OKT bandys išlikti atsvara bulvarui

Naująjį sezoną pristatęs Oskaro Koršunovo teatras (OKT) žada išlikti tradiciškai novatoriškas. Jo repertuarą šiemet papildys bent dvi premjeros, kurių kūrėjai bandys ieškoti nepramintų takų.

Pasirinko rezistenciją

OKT trupė savo gyvenimo būdą šiemet vėl apibūdina simboliškai – "ten būdamas čia". Nesibaigiančios gastrolės, beveik neiškraustomi lagaminai ir ovacijos vis skirtinguose pasaulio kampeliuose. Tarptautinį pripažinimą trupė seniai nusipelnė ir šiemet gavo dar vieną to patvirtinimą. Rugsėjo 13-ą dieną režisieriui O.Koršunovui Maskvoje buvo įteiktas teatro revuliucionieriaus, režisieriaus V.Mejerholdo prizas.

"Man buvo labai džiugu gauti būtent šį prizą, nes V.Mejerholdas man yra pats didžiausias autoritetas. Jo prizų, kiek žinau, nebuvo labai daug – gal penki ar septyni – ir jie atiteko tiems kūrėjams, kurie man labai svarbūs. Nors prizai nėra svarbiausia, bet tai tik patvirtina, kad einame teisingu ieškojimo keliu, pasirinkome teisingas gaires", – džiaugėsi O.Koršunovas.

Nuo pat teatro įkūrimo pradžios O.Koršunovas stengėsi savo kūryboje nagrinėti teatrą kaip reiškinį, o per jį – tyrinėti žmones, visuomenės paveikslą. Nors per tą laiką aplinka smarkiai pasikeitė, režisierius šios savo pozicijos nusiteikęs nekeisti.

"Kai prieš beveik vienuolika metų ryžtingai startavome su spektakliu "Shopping and Fucking", gerai žinojome, apie ką reikia kalbėti, kokius skaudulius kelti, koks turi būti teatras. Dabar mes daugiau galvojame ne apie ką kalbėti, o apie ką nekalbėti, ko nedaryti, kame nedalyvauti. Mūsų šio sezono premjerinis spektaklis "Dugne" pagal M.Gorkio pjesę – tai tarsi mūsų pasirinkta rezistencija tam niekam, kurio pilna ir kuris yra visur. Tai teatro netikrybei, komerciškam, bulvariniam teatrui, bulvariniam ir komerciškam gyvenimui, nenustojančiam šou", – kalbėjo spektaklio režisierius.

O.Koršunovas ragino nepamiršti, kad aktorius – labai įdomi profesija, kuri tikrai nėra tas pats kaip "šoumenas". "Aktorius – tai žmogus, kurio instrumentas yra jis pats, kuris kalba apie žmogų, jo jautriausius dalykus. Dėl paviršutiniškumo vis dažniau nebelieka tikrosios kūrybos ir profesijos", – perspėjo jis.

Lietuvai – dvi premjeros

Šį sezoną OKT žiūrovams Lietuvoje pasiūlys dvi premjeras. Paties O.Koršunovo kurtą "Dugne" ir jaunosios kartos atstovo Artūro Areimos "Prakeiktieji" pagal E.O`Neillo pjesę "Elektrai tinka gedulas".

"Dugne" nebus tradiciškas spektaklis. Pats autorius jį vadina teatro laboratorija, kurią pradėjo kurti dar statydamas "Hamletą". "Mes gastroliavome rodydami "Hamletą" Prancūzijoje ir pakeliui pradėjome repetuoti "Dugne". Viešbučiuose, autobusuose, kur tik galėjome. Manau, tai labai daug davė šiam spektakliui, kai kūryba vyko savotiškoje piligrimystėje", – pasakojo O.Koršunovas.

Spektaklyje trupė žada pakviesti žiūrovus susėsti kartu su aktoriais už bendro stalo ir padiskutuoti. "Galbūt tai padės kiekvienam suprasti, kokiame dugne mes esame. Ir gal tai kiekvienam reikalinga, kad galėtume atsispirti ir toliau kurti, dirbti, svajoti", – svarstė režisierius. Kaip ir kokioje erdvėje vyks šis eksperimentas, kūrėjai kol kas neatskleidžia. Tačiau premjeros diena jau žinoma – spalio 22-oji.

A.Areimos spektaklis, kuris bus pristatytas gruodžio 9-ą dieną, pasakos apie karą mažiausioje visuomenės grandyje – šeimoje. Dramaturgas savaip interpretuos Aischilo trilogiją "Orestėja". Spektaklyje prie aktorių Tomos Vaškevičiūtės, Tado Gryn, Vytauto Rumšo, Dainiaus Gavenonio ir Daumanto Ciunio prisijungs džiazo muzikantas Liudas Mockūnas.

Neblėstanti meilė Šekspyrui

Tarp daugybės gastrolių planų OKT tvarkaraštyje – dalyvavimas penkiuose Šekspyro festivaliuose Vengrijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Rumunijoje ir Čekijoje. Sulaukęs kvietimo ir pagalbos iš šių festivalių organizatorių O.Koršunovas ėmėsi statyti dar vieną kūrinį pagal V.Šekspyro kūrybą –-  spektaklį "Audra". Ligšiolinėje jo šekspyriados kolekcijoje – "Hamletas", "Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džiuljetos istorija", "Vasarvidžio nakties sapnas", "Užsispyrėlės sutramdymas".

"Man nenusibodo Šekspyras. Ir labai džiaugiuosi, kad galiu dabar statyti vieną įdomiausių jo pjesių "Audra", nes, neslėpkime, be pagalbos iš užsienio nebūčiau galėjęs to padaryti. O tai, kad jie mus kviečia į tokius festivalius, reiškia mūsų Šekspyro interpretacijų pripažinimą pasaulyje", – džiaugėsi O.Koršunovas.


Šiame straipsnyje: oktOskaras Koršunovas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių