Naujųjų metų naktis Vilniuje bus nepamirštama (Programa)

Naujųjų metų nakties sostinės gyventojai ir miesto svečiai ilgai nepamirš. Taip žada miesto valdžia, pristatydama gruodžio 31-osios vakaro Vilniaus centrinėje dalyje vyksiančią muzikinę, šokio, garso ir šviesos fiestą, mokesčių mokėtojams kainuosiančią 3,5 mln. litų.

Numatoma Naujųjų metų naktinės šventinės programos pradžia – 23 valandą, kai žiūrovus pakvies 45 minučių trukmės miuziklas „@Hoffmann_Spragtukas“. Jis bus rodomas ant Vilniaus koncertų ir sporto rūmų sienos - rūmų fasadas virs daugiaaukšte įstiklinta scena, leisiančia ir žiemą demonstruoti spektaklį atviroje erdvėje. Žiūrovai galės būriuotis ne tik šalia Sporto rūmų – miuziklas bus tiesiogiai rodomas Katedros aikštėje sumontuotuose didžiuliuose ekranuose.
Stebės 50 tūkst. žmonių

Apie vidurnaktį, pasibaigus miuziklui „@Hoffmann_Spragtukas“, prasidės žymiausio pasaulyje šviesos efektų kūrėjo Gerto Hofo specialiai dviem Lietuvos istorinėms datoms pažymėti sukurtas garso ir šviesos spektaklis. Gyvas realių paveikslų ir siurrealistinių vaizdų junginys simboliškai atskleis 1000 metų Lietuvos raidą, o stulbinantys vaizdiniai įprasmins gyvąją Vilniaus kultūrą.

Būtent šis projektas turėtų tapti Naujųjų metų sutikimo kulminacija. G.Hofo spektakliui bus panaudota galingiausia pasaulyje šviesos įranga, aprėpianti 60 gigantiškų didelės raiškos skirtingų spalvų prožektorių ir 10 galingiausių pasaulyje lazerinių patrankų.

Pasak autoriaus, vienoje iš grandiozinio reginio dalių Katedra bus apšviesta 400 metrų skersmens ir apie 50 km aukščio šviesos pliūpsniu, kuris turėtų būti matomas ne tik iš atokiau nuo Vilniaus nutolusių kampelių, bet ir iš kosmoso.

8 dalių, maždaug 20 min. trukmės G.Hofo šviesos ir garso spektaklį vainikuos sinchronizuotai iššausiantys aukštuminiai (apie 300 m – red. past.) Lietuvos tautinių spalvų fejerverkai.

Planuojama, kad naujametinės nakties renginiai į Vilnių pritrauks apie 50 tūkst. žiūrovų iš Lietuvos ir užsienio. Taip pat numatoma renginių tiesioginė transliacija per LTV, tad stebėti išskirtinę naujametę naktį Vilniuje galės visi Lietuvos gyventojai.

Už 20 minučių žymaus menininko Gerto Hofo šviesos ir ugnies spektaklį įstaiga „Vilniaus – Europos kultūros sostinė“ (VEKS) žada sumokės 2 mln. litų. Visas Lietuvos vardo tūkstantmečio ir VEKS programos atidarymo šventės biudžetas sieks 3,5 mln. litų.

Baleto „Spragtukas“ interpretacija

Originali rašytojo E.T.A. Hoffmanno pasakos ir P. Čaikovskio baleto „Spragtukas“ interpretacija klasikinę muziką, pasaką, mistiką sujungia su šiuolaikine žanrų samplaika, subtilia eklektika, būdinga XXI a. menui. Viso miuziklo metu dominuoja meninė diskusija tarp praeities, tradicijų ir šiuolaikiškų išraiškos priemonių.

Muziką spektakliui sukūrė trys šiuolaikiniai Lietuvos kompozitoriai: Linas Rimša, Marius Matulevičius ir Marius Adomaitis. Kompozicijos – novatoriškos, susijusios su nūdienos skoniu, klasikinis baletas tampa šiuolaikišku miuziklu. Naujų spalvų į klasikinę gamą įlies ir roko bei džiazo muzikantai Valerijus Ramoška, Danielius Praspaliauskis, Skirmantas Sasnauskas, Aurelijus Globys.

Didelis dėmesys spektaklyje skiriamas šokio menui. Klasikinei baleto mokyklai atstovaujanti LNOBT baleto trupė su ryškiausiais Lietuvos šokėjais – Olga Konošenko, Aurimu Paulausku, kt. – persipins su šiuolaikinio šokio judesio išpažįstančiomis „hip-hop“, breiko grupėmis.

Vokaliniame plane taip pat nestigs kontraversiškų ekskursų iš nūdienos į klasiką. Projekte dalyvaus operos solistai Joana Gedminaitė, Mindaugas Jankauskas, Ignas Misiūra, jiems talkins geriausio Europos choro apdovanojimą pelnęs kamerinis choras „Brevis“. Alternatyviame spektaklio plane – grupės „G&G Sindikatas” lyderis Svaras ir jo komanda.

G.Hofo kūrinį sudarys aštuonios dalys:

1 dalis – Lietuvos tūkstantmetis. Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimą simbolizuos uvertiūra ir 1000 žmonių eitynės su įvairių laikotarpių atributais – kostiumais, vėliavomis ir emblemomis lydint atitinkamos epochos muzikai.

2 dalis – Gedimino strėlės šūvis. Vyraus lazerių ir pirotechnikos instaliacijos. Lazerinių technologijų pagalba ketinama atkartoti kunigaikščio Gedimino šūvį į geležinį vilką, o „strėlės rikošetą“ lydės pirotechnikos salvės.

3 dalis – Tautinės Lietuvos spalvos. Nacionalinių spalvų bengališkos ugnelės bus sumontuotas ant Varpinės bokšto stogo, Arkikatedros Bazilikos ir Gedimino paminklo.

4 dalis – Vilniaus saulė. Gigantiškos apimties šviesos instaliacija. Šviesos srautas bus matomas net už 60 kilometrų nuo renginio vietos. Vilniaus dangų nušvies 15 km skersmens, net iki 20 km aukščio „tūkstantmečio Lietuvos saulė“, simbolizuojanti saulėtą ateitį.

5 dalis – Europos paveikslas. Katedra ir Varpinės bokštas paskęs mėlynojo neono šviesoje, kuri išreikš vieningos Europos spalvas, neono grandinių junginys įprasmins kultūrų dialogą ir bendravimą. Šiam sprendimui įgyvendinti bus pasitelkta apie 5 km fluoroscentinių lempų. Šviesos instaliacija nuo statiško švytėjimo pereis į galingą judesį transformuodama Katedros aikštę į „Europos paveikslą“, kurį lydės pirotechnikos salvės, įprasminančios Europos vienybę.

6 dalis – Vilniaus katedra. Viena iš grandiozinio reginio dalių bus dedikuota išskirtinės architektūros Katedrai, kuri bus apšviesta 400 metrų skersmens ir apie 50 km aukščio šviesos pliūpsnio, matomo iš nutolusių nuo Vilniaus kampelių ar net iš kosmoso!

7 dalis – Vilnelės žiotys. Šioje dalyje lazeriu bus suformuotas kraštovaizdis danguje, kur lazerio spindulys brėš upės vingius. Šiam vaizdiniui bus naudojamos lazerių sistemos sumontuotos varpinėje, įskaitant ir 10 galingiausių pasaulyje lazerių patrankų, kurių spindulio ilgis – apie 40 kilometrų. Vilnelės upės vaizdinys virš Vilniaus - futuristinis iššūkis.

8 dalis – Bazilikos minoras. Tūkstantmetis. Kulminaciją simbolizuos dangaus skliaute sukryžiuoti raktai, demonstruojantys taikų Europos sambūvį, ryžtą ir kiekvieno bendruomenės nario atsakomybę. Iškilmingoje kulminacijoje elementai sueis į visumą, kurią vainikuos sinchronizuotai iššausiantys aukštuminiai (apie 300 m) fejerverkai.

Šviesos ir ugnies šou, kurį G. Hofas sukūrė Maltai. Panašus reginys Lietuvai kainuos 2 mln. litų:


Šiame straipsnyje: veks,naujieji metai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai
  Duris atvers didingiausi sostinės architektūros pastatai

  Balandžio 22-23 dienomis duris atvers Vilniaus pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Daugybėje Vilniaus pastatų vyks ekskursijos, kurias ves gidai savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”. ...

 • Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija
  Vilniuje – nauja „Uber“ programėlės funkcija

  Šiandien Vilniuje pradeda veikti nauja „Uber“ partnerių-vairuotojų programėlės funkcija. Ji padės sujungti „Uber“ partnerius-vairuotojus ir keleivius, keliaujančius ta pačia kryptimi. Ši funkcija atvers naujas pav...

  2
 • Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė
  Izraelio ir Lietuvos diplomatinių santykių 25-mečiui – ąžuolų giraitė

  Šiandien Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe, kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ...

  3
 • Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis
  Antakalnyje duris atvėrė naujas valstybinis darželis

  Sostinės Antakalnio rajone duris atvėrė naujas valstybinis vaikų darželis „Žolynas“ – atnaujinusi buvusias vaikų globos namų patalpas (Žolyno g. 45 A), savivaldybė čia įkūrė 145 vietas darželinukams.  ...

 • Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė
  Uždarius Mindaugo „Maximą“, visą parą sostinėje dirbs kita parduotuvė

  Viena populiariausių „Maxima“ parduotuvių Lietuvoje, veikusi visą parą sostinėje Mindaugo gatvėje, uždaroma atnaujinimui. Balandžio 23 d. yra paskutinė diena, kuomet šioje parduotuvėje dar galima apsilankyti ir įsigyti išpa...

 • Sostinės centre iškils modernus kvartalas
  Sostinės centre iškils modernus kvartalas

  Simbolinės kapsulės įkasimo ceremonija šiandien pažymėjo naujo komplekso Vilniuje statybos darbų pradžią. Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje esančiame apleistame plote netrukus iškils „ibis“ vie&scaro...

 • Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas
  Japonija dvelkiančias sakuras gali auginti kiekvienas

  Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodo skyriuje, esančiame Vingio parke, šį penktadienį nuo 16 val. vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami į sakurų žydėjimo šventę. Tiesa, japoninės vyšnios sode dar žydi negausiai dėl &...

 • To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų
  To dar nebuvo: Vilniaus skola sumažėjo 105 mln. eurų

  Iki kadencijos vidurio Vilniaus skola mažėjo rekordiškai – daugiau kaip 105 mln. eurų. Atsakingas Vilniaus finansų valdymas leido sėkmingai sumažinti miesto įsiskolinimus – vien per šių metų pirmąjį ketvirtį Vilniaus skola...

  6
 • Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas
  Sostinėje – jauniausio dirigento Lietuvoje pasirodymas

  Koncertui Vilniuje rengiasi vienu perspektyviausių Lietuvos dirigentų tituluojamas Martynas Stakionis. Šis 20-metis vadinamas jauniausiu visų laikų dirigentu Lietuvoje. Batutą jis tvirtai laikė dar besimokydamas mokykloje, o šiandien prie d...

 • „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų
  „Makaronų tiltus“ nuties ir tarp universitetų

  Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čemp...

Daugiau straipsnių