Paaiškėjo galutinis „Roko naktų“ grupių sąrašas

Baigėsi grupių „muzikiniai mūšiai“ dėl galimybės dalyvauti festivalyje „Roko naktys“. Tris mėnesius trukusios atrankos metu daugiausiai ekspertų ir publikos balsų susižėrė šešios grupės, nurungusios daugiau nei dvi dešimtis konkurentų.

Laimėtojai kartu su keletu kviestinių grupių pasirodys rugpjūčio 6-7 dienomis Zaraso saloje įrengtoje Kalno scenoje.

„Atrankos metu ieškojome nenušlifuotų deimantų, kurie galėtų pristatyti jaunąją lietuviško roko kartą. Surinkome išties įdomų ir gausų muzikinį kraitį. Tikiu, kad talentingos, bet kol kas mažai žinomos grupės papuoš žvaigždžių nestokojantį festivalį ir pateiks žiūrovams malonią staigmeną“, - sako „Roko naktų 2010“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Dalyvauti „Pogo“ klube vykusiame antrankinių koncertų maratone pareiškė norą pusšimtis grupių, tačiau vertinimo komisija, sudaryta iš Povilo Meškelos, Ričardo Laginausko („Katedra“), žurnalisto Ramūno Zilnio bei A.Barniškio, pasirodyti publikai leido pusei iš jų. Iš viso vyko šeši atrankiniai koncertai, kurių metu komisija ir publika išrinko savo favoritus.

Ir roko vilkus, ir publiką sužavėjo grupė „Blackout“, surinkusi daugiausiai balsų. Penki jauni, bet jau ne vienerius metus grojantys muzikantai, kilę iš Šiaulių, savo įkvėpimo šaltiniu laiko senąjį roką, tačiau grupės skambesys ne vieną nustebino modernumu bei įsimintinomis melodijomis. Anot pačių muzikantų, jie pasiruošę ginti roko pozicijas Lietuvoje iki nukritimo.

Dar vienais atrankos lyderiais tapo kūrybine improvizacija pasižymėjusi grupė „Karma“. Tai lengvo roko dozė, atmiešta budistinės filosofijos trupiniais. Kaip teigė vokalistas Kazimieras, savo kūryboje jie iškelia vieną vertybę – žmogaus sielą. Jaunųjų muzikantų kūryba jau patraukė ir žvaigždžių dėmesį – „Karma“ apšildė Andrių Mamontovą jo gastrolių metu.

Duoklę roko klasikai atrankos komisija atidavė į festivalį pakviesdama grupę „Black&Life“, kuri šiuo metu pristato roko legendai Ronnie James Dio skirtą muzikinį projektą. Praėjusiais metais draugėn susibūrę muzikantai atlieka ne tik anapilin išėjusio grupių „Black Sabbath“ ir „Dio“ vokalisto kūrinius, bet ir savo kūrybos sunkiojo roko bei heavy metal stiliaus dainas.

Vienintele maištingojo pankroko atstove festivalio Kalno scenoje bus vilniečiai „Oil busters“, kurie intensyviai įrašinėja pirmąjį albumą bei gastroliuoja po Vakarų Europą. Į laimėtojų sąrašą pateko ir savo muzikinio kelio ieškanti grupė „Beware Apollo“, nardanti po alternative/progressive rock stilių vandenis.

Originalesnio skambesio paieškomis iš kitų išsiskyrė melodingo metalo atstovai „Karma Coat“, derinantys sunkius „metalinius“ garsus, lyriškus tekstus, simfoninės muzikos elementus, growl tipo vokalą bei operinį baritoną. Pusiau jonaviškių, pusiau vilniečių grupę savo pirmąjį koncertą sugrojo dar šių metų pradžioje ir sparčiai žengia pripažinimo link.

Sveiku optimizmu ir entuziazmu trykšta dvynių Romano ir Dmitrijaus Timofejevų grupė „Timohi“. Vaikinai, grojantys lengvą akustinį pop-rock su ska motyvais, išgarsėjo televizijos projekte „Lietuvos talentai“ ir dabar pasirengę įrodyti savo talentą „Roko naktyse“.

Be atranką į „Roko naktis“ laimėjusių grupių, Kalno scenoje taip pat pasirodys keletas kviestinių kolektyvų. Tai jaunimo muzikos konkursą Marijampolėje „Muzika ir aš" laimėjusi grupė „Memorial Faces“. Taip pat gatvės muzikos dienose „Roko naktų" festivalį atstovavusios grupės „Daddy's Dolls“ bei „Days of Eclipse“. Pirmoji grupė, trenkianti linksmą rokenrolą, jau spėjo pelnyti roko gerbėjų ir kritikų simpatijas, sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio, o antroji, panirusi į muzikinių eksperimentų sūkurį, vadinama vienu perspektyviausių lietuviško roko šviesulių.

Įvertinus ilgametę patirtį roko scenoje, į festivalį taip pat buvo pakviesta grupė „Piligrimas“, kuri ėmė formuotis dar 1981 metais. Kauno roko klubo pionieriai dalyvavo daugelyje festivalių ir konkursų, kelis kartus keitė savo sudėtį, buvo beveik dvidešimčiai metų nutraukusi veiklą ir vėl atgimė 2006-aisiais, šiuo metu ruošia pirmuosius savo įrašus.

Kaip pažymi festivalio organizatoriai, viena iš Kalno scenos grupių turės galimybė kitais metais groti didžiojoje „Roko naktų“ scenoje. Kokia grupė tai bus, išrinks publika savo garsiomis ovacijomis.

Aštuntosios „Roko naktys“ šiemet vyks rugpjūčio 6-7 d. Zaraso saloje (Zarasai). Pagrindinės festivalio žvaigždės – britai „The Subways“, švedai „Sonic Syndicate“, iš Gibraltaro kilę „Breed 77“ suomiai „Lapko”, švedai „Violent Divine“, tarptautinis projektas „Killing Machine”. Festivalyje taip pat pasirodys garsiausios Lietuvos bei Baltijos šalių roko grupės.

Be roko injekcijos, festivalis lankytojams pasiūlys kaip niekad platų pramogų spektrą. „Roko mieste“ veiks net trys kvartalai: aktyvios pramogos ant vandens ir žemės „Sporto klube“, būgnų pamokos, mainų turgelis, informacija apie beglobius gyvūnus „Roko mokykloje“ bei aibė kūrybinių dirbtuvių, grafiti ir hip hopo mėgėjams skirtos staigmenos, ugnies šou ir kitos atrakcijos „Kūrybos parke“.

„Roko naktų“ organizatoriai kviečia roko gerbėjus paskubėti įsigyti pigesnių bilietų, kadangi nuo liepos 23 d. jie brangs.


Šiame straipsnyje: Roko naktys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių