„Neptūnas“ pralaimėjo Latvijoje

Antrąją nesėkmę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės varžybose šį vakarą patyrė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai.

Klaipėdiečiai Latvijoje 80:86 (24:23, 16:20, 21:17, 19:26) pralaimėjo Jelgavos „Zemgale“ krepšininkams ir nesugebėjo atsirevanšuoti už skaudų sutriuškinimą Klaipėdoje pirmose tarpusavio rungtynėse.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo klaipėdiečiai, kurie po taiklaus Mindaugo Stašio dvitaškio 6-ąją minutę buvo įgiję 7 taškų pranašumą (18:11). Visgi per likusį kėlinio laiką šeimininkai spurtavo 15:6 ir ketvirtį baigė būdami priekyje (26:24).

Sėkmingai pradėtą darbą latviai tęsė ir antrajame kėlinyje. Edgaro Krumino vedama „Zemgale“ komanda įpusėjus antrajam kėliniui buvo įgijusi 8 taškų pranašumą (37:29). Bet daugiausiai Valdo Vasyliaus pastangomis klaipėdiečiai atsitiesė ir ilsėtis išėjo turėdami tik 3 taškų deficitą (40:43).

Iki susitikimo pabaigos likus žaisti beveik 2 minutes V.Vasylius pataikė dvitaškį ir latvių atotrūkis sumenko 2 taškų (82:80). Visgi daugiau nei pusantros minutės nei viena, nei kita komanda nesugebėjo pelnyti taškų. Jų trumpą badą nutraukė „Zemgale“ lyderis I.Bergmanis. Gynėjas pataikė dvitaškį, kuris leido Jelgavos ekipai įgyti 4 taškų persvarą.

Nors žaisti dar buvo likusios 23 sekundės, tačiau Robertas Bitinas prarado kamuolį, o abi baudas realizavęs R.Kruminas įtvirtino Latvijos ekipos pergalę.

Uostamiesčio ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo ir Davido McClure‘o sugrįžimas. Tiesa, amerikietis šiame susitikime žaidė tik 5 minutes, per kurias taškų nepelnė, bet atkovojo 1 kamuolį.

Nesėkmingai šios rungtynės susiklostė dviems „Neptūno“ gynėjams – Martynui Mažeikai ir Robertui Bitinai. Abu krepšininkai surinko neigiamą naudingumo koeficientą: M.Mažeika – -3, o R.Bitinas -2.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 21 (8 atk. kam.), Simas Galdikas 18, Mindaugas Stašys 14, Mantas Ruikis 12, Luke‘as Bonneris 5, Tomas Vilkius 3, Julius Žurna 3, Martynas Mažeika 2, Robertas Bitinas 2.

„Zemgale“: Edgaras Kruminas 20, Kristapas Kanbergsas 11, Ilmaris Bergmanis 10, Artūras Bruninas 9, Kalvis Kruminas 8.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais jau šį šeštadienį (12.11) išvykoje su Kėdainių „Nevėžio“ komanda. Tai bus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) DnB NORD didžiosios taurės antrojo etapo pirmosios rungtynės. Rungtynių Kėdainiuose pradžia 17 val. 30 min.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Neptūnas