„Neptūnas“ sutriuškino „Alytų“ ir laimėjo turnyrą Šakiuose

Įspūdingai draugišką keturių komandų turnyrą Šakių miesto mero taurei laimėti užbaigė Klaipėdos "Neptūnas". Klaipėdiečiai finale net 30 taškų skirtumu 93:63 nušlavė "Alytaus" komandą.

Pirmoje rungtynių pusėje kiek sėkmingiau rungtyniavo "Alytaus" komanda. Antrąjį ketvirtį pradėję spurtu 7:0 alytiškiai buvo įgiję saugų 8 taškų pranašumą. Visgi, po Ryčio Vaišvilos paprašytos minutės pertraukėlės atsigavo ir klaipėdiečių puolimas. Sužaidę kelias sėkmingas atkarpas gynyboje, neptūniečiai sugebėjo tą patį pakartoti ir puolime bei ilsėtis išėjo jau turėdami minimalią persvarą.

Per pirmuosius du kėlinius fatališkai nesisekė "Neptūno" snaiperiams. Iš 11 mestų tritaškių tikslą buvo pasiekęs vos 1 metimas. Bet po pertraukos tritaškių taiklumą "Neptūno" metikams pagerinti pavyko.

28-ąją minutę alytiškiai buvo sumažinę atsilikimą iki 2 taškų (52:50), bet netrukus Mindaugo Stašio ir Davido McClure'o vedamas "Neptūnas" spurtavo 19:4 ir skirtumas šoktelėjo iki 17 taškų (71:54).

Po šio galingo klaipėdiečių spurto "Alytus" nebeatsigavo, o žiūrovų Šakių salėje aplodismentus užsitarnavę klaipėdiečiai tik dar labiau padidino savo pranašumą bei iškovojo triuškinančią pergalę.

Finalo rungtynėse, kaip ir pusfinalyje, uostamiesčio ekipai padėti negalėjo sergantys Julius Žurna ir Simas Galdikas.

"Neptūnas": Mindaugas Stašys 22, Davidas McClure'as 19 (12 atk. kam., 2 blk.), Tomas Vilkius 19 (3 per. kam.), Martynas Mažeika 13, Luke'as Bonneris 9 (10 atk. kam., 3 blk.), Robertinas Bitinas 6, Valdas Sirutis 3 (7 atk.kam.), Mindaugas Girdžiūnas 2.

"Alytus": Paulius Kleiza 16, Saulius Dumbliauskas 16 (9 atk. kam.), Rytis Adomavičius 12, Saulius Kazevičius 11.

Jau pasibaigusiose kovoje dėl trečiosios vietos pergalę šventė aikštės šeimininkai Vilniaus "Sakalų" krepšininkai. "Sakalai" 91:87 privertė pasiduoti "Kauno" ekipą.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Neptūnas