Naujųjų naktį – pasaulio žvilgsnis į Vilnių

Naujųjų metų vidurnaktį Vilniuje vyksiančius renginius  žada transliuoti beveik 50 užsienio šalių televizijų, o į sostinę atvyks per 30 žiniasklaidos atstovų iš 12 valstybių.

„Šviesos spektakliu, kuris bus didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalių istorijoje, siekiame ne tik atspindėti 1000 metų Lietuvos istoriją, bet ir sukurti gyvąjį Vilniaus, kaip Europos kultūros sostinės, paveikslą", - Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje sakė šio spektaklio režisierius, garsiausiu pasaulio šviesos menininku tituluojamas Gertas Hofas (Vokietija).

Rengiasi ne tik menininkai, bet ir tvarkdariai

Vilniaus miesto gyventojai ir iš Lietuvos bei užsienio šalių atvyksiantys svečiai gruodžio 31 d. 22:45 galės mėgautis miuziklu „@Hoffmann_Spragtukas", kurio scena taps Vilniaus koncertų ir sporto rūmų fasadas. Spektaklis bus stebimas iš lauko - rūmų prieigose arba iš kitos Neries upės pusės. Naujųjų vidurnaktį Katedros aikštę nušvies G.Hofo šviesos ir fejerverkų misterija. Sausio 1 d. vakare Rotušės aikštėje įvyks ledo arenos po atviru dangumi atidarymo ceremonija su M. Drobiazko ir P. Vanagu, o nuo sausio 2 d. kultūrinę programą pratęs Vilniaus paveikslų galerijoje demonstruojama Gruzijos dailės talento Niko Pirosmani paveikslų paroda.

„Šiuo metu vyksta paskutiniai parengiamieji darbai prieš gruodžio 31 d. - sausio 1 d. „Vilniaus - Europos kultūros sostinės 2009" ir Lietuvos tūkstantmečio programų atidarymo renginius. Tam kruopščiai rengiasi ne tik šimtai menininkų, atlikėjų, techninio personalo darbuotojų, bet ir saugumą turėsiančios užtikrinti pajėgos. Tikimės, jog visų jų darbo dėka gruodžio 31 d. vakare į Vilniaus centrą plūstelėsiantys žmonės galės saugiai, kultūringai ir itin įspūdingai sutikti 2009-uosius", - teigė VšĮ „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" direktorė Elona Bajorinienė.

Spektaklyje - Lietuvos istorijos blyksniai

Gruodžio 29-30 d. naktines šviesų spektaklio repeticijas Vilniuje rengiantis režisierius G. Hofas Naujųjų vidurnaktį tikisi pademonstruoti reginį, suvienysiantį lietuviškumo ir  Europos simbolius. Šviesos magu vadinamo režisieriaus spektaklyje fejerverkai, neoninės iliuminacijos ir muzika gyvai primins svarbiausias Lietuvos istorijos datas.

„Šviesa ir ugnis geriausiai atspindi miesto istoriją ir architektūrą. Šios substancijos peržengia kalbos ribas ir tiesiogiai veikia emocijas, jos gali rėkti ir šnabždėti, juoktis ir verkti, stebinti, pasakoti istorijas", - pasakojo G. Hofas.

Išskirtinis spektaklis prasidės didžiuliu muzikiniu paradu, žygiuosiančiu per visų Lietuvos istorijos laikotarpių muziką - nuo sutartinių iki M. K. Čiurlionio. Po to, pagerbiant Vilnių įkūrusį Didįjį Kunigaikštį Gediminą, ant varpinės bokšto, Katedros ir valdovo paminklo instaliuotos šviesos danguje sukurs didžiulę trimatę Lietuvos vėliavą. Visos medžiagos, kuriomis bus pasiektas šis efektas, gaminamos specialiai spektakliui Vilniuje ir nebuvo naudotos jokiuose kituose renginiuose.

Vėliau Lauryno Stuokos-Gucevičiaus šedevras - Vilniaus arkikatedra bazilika - nusidažys mėlynai, Europos spalva. Nakties dangų nušvietus „Vilniaus saulei", kurią sukurs daugiau nei 60 itin galingų prožektorių, į dangų šaus dvylika pirotechnikos užtaisų, simbolizuojančių dvylika vieningos Europos vėliavos žvaigždžių.

Spektaklyje atsiras vietos ir Geležiniam vilkui iš Vilniaus įkūrimo legendos, Vilnelės upei, Arkikatedros istorijai, kitiems svarbiausiems Vilniaus ir Lietuvos simboliams. Muzikinį spektaklio audinį, bendradarbiaudamas su G. Hofu, sukūrė jaunosios kartos lietuvių kompozitorius Vytautas V. Jurgutis.

Naujųjų naktį - išskirtinis dėmesys Lietuvai

Lietuvos vardo tūkstantmečiui ir Vilniaus karūnavimui Europos kultūros sostine skirtas G. Hofo spektaklis bus didžiausias multimedijos renginys Baltijos šalyse, kuriam bus sunaudota per 6 tūkst. specialiai pagamintų pirotechnikos užtaisų. G. Hofo pageidavimu šviesos spektaklyje bus naudojami energiją tausojantys šviesos įrenginiai.

Šis spektaklis sudomino gausybę televizijos kompanijų visame pasaulyje. Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus naujametinį sveikinimą ir programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" atidarymą ketina transliuoti beveik 50 valstybių. Signalas iš Vilniaus į pasaulį bus perduodamas per Eurovizijos palydovą. Dar daugiau nei 30 žurnalistų iš 12 valstybių naujametę naktį atvyksta į Vilnių.

Numatoma, kad renginius stebės apie 1000 kviestinių svečių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Tarp jų - beveik dešimties buvusių ir būsimų Europos kultūros sostinių, Pasaulinės turizmo organizacijos, Europos kino akademijos atstovai ir kt. Jiems Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose bus surengtas specialus priėmimas, kurio išlaidos bus padengtos iš privačių rėmėjų skirtų lėšų.


Šiame straipsnyje: naujiejisostinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių