Iš oro uosto lėktuvai nekyla, kauniečiai namo grįžta autobusais ir traukiniais (papildyta)

Iš Kauno oro uosto pirmadienį „Ryanair“ ir „airBaltic“ lėktuvai nekyla. Dėl atšauktų skrydžių atgijo sausuma keleivius vežančios įmonės.

Oro uoste - štilis

Kauno oro uostas skelbia, jog pirmadienį iš Kauno oro uosto lėktuvai neskris į Londono Stanstedo oro uostą, nekils į Brėmeną, Dubliną ir Frankfurtą.

Kauno oro uosto Keleivių terminalo administratorius Alvydas Butkevičius pasakojo, jog  Airijos pigių skrydžių bendrovė "Ryanair" priėmė sprendimą išvis neskraidinti keleivių.

"Oro uoste paskutinėmis dienomis štilis, keleivių nėra. Oro bendrovės keleiviams grąžina pinigus arba keičia skrydžių datas. Keleiviams, aišku, nepatogumų daug", - pridūrė A.Butkevičius.

Pirmadienį iš Kauno 12 val. turėjo pakilti lėktuvas į Londono Stanstedo oro uostą, 14.45 val. "Ryanair" lėktuvas turėjo kilti į Brėmeną, 21.35 val. - į Dubliną, 22.10 val. - į Frankfurtą.

Baltijos šalių oro bendrovės „airBaltic“ Korporatyvinės komunikacijos koordinatorė Rosita Sakalauskaitė pasakojo, kad avialinijų klientams siūloma pasirinkti kitą skrydį iki gegužės 31 d. Esą jeigu žmogus negali laukti, jam rekomenduojama pasirinkti alternatyvų keliavimo būdą.

„Galima pasiimti ir skrydžio čekį, kuris yra 10 eurų didesnis už nepanaudoto bilieto vertę. Toks čekis galios pusmetį“, - pasakojo R.Sakalauskaitė.

Ji apgailestauja, kad klientai neturi galimybės pasirinkti skrydžio artimiausiu metu ir prašo supratingumo.

„Daug žmonių neišvyko, kai buvo suplanavę, todėl artimiausi planuojami reisai yra perpildyti“, - konstatavo ji.

Pirmadienį „airBaltic“ lėktuvas iš Vilniaus išskrido į Romą, tačiau visi kiti skrydžiai atšaukti. Aviakompanija iš Vilniaus skraido 12 kryptimis, iš Kauno - tik į Rygą.

Oro bendrovė įspėja keleivius, kad skrydžių atšaukimas gali užsitęsti ir ilgiau. Skrydžiai iš Europos, Skandinavijos, Vidurio Rytų ir NVS šalių į Lietuvos ir Latvijos oro uostus šiuo metu yra atidėti.

Bilietas - po kelių savaičių

Laiku neišskridę keleiviai sulaukė aviakompanijų pasiūlymo atsiimti pinigus arba pasirinkti kitą skrydžio datą.

„Radau pasiūlymą išskristi į Vokietiją anksčiausiai gegužės pradžioje. Toks variantas man netinka, nes turiu grįžti į darbą anksčiau“, - pasakojo trumpam į Kauną paviešėti grįžęs Rimantas. Šiuo metu vyriškas svarsto alternatyvias galimybes pasiekti Vokietiją.

Į Birmingemą sekmadienį neišvykusi kaunietė Inija priėmė pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ pasiūlymą skristi į šį Didžiosios Britanijos miestą balandžio 27 dieną.

„Šeštadienį žiūrėjau žinias per CNN ir sužinojau, kad skrydžiai atšaukti. Vėliau gavau laišką iš „Ryanair“. Jie atsiprašė ir pasiūlė pasirinkti kitą skrydžio dieną arba atsiimti pinigus“, - pasakojo Inija.

Anglijoje mitybos mokslus studijuojanti kaunietė jau pavėlavo į šią savaitę prasidėjusią paskaitų sesiją, tačiau dėl to pernelyg nesijaudina.

„Nieko baisaus praleisti kelias paskaitas. Kur kas blogiau būtų neatvykti į egzaminą, - kalbėjo ji. - Papildomų išlaidų nepatiriu, nes esu apsistojusi pas mamą“.

Oro sąlygos nepalankios

Lietuvoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Šiaurės Europos šalių, pirmadienį oro eismas dėl vulkaninių pelenų, kurie galėtų pakenkti orlaiviams, toliau išlieka sutrikdytas.

Iš Vilniaus oro uosto pirmadienį atšaukta didžioji dalis skrydžių, lėktuvai nekils ir iš Palangos oro uosto. Aviacijos sinoptikai teigia, kad vulkaniniai pelenai ir toliau dengia visą Lietuvos teritoriją.

"Pagal paskutinius gautus Londono prognozinius žemėlapius 9 valandą visa Lietuvos oro erdvė yra padengta vulkaninių pelenų debesies. Kiek turime duomenų, Lietuvos oro erdvė tokia išliks iki 21 valandos. Šis debesis juda iš vakarų į rytus ir apima iki 10 kilometrų aukštį. Iki 21 valandos jokių prošvaisčių nesimato", - pirmadienio rytą Lietuvos radijui tvirtino Aviacinės meteorologijos centro sinoptikė Eugenija Kuliešaitė. 

Islandijos ugnikalnio išmestos kietosios dalelės skrydžius Europoje sutrikdė nuo praėjusio ketvirtadienio.  

Autobusų rinka atsigavo

Nors ir trumpam, tačiau dėl sutrikusio oro uostų darbo atsigavo sausuma keleivius vežančių įmonių rinka.

Kaune įsikūrusios "Kautros" tarptautiniais maršrutais važinėjantys autobusai šiomis dienomis perpildyti, keleivių srautai išaugo dvigubai.

"Ne vieną ir ne du autobusus papildomai išsiuntėme parvežti kauniečių, dėl atidėtų skrydžių užstrigusių užsienyje", - pasakojo "Kautros" marketingo direktorius GIntautas Pakusas.

Pirmadienio vakarą du bendrovės autobusai ne pagal grafiką išvažiuoja į Londoną ir į Romą.

"Paklausa yra didesnė negu mes galime patenkinti. Be to, lėktuvų keleiviai labai seka informaciją apie skrydžius. Ir, aišku, jeigu tik gali, renkasi keliones lėktuvais", - pridūrė G.Pakusas.

Dukart - į Vokietiją

"Kautra" keleivius iš Kauno autobusų stoties veža į Vokietijos miestus - Kelną, Štutgartą, Miuncheną, į Austrijos sostinę Vieną, Italijos - Romą, ir į Anglijos sostinę Londoną.

Dažniausiai - keturis kartus per savaitę - važiuojama į Vokietiją, vieną kartą per savaitę važiuoja į Romą. "Pastarosiomis dienomis į Vokietiją mūsų autobusai važiuoja du kartus per dieną, šią savaitę į Italiją išleisime tris autobusus", - pasakojo "Kautros" atstovas.

"Įprastai į Londoną važiuodavome per Vokietiją, su persėdimu Dortmunde, tačiau sutrikus oro uostų veiklai, važiuojame tiesiogiai į Londoną", - pridūrė G.Pakusas.

Nors kelionė autobusu trunka gerokai ilgiau nei lėktuvu, visgi noras grįžti namo stipresnis.

"Pirmadienio vakarą išvažiuoja autobusas į Londoną, tai galutinėje stotelėje jis bus trečiadienio rytą, apie 6 val. Į Vokietiją autobusas išvažiuos 16.30 val. ir Berlyne jis bus 7 val. ryto", - vardijo G.Pakusas.

Mikriuku greičiau?

Daugelis „Kauno dienos“ kalbintų mikroautobusais keleivius vežančių kauniečių nenorėjo nei prisistatyti, nei skelbti įmonės, jeigu tokia įsteigta, pavadinimo.

Kaunietis Mindaugas jau trejus metus mikroautobusu vežioja žmones į Vokietiją ir atgal.

„Didžiuliai keleivių srautai. Kartą per savaitę išvažiuojame iš Kauno į Vokietiją, vežame 9 keleivius, o norinčiųjų dukart daugiau. Deja, per nugarą nepersiversi, todėl kai kuriems tenka atsakyti“, - apgailestavo kaunietis.

Trumpiau trunkanti kelionė, pristatymas kone iki durų vilioja keleivius pasirinkti būtent nelegaliai dirbančius vežėjus.

„Iki Frankfurto iš Kauno kelionė trunka trumpiau nei važiuojant įprastais autobusais, be to, pas mus ir kaina mažesnė“, - keleivius viliojo Mindaugas. Iki Frankfurto jis žadėjo nuvežti už 80 eurų. Pašnekovas patikino, jog svetima nelaime nepasinaudojo ir specialiai bilietų kainų nepakėlė.

„Ši kaina stabili“, - pridūrė Mindaugas. Pasak jo, panašūs keleivių srautai susidaro per didžiąsias metų šventes - ypač per Kalėdas.

Grįžta ir traukiniais

Kauno geležinkelio stoties Keleivių aptarnavimo skyriaus viršininkė Kristina Lebednikienė "Kauno dienai" pasakojo, jog dėl vulkaninių pelenų debesies atšaukti skrydžiai lėktuvais sugrąžino keleivius į traukinius.

"Iš Šeštokų į Kauną atvykstančiu traukiniu pastarosiomis dienomis atvažiuoja žymiai daugiau žmonių", - pastebi K.Lebednikienė.

Traukinys maršrutu Šeštokai-Kaunas važinėja kiekvieną savaitės dieną, kartą per dieną.

"Šeštokuose į traukinį persėda keleiviai, atvykstantys iš Varšuvos. Pirmadienio pavakare atvykstančiame traukinyje - apie 200 keleivių, kurie atkeliauja būtent iš Varšuvos. Srautai išties didžiuliai", - tvirtina K.Lebednikienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių