Nepavykus valdyti „Žalgirio“, „Snoras“ užnėrė kilpą

Teisme aiškėja, kad "Snoras" žūtbūt siekė valdyti kontrolinį "Žalgirio" akcijų paketą, o nepavykus to padaryti, klubui ant kaklo užnėrė milijoninę skolą.

Prieš ketverius metus "Žalgirio" akcininku ir generaliniu rėmėju tapęs "Snoras" viešai deklaravo neatlygintiną meilę legendinei komandai.

Trečiadienį Kauno apygardos teisme liudijęs "Snoro" ir buvęs "Žalgirio" valdybos narys Žoržas Šarafanovičius jau aiškino, kad "Žalgirio" akcijos bankui buvo reikalingos tik tam, kad galėtų stebėti, kaip naudojami paramos pinigai. Tačiau teismo posėdyje paaiškėjo, kad akcijų skaičius bankui buvo svarbesnis, nei deklaruojama.

"Banko prezidentas Raimondas Baranauskas, buvo nepatenkintas, kad buvo įsigyta ne 15, o tik 14 proc. akcijų", – liudijo "Snoro" valdybos narė Aušra Ižičkienė.

Buvę "Žalgirio" vadovai nenorėjo bankui parduoti 15 proc. akcijų, nes būgštavo, kad "Snoras" gali įsigyti Kauno savivaldybei priklausančią akcijų dalį. Tokiu būdu "Snoras" savo rankose turėtų kontrolinį klubo paketą. Kaip aiškėja, šios minties bankininkai neatsisakė.

2006 m. rudenį 14 proc. "Žalgirio" akcijų įsigijęs "Snoras" trejus metus žadėjo klubą remti po 3 mln. litų. Pirmąjį sezoną iškart buvo išmokėta visa suma. Vėliau prasidėjo derybos dėl kontrolinio akcijų paketo įsigijimo. Manoma, kad "Snoras" galėjo imtis šantažo – "Žalgirio" atstovai suprato, kad žadėtą paramos sumą greičiausiai gaus tik tuo atveju, jei didžioji dalis akcijų pereis į banko rankas. Tačiau derybos nutrūko. "Žalgirio" ir "Snoro" santykiai pašlijo."Derybos pasibaigė niekuo, tad ir pablogėjo bendravimas", – sakė Ž.Šarafanovičius.

Antrajam sezonui skirta parama klubą pasiekė tik sezonui baigiantis. Buvo pervesta 2,8 mln. litų – 200 tūkst. litų mažiau, nei žadėta. Ž.Šarafanovičius teisme aiškino, kad ši suma tiesiogiai susijusi su to sezono "Žalgirio" biudžetu ir "Snoro" turimų akcijų paketo dydžiu.Prieš trečiąjį sezoną "Žalgiris" buvo įspeistas į kampą. "Snoras" pasiūlė 400 tūkst. litų be galimybės derėtis. Tuo metu "Žalgiris" iš "Snoro" jau buvo pasiskolinęs tiek, kiek turėjo gauti iš banko paramos. Banko paskola prisidėjo prie dar didesnio klubo klimpimo į finansinį liūną.

2009 m. "Žalgirio" akcijas pardavęs, "Lietuvos ryto" akcininku tapęs "Snoras" neatidavė Kauno klubui žadėtos paramos ir reikalauja grąžinti kreditą.

Kauno apygardos teisme jau liudijęs "Žalgirio" prezidentas Arvydas Sabonis teigė buvęs apgautas banko. Bankininkai atšauna nieko nežadėję, nors paramos sutartis buvo pasirašyta trejiems metams.

Ar "Snoras ir "Lietuvos rytas" veikė kartu?


2006 m. ruduo
"Snoras" įsigijo 14 proc. "Žalgirio" akcijų ir pasirašė paramos sutartį, pagal kurią klubui trejus metus pažadėjo skirti mažiausiai po 3 mln. litų. Pirmaisiais metais pažadas buvo įvykdytas nedelsiant.To paties sezono viduryje "Žalgiris" su "Snoru" sudarė kredito sutartį, kad galėtų grąžinti kreditą kitam bankui. Sutarta, kad kreditas "Snorui" bus grąžintas, kai šis skirs paramą kitam sezonui.

2007 m. vasara
"Snoras" pareiškė, kad dėl banko vidaus taisyklių negali skirti paramos ir pasiūlė kredito sutartį papildyti. Vėliau ji keičiama buvo ne vieną kartą. Ne visą žadėtą paramą – 2,8 mln. litų – 2007–2008 m. sezonui "Snoras" pervedė tik 2008 m. pavasarį, o rudenį "Žalgiriui" buvo pasiūlyta suteikti 400 tūkst. litų paramą.

2008 m. ruduo
Sezono pirmąsias rungtynes "Žalgirio" žaidėjai jau žaidė negavę atlyginimų. Spalį atlyginimų negaunantys legionieriai ketino palikti Kauną. Iškilo reali grėsmė, kad Eurolygos durys "Žalgiriui" užsidarys visiems laikams.

2009 m. sausis
"Žalgirį" paliko paskutinis legionierius. Iškilo grėsmė, kad iki sezono pabaigos užsienio klubai išgraibys ir geriausius komandoje rungtyniaujančius lietuvius.

2009 m. gegužė
Klubo direktorius pareiškia, kad "Žalgiris" bankrutuos. Gegužę "Žalgirio" savininku tampa Vladimiras Romanovas. "Žalgiris" išgelbėjamas nuo bankroto.

2009 m. birželis
Prieštaringos reputacijos verslininko Vladimiro Antonovo valdoma "Snoro" grupės įmonė įsigijo 34 proc. "Lietuvos ryto" akcijų.

2010 m. gegužė
Paaiškėja, kad D.Maskoliūnas darė neigiamą įtaką rungtynių rezultatams. Jis atleidžiamas. Formuojama nuomonė, kad taip žlugdomas "Žalgiris".

2010 m. rugsėjis
"Snoro" logotipas atsiranda ant "Lietuvos ryto" krepšinio klubo marškinėlių generaliniam rėmėjui skirtoje vietoje.

2010 spalis
D.Maskoliūnas tampa "Lietuvos ryto" vyriausiojo trenerio asistentu.


Šiame straipsnyje: ŽalgirisSnorasLietuvos rytas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  1
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  12
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių