„Nautilus“: Harry Manxo muzika ir jauno vyno šventė

Ketvirtadienį laisvalaikio namuose "Nautilus" vyks tradicinė, jauno vyno šventė su prancūziškais šansonais, o penktadienį gresia saldi priklausomybė nuo kanadiečio Harry Manxo muzikos.

Ketvirtadienį nuo 19 valandos tradicinėje jauno vyno (Le Beaujolais Nouveau) šventėje vyks vyno degustacija su vyno žinovu Egidijumi Gabrijolavičiumi.

Skambės prancūziški šansonai, kuriuos atliks dainininkė ir aktorė Rasa Rapalytė. Vakare - užburiantys akordeono garsai, šokėjų grupė „El cafe“.

Atėjusiems su skarelėmis, petnešomis, beretėmis ar guminiais batais - "Mis" ir "Mister Beaujolais" rinkimų nominacijos.

Penktadienį "Nautilus" tęsia pažintį "Geros muzikos klubo" vakare. Nuo 19 valandos koncertuos atlikėjas iš Kanados - Harrys Manxas.

Sujungęs indų muziką su bliuzu, įmetęs žiupsnelį gospelo ir visa tai gerai sugrojęs, Manxas sukuria užburiantį skonį, kuriam sunku atsispirti, jį lengva suvirškinti ir norisi sugrįžti vėl ir vėl, kad pasimėgautum tuo dar kartą.

Rugsėjo viduryje Harrys Manxas išleido naują albumą “Bread & Buddha”. Kūrinius iš šio albumo ir bus galima išgirsti "Geros muzikos klube".

Harry Manxas yra vadinamas esmine grandimi tarp Rytų ir Vakarų muzikos. Jis kuria trumpas muzikines istorijas jungiančias bliuzo tradicijas su indų ragos gelmėmis (raga - indų muzikos tradicinis melodinis modelis). Jis sukūrė unikalų, nepamirštamą garsą, kurio klausantis atsiranda saldi priklausomybė.

Tai labai produktyvus menininkas, išleidęs jau aštuntąjį albumą. Pirmasis albumas “Dog my cat” (2001 metais), kurio vardu pavadino vėliau įkurtą savo muzikos leidybos firmą, sukėlė didelį naujų aistruolių ir muzikantų susidomėjimą ir buvo labai palankiai įvertintas žiniasklaidoje.

Kanados nepriklausoma muzikos asociacija apdovanojo šį albumą kaip geriausią metų bliuzo albumą.

2003-aisiais Harrys pradėjo bendradarbiauti su garsiu gitaristu Kevinu Breitu iš Kanados ir pasirodė naujas albumas “Jubilee”. Šis bendradarbiavimas pasirodė labai produktyvus - pelnė “Juno Canada's Music Awards” ir “Maple Blues” apdovanojimų nominacijas.

Kanados bliuzo muzikos bendruomenėje Harrys tituluojamas novatoriumi. Sekantis albumas “Road Ragas” pasirodė 2003 metais. Tai tikro garso Manx muzika įrašyta kelionėse po visą pasaulį.

Šio albumo užburianti solo dvasia pelnė menininkui solidžią reputaciją tarp gerbėjų ir kolegų. 2004 metų albumas “West Eats Meat” pelnė trečią “Juno” apdovanojimą geriausio albumo ir solo kategorijoje.

2005 metais atlikėjas išleido solo albumą “Mantras For Madmen”.Dar vienas Manx CD, pasirodęs 2007 metais “In God We Trust”, - taip pat bendradarbiavimo su Kevinu Breitu rezultatas. Ir vėl skirtos dvi nominacijos “Maple Blues” apdovanojimuose - už geriausią metų akustiką ir geriausią metų įrašą. Šis albumas taip pat pelnė Kanados folk muzikos apdovanojimuose nominaciją už geriausią ansamblį.

Manxas gimė Meno saloje, vaikystę praleido Kanadoje, būdamas paauglys keliavo po Europą, Japoniją, Indiją ir Braziliją. Indijos muzika jį užbūrė, ir 80 - taisiais jį pradėjo globoti Indijos muzikantas Vishwa Mohan Bhatt (jis su Ry Cooder laimėjo Grammy už albumą „Meeting By The River”).

Vishwa Mohan Bhatt padovanojo Manxas savo darbo ir dizaino 20-ties stygų gitarą (Mohan Veena), su kuria Harrys numynė naują kelią į taip vadinamą “rytai sutinka vakarus” stiliaus muziką.

 

 


Šiame straipsnyje: vakarėlis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių