Opozicija Vilniaus merą verčia dėl apnuoginto pilvo nuotraukų

Likus metams iki savivaldos rinkimų Vilniaus opozicija panoro versti merą Vilių Navicką. Esą jo vadovaujama valdančioji dauguma negina miestiečių interesų. V.Navickas interpeliaciją vadina politiniu šou prieš rinkimus.

J.Imbrasas: „Ką jie nori apgauti?“

Pirmadienį trys Vilniaus savivaldybės opozicinės frakcijos surengė spaudos konferenciją ir paskelbė pasirangę versti merą. Tvarkos ir teisingumo, Lenkų rinkimų akcijos ir „Fronto“ partijų atstovai pasipiktinę dabartinės valdžios užmojais išparduoti miesto turtą, valstybinės žemės rėžius, panaikinti transporto lengvatas pensininkams iki 70  metų bei atleisti statybų bendroves nuo nekilnojamojo turto mokesčio.

„Valdančioji dauguma nesiskaito su vietos savivaldos įstatymu, kuriame parašyta, kad valdžia turi tarnauti miesto bendruomenei.  Savivaldybė ne tik administruoja, bet ir teikia viešąsias paslaugas. Jeigu monopolines paslaugas kaip šildymą, vandens tiekimą perims verslo grupuotės, savivalda liks tuščias kevalas ir pavadinimas“, - tikino Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Gediminas Rudžionis.

„Valdantieji iš kažkur atskridę arba jie nesiorientuoja, bet aš manau, kad jie puikia orientuojasi. Matyt, jie turi tikslą: metai liko, per kuriuos aš turiu pasidaryti kažką ir šitaip užsimerkę dirba. Sako, kad šiluma, vanduo, miesto tvarkymas, daugiabučių administravimas – ne miesto funkcijos. Ką jie nori apgauti? Atsiverskite savivaldos įstatymą, ten aiškiai parašyta,: savivalda atsakinga už tuos dalykus  “, - antrino lygiai prieš metus nuverstas Vilniaus meras Juozas Imbrasas, nuo rudens plušantis Europos Parlamente.

Užrūstino pusnuogio mero nuotrauka

Paskutinis lašas, perpildęs opozicijos kantrybę buvo viešai išplatinta pusnuogio V.Navicko nuotrauka, daryta vienoje baikerių šventėje. Joje V.Navickas būdamas eiliniu Vilniaus tarybos nariu „nusimovęs kelnes demonstruoja nuogą pilvą su nešvankiu užrašu“, rašoma opozicijos pranešime.

Kitas valdžios akibrokštas – prieštaringai vertinamam gėjų paradui paskirta vieta prie merdinčių Koncertų ir sporto rūpų, greta žydų kapinių.

„Niekas iš mūsų nėra nusiteikęs prieš mažumas, tačiau mes negalime nutylėti, kada meras lengvapėdiškai leidžia žydriesiems demonstruotis kapinių vietoje, Gedimino pilies fone. Juk ten žydų kapinės, mūsų nacionalinės kultūros, istorijos, pasididžiavimo vieta“, - piktinosi G.Rudžionis.

Nepritardama valdančiosios daugumos veiksmams, kurie esą tarnauja atskiroms verslo grupuotėms, o ne pusei milijono vilniečių, opozicija pradėjo rinkti parašus prieš V.Navicką. Šiuo metu opozicija savo pusėje teturi 18 interpeliaciją V.Navickui palaikančių tarybos narių. Tiek pakanka, kad interpeliacijos klausimas būtų traukiamas į tarybos posėdžio darbotvarkę, tačiau trūksta dar 8 balsų, kad V.Navickas būtų iš tiesų nuverstas. Opozicija rankų nenuleidžia. Pasak „Fronto“ partijos lyderio Algirdo Paleckio, paramos tikimasi sulaukti iš dalies socialdemokratų bei Liberalų sąjūdžio frakcijų, kitų pavienių valdančiosios daugumos narių.

V.Navickas: interpeliacijos nebus

V.Navickas opozicijos grūmojimų versti jį iš mero posto nesureikšmina. Jo nuomone, trys partijos pradėjo priešrinkiminę agitaciją. Jis įsitikinęs, kad dabartinė valdančioji dauguma pakankamai stipri, kad išsilaikytų iki kadencijos pabaigos.

„Tikrau nebijome jokių interpeliacijų. Man patiktų, jeigu interpeliaciją būtų pardėta ruošti dėl to, kad sniegas iš dangaus jau trečią dieną krenta. Matyt, tai būtų pati rimčiausia priežastis. Aš jų norą rengti interpeliaciją vertinu labai paprastai: matyt, per darbus nėra labai daug ką pasakyti, tai reikia tokiu būdu į save atkreipti kuo daugiau dėmesio“, -nuomone dalijosi V.Navickas.

Pastarasis nemano, kad savivaldybės turto išpardavimas pažeidžia miestiečių interesus. V.Navickas ne raktą yra pabrėžęs, kad privatizacija – kone vienintelis būdas gauti lėšų savivaldybės šimtamilijoninėms skoloms uždengti. Priekaištai dėl skandalingos nuotraukos V.Navickui apskritai atrodo juokingi. Esą jis savame archyve tokių dar keletą turi.

„Galėsiu atnešti, kur aš dvejų metų ant puoduko sėdžiu, o ketverių - stoviu, nuogas. Nieko baisaus ir šioje nuotraukoje nematau. Baikerių suvažiavimuose būna pilvų konkursai. Kai kas iš šalia sėdinčių kažką pribėgęs parašė, bet aš to nesureikšminu. Manau kad dėl to vilniečiai nenukentės“, - iš opozicijos pasipiktinimo šaipėsi Vilniaus meras.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių