Nuo meningokokinės infekcijos mirusiojo tėvai prašo naujo tyrimo

Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinio, mirusio praėjusią savaitę nuo meningokokinės infekcijos, tėvai kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Raimundą Šukį, abejodami ar medikai padarė viską, kad išsaugotų jų sūnaus gyvybę, pranešė LTV laida "Šiandien".

Ministras pavedė, kad dėl įvykio būtų atliktas valstybinis medicininis auditas.

„Mes norėjome sužinoti visas tikslias aplinkybes, kas buvo padaryta, ko nebuvo padaryta. Mes nesame gydytojai profesionalai, mes tikime, kad galbūt buvo kažkoks momentas, kai mes vaiką galėjome išgelbėti“, - sakė mirusio paauglio motina Daiva Penkauskienė.

Tėvai pasakojo, kad praeitą antradienį, penkiolikmečiui pasiskundus dėl skaudančių kaulų ir aukštos temperatūros, iš karto buvo kreiptasi į polikliniką. Apie pietus jie sulaukė šeimos gydytojos, kuri nusprendė, kad tai inkstų uždegimas. Ji liepė kitą dieną pasidaryti tyrimus.

Apie 22 val. pamatę, kad vaiko kūnas išbertas infekcijai būdingomis hematominės kraujosrūvomis, tėvai Greitosios pagalbos automobiliu išvežė vaiką į ligoninę, tačiau tai jo neišgelbėjo.

„Tos apžiūros metu, tą šviesų ligos periodą, 14 val., negaliu pripažinti to, ko nemačiau. Nebuvo požymių tos ligos“, - sakė paauglį tuomet apžiūrėjusi Vilniaus Centro poliklinikos gydytoja Lijana Žmuidzinavičiūtė.

Centro poliklinika vidaus tyrimo neatliko, nes dar negautos išvados apie mirties priežastį. Pasak poliklinikos Vaikų lygų skyriaus vedėjos Laimutės Šumskienės, infekcija galėjo gydytoją suklaidinti.

„Mes visi gydytojai susiduriame su šia infekcija, tiesą sakant, mes visi jos bijome, nes tai klastinga, mažai prognozuojama liga, ir visa laimė, jei tu ją pamatai, kada turi pamatyti ir gali pamatyti, bet, jeigu ji pasirodo tau uždarius duris, tai situacija gali baigtis ir taip, kaip baigėsi šiuo atveju“, - tvirtino medikė.

Sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys sakė, kad bus tiriama visa istorija nuo pirmo tėvų kreipimosi į gydytojus iki vaiko mirties.

„Medicininio audito inspekcija gavo sveikatos apsaugos ministro pavedimą ir atliks valstybinį medicininį auditą, t.y. teiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybės valstybinę kontrolę“, - tvirtino Valstybinės medicininės audito inspekcijos laikinoji vadovė Jolanta Strazdienė.

„Teisės aktuose yra numatyta tiek ir asmens, teikusio sveikatos paslaugas atsakomybė, tiek ir įstaigos , kurioje dirba konkretus specialistas gydytojas, kuris nekokybiškai galimai suteikė paslaugą, turtinė atsakomybė“, - kalbėjo ministras.

Tyrimą medicinos auditoriai žada baigti greičiau nei per tris mėnesius.


Šiame straipsnyje: meningokokinė infekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Keista

Keista portretas
Visame pasaulyje zmones mirsta nuo ligu ir ivairiu komplikaciju. Tik Lietuvoje kazkodel visi mirsta nuo gydytoju. Gal tada ju is vis nereikia? Nereikes Sveikatos apsaugos ministerijos su daugybe klerku ir valstybinio medicininio audito. Sutaupysim milijardus ir nebus ka kaltinti.

ella

ella portretas
kada tevai pirma karta krepesi pas gydytojus.po 2 savaiciu toks ir rezultatas.vaikus reik priziuret.vaikas pats nenueis pas gydytoja

hm

hm portretas
Aš niekaip nesuprantu gydytojų, kurie visomis išgalėmis stengiasi neduoti ligoniui antibiotikų. Kol jie sulaukia visų ligos simptomų, kol išaugina visokias bakterrijas, kol kol nustato kokio antibiotiko konkrečiai reikia, dažniausiai ligonio jau nepavyksta išgelbėti. Manau, kad ne vieną jų buvo galima išgelbėti net nuo kiaulių gripo, laiku davus antibiotikų, kol plaučiai dar "nesudegę". Nejaugi nėra plataus veikimo spektro vaistų, kuriuos galima duoti iškarto, esant prastai būklei, ar aukštai temperatūrai? Bet viskas nuleidžiama į tai, kad antibiotikai blogis, kad prie jų pripranta organizmas ir t.t. Bet ką reiškia tokie išvedžiojimai prieš žmogaus mirtį, ar tada pripratimai kam nors svarbūs?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių