N.Venckienė prašo nušalinti teismą, mergaitė kol kas lieka Garliavoje

Kėdainių rajono apylinkės teismas penktadienio popietę turėjo priimti sprendimą, ar leisti antstolei Sonatai Vaicekauskienei imtis prievartos grąžinant dukterį Laimutei Stankūnaitei. Tačiau Neringa Venckienė, likus pusvalandžiui iki prašymo nagrinėjimo pradžios, paprašė šio teismo nušalinimo. Ar prašymas bus tenkinamas, spręs Panevėžio apygardos teismas.

Nušalinimo klausimas turi būti išspręstas ne vėliau kaip per tris darbo dienas.

Pirminiais duomenimis, N.Venckienė nepasitikėjimą Kėdainių rajono apylinkės teismu pareiškė dėl to, kad tas pats teismas priėmė sprendimą perduoti mergaitės globą L.Stankūnaitei, todėl jis gali būti šališkas.

Prieš tai trečiadienį Kėdainių rajono apylinkės teismas trečiadienį atmetė N.Venckienės prašymą, kuriuo ji prašė sustabdyti vykdymo veiksmus byloje – mergaitės perdavimą motinai.

Taip pat teismui pateiktas skundas dėl antstolės veiksmų. N.Venckienė mano, kad antstolė S.Vaicekauskienė negalėjo priimti vykdyti šios bylos ir negalėjo raginti perduoti mergaitę, nes nėra pagrindo vykdyti teismo sprendimą. Teismas perdavęs skundą laukia antstolės sprendimo. Jei ji nesutiks, ginčą spręs teismas. Teismo nutartis dėl vykdymo veiksmų dar gali būti apskųsta Panevėžio apygardos teismui.

Antstolė prašymą leisti naudoti teisines priverstines priemones, vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo nutartį priskirti velionio Drąsiaus Kedžio dukros globą jos motinai Laimutei Stankūnaitei, įteikė pirmadienį.

Nutartis dėl mergaitės gyvenamosios vietos priimta gruodžio 16 d. Joje buvo numatytas 14 dienų laikotarpis, per kurį L.Stankūnaitė turėjo ilginti pasimatymus su dukra, kol jie pasieks 6 valandas. Tačiau motina su dukra bendravo ilgiausiai 4 valandas, nes daug pasimatymų nevykdavo. N.Venckienės teigimu, mergaitė sutikdavo matytis su L.Stankūnaite tik namuose, o į neutralią vietą vykti atsisakydavo.

Pasak Kauno rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Janinos Dabašinskienės, L.Stankūnaitė šiuo metu su dukra bendrauja internetu per „Skype“ programą. „Tolesni veiksmai priklauso nuo antstolės“, – paklausta, koks bus jos vadovaujamo skyriaus vaidmuo dėl priverstinio vaiko perdavimo.

Antstolė buvo įpareigojusi N.Venckienę gera valia perduoti globotinę motinai gruodžio 30 d. ir sausio 11 d. Abu kartus N.Venckienė globotinės į paskirtą vietą nenuvežė, tvirtindama, kad prieš mergaitę prievartos nenaudos, nes esą ji nenorinti gyventi su motina.

N.Venckienė anksčiau yra teikusi prašymą nušalinti S.Vaicekauskienę, kaltindama ją šališkumu viešuose pasisakymuose. Antstolei atsisakius, prašymą nagrinėjo Kėdainių rajono apylinkės teismas ir jį atmetė kaip nepagrįstą.


Šiame straipsnyje: KedysStankūnaitėVenckienė

NAUJAUSI KOMENTARAI

GERIAUSIA

GERIAUSIA portretas
NUŠALINTI VENSKIENĘ ... JI IRGI TEISĖJA ;)

spėkit

spėkit portretas
spėkit,kokiam vaikui bus pakeistas vardas ir pavardė pirmam Lietuvoje pagalką tik "patobulintas"vardų ir pavardžių keitimo taisykles?Dėl kokio vaiko taip "pagerėjo" taisyklės,kad ėmė ir leido(anksčiau neleistina buvo)lengvai keisti ne tik pavardes,bet ir vardus nepilnamečiams?Dar spėkit,ar visuomenė ar net kokia įpareigota instancija techniškai(pagal įstatymus)sugebės kada nors patikrinti,ar tas vaikas su pakeista tapatybe išvežtas į užsienį iš viso gyvas,jau nekalbant,kas su juo daroma?

1 am

1 am portretas
geras, bet dabar tave sues
VISI KOMENTARAI 150
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių