„Neptūnas“ įveikė Kazachstano čempionus

Po skaudaus pralaimėjimo LKL pirmenybėse Vilniaus „Perlo“ ekipai, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai visą pyktį išliejo ant Kazachstano čempionų.

Įspūdingomis atakomis, geležine gynyba į „Neptūno“ sporto salę susirinkusius žiūrovus džiuginę uostamiesčio krepšininkai Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės A grupėje iškovojo ketvirtąją pergalę per penkis mačus.

Klaipėdiečiai net 48 taškų skirtumu 105:57 (25:18, 23:21, 33:6, 24:12) nušlavė Atyrau „Barsy“ komandą.

Intriga šiame mače laikėsi tik pirmajame kėlinyje. Sužaidus 8 minutes buvęs „Neptūno“ vidurio puolėjas Juozas Ramanauskas realizavo vieną baudą ir rezultatas tapo lygus (18:18). Bet per likusias 2 minutes aikštės šeimininkai pelnė 7 taškus be atsako ir pabėgo į priekį (25:18).

Antrąjį kėlinį Roberto Kuncaičio auklėtiniai pradėjo spurtu 14:2 ir 15-ąją minutę skirtumas šoktelėjo iki 19 taškų (39:20). Visgi svečiai iš Kazachstano baltos vėliavos kelti nesiruošė. Pelnę 5 taškus paeiliui „Barsy“ krepšininkai priartėjo iki 12 taškų, o kėlinio pabaigoje iš šeimininkų atotrūkio beliko 9 taškai (48:39).

Po pertraukos klaipėdiečiai į aikštę grįžo kur kas labiau susikaupę. Trečiąjį ketvirtį Modestas Kumpys pradėjo taikliu tolimu metimu, netrukus 6 iš eilės taškus pelnė Simas Galdikas, o vėliau „Neptūno“ spurtą pratęsė Valdas Vasylius. 28-ąją minutę Martynas Mažeika smeigė tritaškį ir Klaipėdos klubo pranašumas šoktelėjo iki 31 taško.

Pakiliai tiek puolime, tiek gynyboje žaidę klaipėdiečiai sustoti neketino. Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 2 minutes ir 43 sekundes Robertas Bitinas pataikė dvitaškį, po kurio „Neptūno“ pranašumas buvo šoktelėjęs net iki 49 taškų (101:52). Per likusį laiką šeimininkai neatsipalaidavo ir iškovojo fantastišką pergalę.

Šiame susitikime net 6 „Neptūno“ krepšininkai peržengė 10 pelnytų taškų ribą. Aikštėje pasirodė visi krepšininkai, išskyrus po traumos jau atsigaunantį Davidą McClure‘ą ir dėl sveikatos problemų rungtyniauti negalintį Valdą Sirutį.

„Neptūnas“: Mantas Ruikis 15, Simas Galdikas 14, Valdas Vasylius 14 (4 per. Kam.), Tomas Vilkius 14 (7 atk. kam.), Luke‘as Bonneris 13, Robertas Bitinas 10, Martynas Mažeika 7, Mindaugas Stašys 6, Modestas Kumpys 6, Julius Žurna 4, Mindaugas Girdžiūnas 2.

„Barsy“: Pavelas Ilinas 12, Andrejus Endropovas 10, Juozas Ramanauskas 9 (11 atk. kam.), Dmitrijus Klimovas 8.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais kitą penktadienį (12.03) išvykoje su Panevėžio „Techaso“ komanda. Tai bus jau LKL pirmenybių susitikimas.

Šiame straipsnyje: Klaipėdos Neptūnas