Vilniaus greitosios medicininės pagalbos stotyje bei Vilniaus rajono greitosios pagalbos medicininės stotyje.

Dirbdamas dviejuose darbuose, jis sugebėjo įstoti į Gedimino technikos universitetą studijuoti vadybos, o baigęs mokslus ketino sukurti šeimą. “Su ta mintimi, kad mane pasodins, nesusitaikau, nematau už ką”, - teigia K.Stasaitis.


Šiame straipsnyje: greitoji

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai
  Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai

  Balandžio 22-23 dienomis duris atvers Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Daugybėje Vilniaus pastatų vyks ekskursijos, kurias ves gidai savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”. ...

 • Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija
  Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija

  Šiandien Vilniuje pradeda veikti nauja „Uber“ partnerių-vairuotojų programėlės funkcija. Ji padės sujungti „Uber“ partnerius-vairuotojus ir keleivius, keliaujančius ta pačia kryptimi. Ši funkcija atvers naujas pav...

  2
 • Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė
  Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė

  Šiandien Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe, kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ...

  3
 • Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis
  Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis

  Sostinės Antakalnio rajone duris atvėrė naujas valstybinis vaikų darželis „Žolynas“ – atnaujinusi buvusias vaikų globos namų patalpas (Žolyno g. 45 A), savivaldybė čia įkūrė 145 vietas darželinukams.  ...

 • Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė
  Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė

  Viena populiariausių „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, veikusi visą parą sostinėje Mindaugo gatvėje, uždaroma atnaujinimui. Balandžio 23 d. yra paskutinė diena, kuomet šioje parduotuvėje dar galima apsilankyti ir įsigyti išpa...

 • Sostinės centre iškils modernus kvartalas
  Sostinės centre iškils modernus kvartalas

  Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija šiandien pažymėjo naujo komplekso Vilniuje statybos darbų pradžią. Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje esančiame apleistame plote netrukus iškils „ibis“ vie&scaro...

 • Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas
  Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas

  Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo skyriuje, esančiame Vingio parke, šį penktadienį nuo 16 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į sakurų žydėjimo šventę. Tiesa, japoninės vyšnios sode dar žydi negausiai dėl &...

 • To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų
  To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų

  Iki kadencijos vidurio Vilniaus skola mažėjo rekordiškai – daugiau kaip 105 mln. eurų. Atsakingas Vilniaus finansų valdymas leido sėkmingai sumažinti miesto įsiskolinimus – vien per šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniaus skola...

  6
 • Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas
  Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas

  Koncertui Vilniuje rengiasi vienu perspektyviausių Lietuvos dirigentų tituluojamas Martynas Stakionis. Šis 20-metis vadinamas jauniausiu visų laikų dirigentu Lietuvoje. Batutą jis tvirtai laikė dar besimokydamas mokykloje, o šiandien prie d...

 • „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų
  „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų

  Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čemp...

Daugiau straipsnių