NT plėtotojai: pirkėjų sulauksime po dvejų metų

Nekilnojamojo turto projektų plėtotojai rinkos atsigavimo laukia po dvejų metų. Dabar būstų kainos jau pasiekė „dugną". Jeigu pirkėjų nebus, projektus teks „užšaldyti" keleriems metams.

Kainą sumažino ketvirtadaliu

Nuo 2007 metų „Poderiškių" gyvenamąjį kvartalą plėtojanti bendrovė „MGS" vieno kvadratinio metro kaina sumažino 25 procentais. Dabar namo su daline apdaila ir komunikacijomis kvadratinį metrą galima įsigyti už 2,2-2,5 tūkst. litų.

„Nuo projekto pradžios maždaug ketvirtadaliu sumažinome siūlomų būstų kainas. Galime prisipažinti, kad pasiekėme kainų „dugną", todėl jeigu ir toliau nebus pirkėjų, teks projektą „užšaldyti", - tikino bendrovės pardavimų vadybininkas Vismantas Vilkelis.

Šalia Ringaudų kuriamos gyvenvietės naujakuriai turės gręžinio vandenį, miesto kanalizaciją, asfaltuotas gatveles, žemės sklypus.

„Pirkimo tikrai nėra. Sumažėjusi paklausa privertė mus sumažinti ir kainas. Nors nemažai potencialių pirkėjų domisi, atvažiuoja į vietą apžiūrėti siūlomo būsto, visgi žmonės dvejoja: pirkti dabar, ar dar palaukti. Daugelis dabar nėra užtikrinti dėl savo darbo, apskritai, dėl ateities. Be to, pagalius į ratus kaišioja ir bankų kreditavimo politika, kuri tapo itin nepalanki būsto paskolą imantiems žmonėms", - pabrėžia pašnekovas.

Siūlo įsiskolinti ne bankui, o pardavėjui

„MGS" bendrovė savo klientams siūlo įsiskolinti pardavėjui, o ne bankui.

„Tokiu atveju pirkėjas sumoka grynais pusę sumos, o kitos dalies mokėjimą atideda. Galbūt žmogus turi dabar nepaklausų sodo namelį ar butą, kurį ateityje galės parduoti. Mes sutinkame palaukti. Dar kitu atveju - pirkėjas gali mums, kaip ir bankui, iš atlyginimo mokėti mėnesio įmokas", - aiškino  V.Vilkelis.

Važiuojant Kauno-Šakių keliu, pasukus į kairę Juragių link esančioje „Poderiškių" gyvenvietėje pastatyta 30 namų, dar tiek pat išlieta būsimųjų namų pamatų, iš viso čia suplanuota apie 80 gyvenamųjų namų. Jau parduota 15 namų, trijuose - gyvena naujakuriai.

Siūlo dalyvauti aukcione

Kokia reali vieno ar kito namo kaina, ekspertai nesiryžta spėlioti. Pagal nustatytus kriterijus turto vertintojai gali daugmaž pasakyti kiek kainuoja būstas, tačiau rinkos kaina gali būti ir mažesnė.

Prieš tris mėnesius įkurta nekilnojamojo turto aukcionų svetainė www.ntaukcionai.lt siūlo būstą pirkti aukcione. Pasak Kauno regiono vadybininko Leono Banikonio, NT aukcionai padeda nustatyti realią būsto kainą. „Galiu tvirtai pasakyti viena - kainos tikrai krenta. Ir nežinia, kada jos pasieks „dugną", - portalui teigė pašnekovas.

Pastaruoju metu išpopuliarėjusių aukcionų tikslas - įvertinti objektą. „Jei pardavėjas už namą prašo  milijono, o vertintojas įvertina 800 tūkst. litų, tai aukciono metu ta kaina gali dar sumažėti. Tačiau egzistuoja aukcione neskelbiama, taip vadinama „paslėpta" kaina, kurios negalime peržengti", - aiškino L.Banikonis.

Tarkim, šio namo, esančio Ginėnų kvartale šalia Neries, pradinė aukciono kaina - 650 tūkst. litų. Savininkas galbūt planuoja jį parduoti už 850 tūkst. litų. Aukcione paaiškės, kiek jis iš tikrųjų gali gauti už savo siūlomą objektą.

„Pastebėjome, kad dabar perka tik grynų pinigų turintys žmonės. O tokių tikrai nėra daug. Jei nori nusipirkti, turi kažką parduoti. Jei nori parduoti, turi rasti pirkėją ir t.t. Rinka tikrai sulėtėjusi, bankai paskolų nebeišduoda, todėl pirkėjų tenka ieškoti ilgai", - pasakojo pašnekovas.

Šiuo metu www.ntaukcionai.lt svetainėje siūloma dalyvauti aukcionuose dėl 150 objektų. Jeigu sudomina kuris nors būstas, reikia internetu sumokėti 10 litų registracijos mokestį. Tuomet svetainės administratoriai atsiųs pardavėjo kontaktus ir visą kitą reikalingą informaciją. NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių