Naujųjų naktį Katedros aikštėje bus draudžiami fejerverkai

Pernai metais nuo pirotechnikos gaminių Vilniuje nukentėjo 11 žmonių, o pasitinkant 2008-uosius kilo trys gaisrai. Miesto valdžia skelbia akciją, siekdama įspėti vilniečius apie šventinių fejerverkų keliamus pavojus ir perspėja, kad gruodžio 31 dieną į Katedros aikštę bus griežtai draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus ir pirotechnikos gaminius.

Katedros aikštėje vykusioje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo pirotechnikos specialistai, policijos pareigūnai, medikai, buvo aptartos prevencinės priemonės, užkertančios kelią prekeiviams parduoti sprogmenis vaikams, paaugliams, neblaiviems asmenims, taip pat pristatytas prevencinis filmas apie legalių sprogmenų keliamą pavojų, o pirotechnikai vaizdžiai pademonstravo, kokios pavojingos žmonių sveikatai gali būti šventinės ugnys ir petardos.

„Kiekvienais metais neatsargiai naudojant fejerverkus nukenčia žmonės, o daugiausiai sužalojimų patiria vaikai, todėl mūsų tikslas yra apsaugoti juos - atkreipti tėvų dėmesį, kad pirkdami fejerverkus savo vaikams būtų ypač atsargūs - susimąstytų apie pavojų, kurį kelia pirotechnikos priemonės", - sakė Vilniaus miesto meras Juozas Imbrasas.

Akcijos, kuri tęsis iki sausio 9 d., metu įvairiuose prekybos centruose prie fejerverkais prekiaujančių vietų bus dalinami prevencinio filmo įrašai apie galimus pavojus naudojant pirotechnikos priemones. Mieste esančiuose ekranuose bus rodomi prevenciniai vaizdo klipai.

Vilniaus meras ragino suaugusiuosius, pamačiusius su sprogmenimis žaidžiančius nepilnamečius, nelikti abejingais - sudrausminti juos, o prireikus iškviesti policijos pareigūnus.

Sostinės meras perspėjo vilniečius ir miesto svečius, planuojančius Naujuosius metus sutikti sostinėje - gruodžio 31 d. į Katedros aikštę ir kitas šventinių renginių teritorijas bus griežtai draudžiama įsinešti alkoholinius gėrimus, pirotechnikos gaminius bei savadarbius fejerverkus.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius primena, kad yra draudžiama be Savivaldybės leidimo naudoti civilines pirotechnikos priemones masinio žmonių susibūrimo vietose - renginiuose, autobusų ir troleibusų stotelėse, stotyse, požeminėse perėjose, važiuojamosiose kelių dalyse, pėsčiųjų judėjimo zonose. Griežtai draudžiama naudoti civilines pirotechnikos priemones nuo 22.00 val. iki 6.00 val., (išskyrus švenčių dienomis) ir arčiau kaip 40 metrų iki pastatų bei automobilių. Norint per masinius pramogų renginius naudoti civilines pirotechnikos priemones reikia nustatyta tvarka gauti leidimą.

Fejerverkus galima įsigyti tik specializuotose parduotuvėse arba laikinosiose prekybos vietose, turinčiose policijos ar savivaldybės išduotus leidimus. Jokiu būdu nesusigundykite turgaus ar gatvės prekeivių siūlomais pirotechnikos gaminiais - ši produkcija įvežama nelegaliai ir Lietuvoje nesertifikuota.

Pirotechnikos priemones, skirtas naudoti lauke, griežtai draudžiama naudoti patalpose. Pirotechnikos priemonių prekybos ar laikymo (sandėliavimo) vietose draudžiama rūkyti, naudoti ugnį, uždegti ir išbandyti pirotechnikos priemones.

Pasak VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties direktoriaus pavaduotojos Vandos Pumputienės, sostinėje pastebima tendencija mažėti nelaimingų atsitikimų naudojant pirotechnikos gaminius - 2006 metais švenčių periodu buvo užfiksuota 15 tokių atvejų, 2007 metais - 11.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2008 metų pradžioje dėl pirotechnikos gaminių jau kilo trys gaisrai. Visoje Lietuvoje 2008 metų pradžioje dėl pirotechnikos gaminių kilo 11 gaisrų, 2007 metais - 7 gaisrai.


Šiame straipsnyje: fejerverkaipirotechnika

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių