Opozicijai nepavyko nuversti Vilniaus mero V.Navicko ir vicemero G.Babravičiaus (papildyta)

Vilniaus tarybos opozicija iš anksto žinojo, kad jai nepavyks nuversti mero Viliaus Navicko, tačiau vis vien pasinaudojo proga surengti cirką.

Opozicija: meras skurdina miestą!

Balsavimo rezultatai: už interpeliaciją V.Navickui balsavo 15,  prieš - 8. Interpeliacijai nepritarta. Merui nuversti reikėjo mažiausiai 26 tarybos narių balsų. Reiškia, opozicija mažiausiai pusę metų negalės inicijuoti nepasitikėjimo meru V.Navicku.

Tėvynės sąjungos partijos nariui V.Navickui interpeliaciją inicijavo partija Tvarka ir teisingumas. Partijos frakcijos savivaldybėje seniūnas Gediminas Rudžionis pabrėžė, kad pagrindinė problema – brangstantys komunaliniai mokesčiai Vilniaus gyventojams.
„Tai - gyvybinės reikmės, be kurių neįmanoma gyventi. Mes pasmerkiame miestą ir gyventojus skurdinimui. Šimtai vilniečių skambina, susitikę gatvėje klausia, kada bus sustabdytas miesto naikinimas, jo išpardavimas, kuris pradėtas dangoraižio pardavimu ir baigiamas sutarties dėl šilumos tinklų nuomos pratęsimu. Interpeliacija rengiama be asmeniškumų, be pykčio, siekiant, kad miestui būtų geriau“, - tikino G.Rudžionis.

Vilniaus savivaldybės opozicija priekaištauja merui dėl didinamo socialinio būsto nuomos mokesčio, vandens ir šilumos kainų, mokesčio už darželius, kaltina merą, esą būdamas asmeniškai suinteresuotas, jis proteguoja nekilnojamojo turto bendroves ir siekia sudaryti joms išskirtines veiklos sąlygas.

Meras kaltę suvertė opozicijai

Gynybai skirtą laiką V.Navickas panaudojo opozicijos puolimui.

„Norėčiau priminti, kad 1999 m., Rolandui Paksui būnant valdžioje, padaryta 200 mln. litų skola dar ir šiandien mokama. O kur dar 2008 m. (Vilnių valdė partija Tvarka ir teisingumas – red. Past.) pasirašytos sutartys dėl Lazdynų tilto rekonstrukcijos, dumblo perdirbimo įrenginių statybos neturint pinigų! Dabar miestui tenka krapštytis, visokias būdais ieškoti pinigų ir atidavinėti buvusios valdžios užkrautas skolas“, - pirštu į dabartinę opoziciją dūrė V.Navickas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Algirdas Gricius priminė, kad V.Navicku nebepasitiki ir pati konservatorių partija, nusprendusi pasirinkti kitą lyderį, kuris juos ves į žiemą vyksiančius savivaldos rinkimus. V.Navickas pabrėžė, kad partija tokį sprendimą priėmė atsižvelgusi ne į jo nuveiktus darbus, o į vienintelį išduotą leidimą Vilniuje rengti gėjų paradą.

Kliuvo už bendrovių protegavimą

Kritikos merui negailėjo ir valdančiosios daugumos nariai. Socialdemokratų partijos frakcijos narys Audrius Rudys pareiškė, kad opozicijos metami kaltinimai turi būti adresuojami ne merui asmeniškai, o visai valdančiajai daugumai. V.Navickas esą turėtų asmeniškai atsakyti tik už bendrovės „ICOR“, anksčiau besivadinusios „Rubicon group“, protegavimu.
 
„Šiuo metu salėje yra du asmenys: administracijos direktorius Virginijus Dastikas ir teisininkas Jovitas Elzbergas, kurie savo laiku asmeniškai įsipareigojo už šilumos tinklų nuomos sutarties turinį ir taip vilniečius atvirai išdavė. Tačiau šito punkto (dėl „Rubicon group“ protegavimo – red.past), dėl kurio aš balsuočiau už interpeliaciją, dokumente nerandu“, - teigė A.Rudys.

Politikas pabrėžė, jog šis argumentas yra vienintelis kaltinimų lavinoje. Likę, jo nuomone, yra nepagrįsti, todėl A.Rudys balsavime dalyvauti atsisakė. Jo pavyzdžiu pasekė ir 4 narius turinti Liberalų sąjūdžio frakcija. Mat jų partijos nariai Seime įeina į Tėvynės sąjungos suformuotą valdančiąją daugumą.

Neišvertė ir vicemero

Iškart po nesėkmingos interpeliacijos V.Navickui antruoju klausimu imtas svarstyti nepasitikėjimas vicemeru G.Babravičiumi. Interpeliaciją jam inicijavo tarybos narė Jūratė Žeimienė. Ji kaltina mero pavaduotoją daugeliu nusižengimų: nuo neteisėto tarnybinio automobilio naudojimo iki viešų ir privačių interesų supainiojimo, nekompetencijos kuruojamoje sporto sferoje.

Priešingai nei V.Navicko atveju, niekas nenorėjo pasisakyti dėl reiškiamo nepasitikėjimo G.Babravičiumi. Niekas, jam neuždavė klausimų, nepanoro išgirsti ir paties vicemero pasiaiškinimų. Iš karto pareita prie balsavimo procedūros. Rezultatai: už interpeliaciją vicemerui balsavo 10 tarybos nariai, prieš - 15. Interpeliacijai taip pat nepritarta.


Šiame straipsnyje: Navickasinterpeliacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių