Neteisėtas mokestis daugiabučių gyventojams tebegadina nervus

Tapę neteisėtų miesto valdžios sprendimų įkaitais, daugiabučių gyventojai priversti ir toliau patys ieškoti teisybės. Nemokėję neteisėtai rinkto mokesčio kauniečiai vis dar gąsdinami teismais.

Įžvelgė valdininko melą

„2007 vasarą spaudoje perskaičiau, kad neprivalau mokėti mokesčio už daugiabučio teritorijos tvarkymą, nes jis renkamas neteisėtai. Taip rekomendavo ir teisininkas Kęstutis Čilinskas, todėl nustojau mokėti“, - pasakojo Ašigalio gatvėje gyvenanti Danutė Balčienė. Tačiau šio reikalo ji negali pamiršti iki šiol, nes gauna raštus, kuriuose primenama apie skolą ir grasinama teismu.

Kaunietė niekaip nesupranta, kodėl jai siunčiami grasinantys likviduojamos savivaldybės įmonės „Santakos butų ūkis“ raštai. „Šių metų pavasarį savivaldybės administracijos direktorius Vygantas Gudėnas viešai visur aiškino, kad gyventojai neprivalo to mokesčio mokėti. Negi jis melavo?“ - stebėjosi D.Balčienė.

Raštu užklaususi miesto valdžios, kaip jai elgtis šioje situacijoje, kaunietė gavo V.Gudėno atsakymą, kuriame juodu ant balto parašyta: „Už atliktus teritorijos priežiūros darbus iki 2009 m. kovo 1 d. gyventojai privalo atsiskaityti su administruojančia įmone“.

Prieštarauja pats sau

„Paslauga buvo teikiama, todėl už ją reikia sumokėti“, - „Kauno dienai“ įrodinėjo savivaldybės administracijos vadovas. Jis gerokai painiojosi bandydamas paaiškinti, kada koks sprendimas priimtas ir kada pasikeitė daugiabučių kiemų priežiūros tvarka.

Galiausiai V.Gudėnas pareiškė, kad po 2009 m. balandžio 1 d niekas negali reikalauti mokesčio iš gyventojų už teritorijų tvarkymą, nes nuo tos datos visi kiemsargiai buvo atleisti ir kiemų nebetvarkė. „Iki tol kažkas turėjo mokėti algas kiemsargiams“, - teisinosi V.Gudėnas.

Dar metų pradžioje jis ne kartą yra garantavęs, kad kauniečiai gali būti ramūs - anstolių dėl nesumokėtų teritorijos mokesčių nesulauks, nes nėra teisinio pagrindo išieškoti pinigus.

Paklaustas, ar pavasarį melavo teigdamas, jog gyventojai neprivalo mokėti iki tol neteisėtai rinkto mokesčio, V.Gudėnas po ilgų išsisukinėjimų prisipažino: „Tarybos sprendimą, kuriuo šalia daugiabučių esančios teritorijos apibrėžtos kaip faktiškai naudojamos, teismas pripažino neteisėtu, todėl nėra jokio pagrindo iš gyventojų reikalauti pinigų už tokių teritorijų tvarkymą“.

Tokį sprendimą teismas priėmė 2008 m. sausio 17-ąją. V.Gudėno manymu, ši data yra tarsi ataskaitos taškas, nuo kada kauniečiai jau galėjo nemokėti už kiemų priežiūrą.

Kalčiausi lieka gyventojai

„Mokestį rinko ne savivaldybė, o administratoriai. Norėdami padengti išlaidas kiemsargiams išlaikyti, jie ir kreipiasi į teismą“, - savo mundurą atkakliai gynė V.Gudėnas. Jis ragino žmones nesibaiminti teismų, o kaip pagrindinį argumentą pateikti 2008 m. sausio 17 d. teismo sprendimą. V.Gudėnas mano, kad teismas turėtų būti gyventojų pusėje.

Priminus, kad teismais kauniečiams grasina nebeegzistuojantis Santakos būtų ūkis, administracijos vadovas piktinosi, jog įmonės likvidatorius skaičiuoja viską iki cento. Iš V.Gudėno kalbos paaiškėjo, kad, jo nuomone, dėl susiklosčiusios situacijos kalti patys miestiečiai.

„Jeigu žmonės būtų sumokėję už paslaugą, administratorius būtų turėjęs pinigų atsiskaityti su dirbusiais ir atleidžiamais kiemsargiais. Jie „nuskausmino“ savivaldybę ir dar bando nugręžti gyventojus. Va, kokie tie likvidatoriai“, - piktinosi valdininkas.

Jis prisipažino, jog savivaldybė skyrė lėšų Santakos butų ūkiui, kad atleidžiamiems kiemsargiams būtų išmokėtos išeitinės kompensacijos.

Valdžios sprendimai

Kauno savivaldybė panaikino daugiabučių teritorijų priežiūros mokestį nuo 2009 m. kovo 1 d.

Nelikus mokesčio, teismas nutraukė bylą, kurioje buvo siekiama įrodyti, kad pinigai buvo renkami neteisėtai.

Kauno savivaldybė, pareiškusi, kad dėl sunkmečio pinigų trūksta, daugiabučių kiemams tvarkyti šių metų biudžete lėšų nenumatė ir pasiūlė tvarka prie namų pasirūpinti patiems gyventojams.

Vilniečiai daugiabučių teritorijos priežiūros mokesčio nemoka nuo 2004 m., kai laimėjo bylą prieš valdininkus. Kiemai tvarkomi už savivaldybės lėšas.


Šiame straipsnyje: daugiabučių kiemų tvarkymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių