Pacientės išžaginimu įtariamas medikas teigia, jog mergina prie jo pati priekabiavo

Už pacientės išžaginimą suimtas Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties felčeris Kęstutis Stasaitis neprisipažįsta kaltu, nors jį apkaltinusios 18-ametės kūne ir rasta jo spermos.

Sunkiu nusikaltimu kaltinamo mediko teigimu, ji ten galėjo atsirasti netyčia, buvo užsilikusi ant žiedo, kai jis po lytinio akto su drauge nenusiplovė rankų, o nukentėjusi mergina ją primygtinai kišo sau į tarpukojį.

„Aš jos gyvybę gelbėjau. Vietoje to, kad ji pasakytų ačiū, ji padarė taip“, - LNK televizijos laidai „Abipus sienos“ aiškino areštinėje sėdintis K.Stasaitis.

36 metų K.Stasaitis ir 62 metų greitosios pagalbos reanomobilio vairuotojas, neseniai į pensiją išėjęs Janas Andžėjus Barkovskis, prokurorų teigimu, pacientę greitosios pagalbos automobilyje išžagino pernai, naktį iš spalio 23 į 24 -ąją.

Iškvietimas GPMS apie sužalotą ir smarkiai kraujuojančią merginą buvo gautas 23.20 val. Į Pylimo gatvėje esančią viešojo transporto stotelę, kur skambinančiojo teigimu buvo sužeista mergina, išvyko J.A.Barkovskis ir K.Stasaitis.

Kaip vėliau jie patys pasakojo GMPS direktoriui Tadeušui Rodz, mergina buvo ne viena, o su neblaivių draugų kompanija. Kad mergina buvo neblaivi, K.Stasaitis teigė ir televizijos laidoje.

Anot jo, nukentėjusiosios draugai paaiškino, kad 18-ametė susižalojo užgriuvusi ant butelio. Kad jos veidas supjaustytas buvo akivaizdu, tačiau K.Stasaitis dar įtarė ir galvos traumą. Pasak jo, merginos draugai veržėsi važiuoti kartu su sužeista drauge, bet jis jiems neleido. Tada esą ir pasipylė kaltinimai, kad jis dėl to nukentės.

Sužeistą merginą į reanimobilį įkėlę medikai, įtariamojo teigimu, nusprendė nuvežti į Žalgirio ligoninę, kur jai, net nenukeliant nuo GMPS vėžimėlio buvo susiūtos lūpos, o po to pervežta į Greitosios pagalbos ligoninę Lazdynuose.

„Paguldyta automobilyje ji pradėjo vemti krauju, aš ją parverčiau ant šono, kad neužspingtų“, - lemtingos nakties įvykius pasakojo medikas.

Po to, anot jo, jis apžiūrėjo merginos kvėpavimo takus, išėmė skaidrios spalvos stiklus, pamatavo spaudimą. Šis buvo žemas, todėl kaip reikalaujama, nusprendė statyti lašelinę, kad skysčiai būtų atstatyti. Pirmiausia buvo apžiūrėtos kirkšnys, mergina pati padėjo nuimti jai kelnes ir pėdkelnes, tačiau vėliau buvo nuspręsta kateterį statyti į ranką.

„Ji man vis kartojo „noriu“ ir, kai bandžiau užmauti kelnes priešinosi. Po to pasakė: „duok ranką“, o kai daviau įkišo ją sau tarp kojų ir vis kartojo noriu, bet tuo metu nelabai supratau, ko ji nori“, - kelionę iki Žalgirio ligoninės pasakojo K.Stasaitis.

Žalgirio ligoninėje pacientė nebuvo laukiama, visos medicinos seselės buvo kažkur išėjusios, tad, kad mergina į ją pristatyta buvo užfiksuota tik praėjus pusvalandžiui po iškvietimo, 23.50 val.

Dar apie pusvalandį jai buvo siuvamas veidas, kitą pacientą šios ligoninės medikai priėmė 1.30 val.o jau po devynių minučių nukentėjusioji buvo pristatyta Vilniaus greitosios universitetinės pagalbos medikams.

Pasak K.Stasaičio, praėjus savaitei po šio iškvietimo, jis su vairuotoju buvo iškviesti į apklausą policijoje, vėliau buvo pareikalauta jų abiejų seilių mėginių, o kai šie nieko neparodė - kraujo.

ezultatai nebuvo medikų naudai - DNR tyrimai sutapo. „Prieš iškvietimą turėjau santykių su savo drauge. Ant mano rankos tuo metu buvo žiedas, todėl gali būti, kad kai ji paėmusi mano ranką dėjo sau prie tarpukojo, galbūt, kažkas liko ant žiedo ir pateko jai“, - teisinosi K.Stasaitis.

Jo teigimu, sužalota mergina atrodžiusi labai nesimpatiškai, todėl jam net minties nekilo su ja lytiškai santykiauti. „Pas ją buvo prezervatyvų, bet aš turėdamas draugę nerizikuočiau su nepažįstama moterimi. Kam gali sukelti susijaudinimą sužeista mergina. Aš ne robotas, kad susijaudinčiau per minutę, dvi ir dar pajusčiau orgazmą“, - dar vieną argumentą pateikė jis.

K.Stasaičio mobiliajame telefone pareigūnai rado daugybės nufotografuotų pacientų nuotraukų, tačiau medikas ir tam turi paaiškinimą. Jo teigimu, jis tik sekė JAV paramediko pėdomis, kuris ilgus metus fotografavo iškvietimus į įvykio vietą ir po to parašė knygą.

„Aš taip pat galvojau kada nors išleisti knygą su paties darytomis nuotraukomis, kad žmonės žinotų su kuo surištas darbas“, - aiškino už grotų dienas leidžiantis medikas.

K.Stasaitis neigia prievartavęs pacientę, tačiau jo bendradarbis visiškai pripažįsta savo kaltę. Pakankamai įrodymų šioje byloje teigia surinkę ir prokuorai. Jie taip pat įsitikinę, kad išžaginta 18-ametė gali būti ne vienintelė šio GMPS ekipažo auka.

Anksčiau savo darbuotojų kaltumu netikėjusi GMPS vadovybė ir toliau teigia, jog nei K.Stasaitis, nei J.A.Barkovskis negalėjo įvykdyti šio nusikaltimo. GMPS direktorius T.Rodz anksčiau portalui tvirtino, jog jo darbuotojai yra šmeižiami, tą patį laidoje pakartojo ir jo pavaduotoja Vanda Pumputienė. Anot jos, greitoji pagalba yra ta sritis, kai patenkintų niekada nebūna.

K.Stasaitį ji sakė pažįstanti 10 metų ir apie jį gali atsiliepti tik gerai. “Jis buvo tas, kuris nesibodi net pačių sunkiausių iškvietimų. Jis dirbo labia gerai, ne veltui jam buvo patikėta reanimobilio brigada”, - teigė medikė.

V.Pumputienė aiškino esanti nustebinta tik vieno fakto, kad K.Stasaitis savo pacientus fotografuodavo.

Tik gerai apie sulaikytą įtariamąjį atsiliepia ir jo tėvai Vida bei Robertas Stasaičiai bei jų šeimos kaimynės. Jų teigimu, jie net įsivaizduoti negalėję, kad Kęstutis kada nors pateks į panašią situaciją.

K.Stasaitis apie mediciną galvojo nuo pat vaikystės. Pirmieji jo “pacientai” buvo mamos auginti kaktusai, kuriuos jis skiepydavo, vėliau jis prižiūrėjo dažnai sergančią seserį. Baigęs vidurinė mokyklą K.Stasaitis įstojo į Panevėžio A.Domaševičiaus medicinos mokyklą ir, ją baigęs su pagyrimu, persikraustė į Vilnių. Čia įsidarbino Vilniaus greitosios medicininės pagalbos stotyje bei Vilniaus rajono greitosios pagalbos medicininės stotyje.

Dirbdamas dviejuose darbuose, jis sugebėjo įstoti į Gedimino technikos universitetą studijuoti vadybos, o baigęs mokslus ketino sukurti šeimą. “Su ta mintimi, kad mane pasodins, nesusitaikau, nematau už ką”, - teigia K.Stasaitis.


Šiame straipsnyje: greitoji

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių