Iš oro uosto lėktuvai nekyla, kauniečiai namo grįžta autobusais ir traukiniais (papildyta)

Iš Kauno oro uosto pirmadienį „Ryanair“ ir „airBaltic“ lėktuvai nekyla. Dėl atšauktų skrydžių atgijo sausuma keleivius vežančios įmonės.

Oro uoste - štilis

Kauno oro uostas skelbia, jog pirmadienį iš Kauno oro uosto lėktuvai neskris į Londono Stanstedo oro uostą, nekils į Brėmeną, Dubliną ir Frankfurtą.

Kauno oro uosto Keleivių terminalo administratorius Alvydas Butkevičius pasakojo, jog  Airijos pigių skrydžių bendrovė "Ryanair" priėmė sprendimą išvis neskraidinti keleivių.

"Oro uoste paskutinėmis dienomis štilis, keleivių nėra. Oro bendrovės keleiviams grąžina pinigus arba keičia skrydžių datas. Keleiviams, aišku, nepatogumų daug", - pridūrė A.Butkevičius.

Pirmadienį iš Kauno 12 val. turėjo pakilti lėktuvas į Londono Stanstedo oro uostą, 14.45 val. "Ryanair" lėktuvas turėjo kilti į Brėmeną, 21.35 val. - į Dubliną, 22.10 val. - į Frankfurtą.

Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ Korporatyvinės komunikacijos koordinatorė Rosita Sakalauskaitė pasakojo, kad avialinijų klientams siūloma pasirinkti kitą skrydį iki gegužės 31 d. Esą jeigu žmogus negali laukti, jam rekomenduojama pasirinkti alternatyvų keliavimo būdą.

„Galima pasiimti ir skrydžio čekį, kuris yra 10 eurų didesnis už nepanaudoto bilieto vertę. Toks čekis galios pusmetį“, - pasakojo R.Sakalauskaitė.

Ji apgailestauja, kad klientai neturi galimybės pasirinkti skrydžio artimiausiu metu ir prašo supratingumo.

„Daug žmonių neišvyko, kai buvo suplanavę, todėl artimiausi planuojami reisai yra perpildyti“, - konstatavo ji.

Pirmadienį „airBaltic“ lėktuvas iš Vilniaus išskrido į Romą, tačiau visi kiti skrydžiai atšaukti. Aviakompanija iš Vilniaus skraido 12 kryptimis, iš Kauno - tik į Rygą.

Oro bendrovė įspėja keleivius, kad skrydžių atšaukimas gali užsitęsti ir ilgiau. Skrydžiai iš Europos, Skandinavijos, Vidurio Rytų ir NVS šalių į Lietuvos ir Latvijos oro uostus šiuo metu yra atidėti.

Bilietas - po kelių savaičių

Laiku neišskridę keleiviai sulaukė aviakompanijų pasiūlymo atsiimti pinigus arba pasirinkti kitą skrydžio datą.

„Radau pasiūlymą išskristi į Vokietiją anksčiausiai gegužės pradžioje. Toks variantas man netinka, nes turiu grįžti į darbą anksčiau“, - pasakojo trumpam į Kauną paviešėti grįžęs Rimantas. Šiuo metu vyriškas svarsto alternatyvias galimybes pasiekti Vokietiją.

Į Birmingemą sekmadienį neišvykusi kaunietė Inija priėmė pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pasiūlymą skristi į šį Didžiosios Britanijos miestą balandžio 27 dieną.

„Šeštadienį žiūrėjau žinias per CNN ir sužinojau, kad skrydžiai atšaukti. Vėliau gavau laišką iš „Ryanair“. Jie atsiprašė ir pasiūlė pasirinkti kitą skrydžio dieną arba atsiimti pinigus“, - pasakojo Inija.

Anglijoje mitybos mokslus studijuojanti kaunietė jau pavėlavo į šią savaitę prasidėjusią paskaitų sesiją, tačiau dėl to pernelyg nesijaudina.

„Nieko baisaus praleisti kelias paskaitas. Kur kas blogiau būtų neatvykti į egzaminą, - kalbėjo ji. - Papildomų išlaidų nepatiriu, nes esu apsistojusi pas mamą“.

Oro sąlygos nepalankios

Lietuvoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Šiaurės Europos šalių, pirmadienį oro eismas dėl vulkaninių pelenų, kurie galėtų pakenkti orlaiviams, toliau išlieka sutrikdytas.

Iš Vilniaus oro uosto pirmadienį atšaukta didžioji dalis skrydžių, lėktuvai nekils ir iš Palangos oro uosto. Aviacijos sinoptikai teigia, kad vulkaniniai pelenai ir toliau dengia visą Lietuvos teritoriją.

"Pagal paskutinius gautus Londono prognozinius žemėlapius 9 valandą visa Lietuvos oro erdvė yra padengta vulkaninių pelenų debesies. Kiek turime duomenų, Lietuvos oro erdvė tokia išliks iki 21 valandos. Šis debesis juda iš vakarų į rytus ir apima iki 10 kilometrų aukštį. Iki 21 valandos jokių prošvaisčių nesimato", - pirmadienio rytą Lietuvos radijui tvirtino Aviacinės meteorologijos centro sinoptikė Eugenija Kuliešaitė. 

Islandijos ugnikalnio išmestos kietosios dalelės skrydžius Europoje sutrikdė nuo praėjusio ketvirtadienio.  

Autobusų rinka atsigavo

Nors ir trumpam, tačiau dėl sutrikusio oro uostų darbo atsigavo sausuma keleivius vežančių įmonių rinka.

Kaune įsikūrusios "Kautros" tarptautiniais maršrutais važinėjantys autobusai šiomis dienomis perpildyti, keleivių srautai išaugo dvigubai.

"Ne vieną ir ne du autobusus papildomai išsiuntėme parvežti kauniečių, dėl atidėtų skrydžių užstrigusių užsienyje", - pasakojo "Kautros" marketingo direktorius GIntautas Pakusas.

Pirmadienio vakarą du bendrovės autobusai ne pagal grafiką išvažiuoja į Londoną ir į Romą.

"Paklausa yra didesnė negu mes galime patenkinti. Be to, lėktuvų keleiviai labai seka informaciją apie skrydžius. Ir, aišku, jeigu tik gali, renkasi keliones lėktuvais", - pridūrė G.Pakusas.

Dukart - į Vokietiją

"Kautra" keleivius iš Kauno autobusų stoties veža į Vokietijos miestus - Kelną, Štutgartą, Miuncheną, į Austrijos sostinę Vieną, Italijos - Romą, ir į Anglijos sostinę Londoną.

Dažniausiai - keturis kartus per savaitę - važiuojama į Vokietiją, vieną kartą per savaitę važiuoja į Romą. "Pastarosiomis dienomis į Vokietiją mūsų autobusai važiuoja du kartus per dieną, šią savaitę į Italiją išleisime tris autobusus", - pasakojo "Kautros" atstovas.

"Įprastai į Londoną važiuodavome per Vokietiją, su persėdimu Dortmunde, tačiau sutrikus oro uostų veiklai, važiuojame tiesiogiai į Londoną", - pridūrė G.Pakusas.

Nors kelionė autobusu trunka gerokai ilgiau nei lėktuvu, visgi noras grįžti namo stipresnis.

"Pirmadienio vakarą išvažiuoja autobusas į Londoną, tai galutinėje stotelėje jis bus trečiadienio rytą, apie 6 val. Į Vokietiją autobusas išvažiuos 16.30 val. ir Berlyne jis bus 7 val. ryto", - vardijo G.Pakusas.

Mikriuku greičiau?

Daugelis „Kauno dienos“ kalbintų mikroautobusais keleivius vežančių kauniečių nenorėjo nei prisistatyti, nei skelbti įmonės, jeigu tokia įsteigta, pavadinimo.

Kaunietis Mindaugas jau trejus metus mikroautobusu vežioja žmones į Vokietiją ir atgal.

„Didžiuliai keleivių srautai. Kartą per savaitę išvažiuojame iš Kauno į Vokietiją, vežame 9 keleivius, o norinčiųjų dukart daugiau. Deja, per nugarą nepersiversi, todėl kai kuriems tenka atsakyti“, - apgailestavo kaunietis.

Trumpiau trunkanti kelionė, pristatymas kone iki durų vilioja keleivius pasirinkti būtent nelegaliai dirbančius vežėjus.

„Iki Frankfurto iš Kauno kelionė trunka trumpiau nei važiuojant įprastais autobusais, be to, pas mus ir kaina mažesnė“, - keleivius viliojo Mindaugas. Iki Frankfurto jis žadėjo nuvežti už 80 eurų. Pašnekovas patikino, jog svetima nelaime nepasinaudojo ir specialiai bilietų kainų nepakėlė.

„Ši kaina stabili“, - pridūrė Mindaugas. Pasak jo, panašūs keleivių srautai susidaro per didžiąsias metų šventes - ypač per Kalėdas.

Grįžta ir traukiniais

Kauno geležinkelio stoties Keleivių aptarnavimo skyriaus viršininkė Kristina Lebednikienė "Kauno dienai" pasakojo, jog dėl vulkaninių pelenų debesies atšaukti skrydžiai lėktuvais sugrąžino keleivius į traukinius.

"Iš Šeštokų į Kauną atvykstančiu traukiniu pastarosiomis dienomis atvažiuoja žymiai daugiau žmonių", - pastebi K.Lebednikienė.

Traukinys maršrutu Šeštokai-Kaunas važinėja kiekvieną savaitės dieną, kartą per dieną.

"Šeštokuose į traukinį persėda keleiviai, atvykstantys iš Varšuvos. Pirmadienio pavakare atvykstančiame traukinyje - apie 200 keleivių, kurie atkeliauja būtent iš Varšuvos. Srautai išties didžiuliai", - tvirtina K.Lebednikienė.Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Anapilin iškeliavo kovos menų patriarchas R. Navickas
  Anapilin iškeliavo kovos menų patriarchas R. Navickas

  Šeštadienį po sunkios kovos su vėžiu mirė Lietuvos kovos menų legendinis sportininkas bei treneris Romualdas Navickas. ...

  1
 • Šauliai vestuvėse pagerbė savo bendražygį
  Šauliai vestuvėse pagerbė savo bendražygį

  Šeštadienio popietę kauniečių širdis ir akis džiugino malonus vaizdas. Nušiurusioje, antrus remonto metus skaičiuojančioje Nepriklausomybės aikštėje Garbės sargybos kuopos šauliai pasitiko Įgulos bažnyčioje...

  8
 • Atvėsęs oras Bagažinių turgaus prekiautojų negąsdina
  Atvėsęs oras Bagažinių turgaus prekiautojų negąsdina

  Kaune veikiantis Bagažinių turgus ir šaltuoju metų laiku sulaukia gausybės dalyvių ir lankytojų. Kur slypi paslaptis, kad žmonės, net ir nelepinant oro sąlygoms nepraleidžia galimybės kiekvieną sekmadienį atvykti ir pasiūlyti savo nereikal...

  9
 • Kaip atrodys Stelmužės ąžuolo klonas?
  Kaip atrodys Stelmužės ąžuolo klonas?

  Jau dešimtmetį vyksta Stelmužės ąžuolo, šiemet išrinkto Metų medžiu, klonavimo procesas. "Kauno diena" iš arti pažvelgė į mokslininkės entuziastės darbą. ...

 • Išdraskė naujai paklotą asfaltą
  Išdraskė naujai paklotą asfaltą

  Aleksoto gyventojai naujai paklota asfalto danga ilgai nesidžiaugė. Tik suremontavus Julijanavos gatvę, kaimynai nusprendė įsivesti dujas. Dalį asfalto teko ardyti. ...

  20
 • Architektas A. Kančas palydėtas į paskutinę kelionę
  Architektas A. Kančas palydėtas į paskutinę kelionę

  Penktadienio popietę Petrašiūnų kapinėse palaidotas Kauno architektas Algimantas Kančas. Į paskutinę kelionę plačiai savo darbais žinomą kaunietį palydėjo jo artimieji, bendraminčiai, talento gerbėjai. ...

  8
 • Kaunas skelbia apie laisvas vietas vaikų darželiuose
  Kaunas skelbia apie laisvas vietas vaikų darželiuose

  Kaunas tapo pirmuoju Lietuvos didmiesčiu, į darželius galinčiu priimti visus mieste gyvenančius vaikus. Šiuo metu laisvų vietų turi daugiau nei 70 skirtingose miesto vietose esančių darželių, į įvairaus amžiaus grupes pasiruošusių ...

  9
 • Ar įmanoma atgauti išlaikymo skolą po skolininko mirties?
  Ar įmanoma atgauti išlaikymo skolą po skolininko mirties?

  "Vaikams priteisto išlaikymo išmokų iš buvusio sutuoktinio taip ir nesulaukėme. Jis neseniai mirė, visą turtą paveldėjo sesuo. Ar dar yra vilties išsireikalauti vaikams priklausančius pinigus?" ...

  1
 • Ugniagesiai ragina pasirūpinti savo namų saugumu
  Ugniagesiai ragina pasirūpinti savo namų saugumu

  Gaisrų ypač padaugėja šaltuoju metu dėl netvarkingai įrengtų krosnių, židinių ir dūmtraukių arba netvarkingo naudojimosi šildymo įrenginiais. Šiandien Kauno ugniagesiai tikrino, kaip miestiečiai pasirengę šildymo sezon...

 • Kaip melas paverčiamas politinės kovos įrankiu
  Kaip melas paverčiamas politinės kovos įrankiu

  Jau daugiau kaip 20 metų didelę dalį savo laiko skiriu vaikams. Susitikimai vaikų darželiuose, mokyklose, paskaitos kolegijose ir universitetuose, vaikų vasaros stovyklos... Visur pabrėžiu, kad melas gyvenime yr...

  38
Daugiau straipsnių