„Naujosios muzikų kartos“ festivalyje - virtuoziški pasirodymai

Sostinėje prasidėjęs pirmasis "Naujosios muzikų kartos" vasaros festivalis pristato naujus virtuoziškus pasirodymus.

Jau šį šeštadienį "Šokio teatre" vilniečiams ir miesto svečiams koncertuos Alexander Hrustevich iš Ukrainos, Lietuvos publikai mažai pažįstamu instrumentu bajanu atliekantis ne tik smuiko, bet ir orkestro partijas ir jau akomponavęs visame pasaulyje pripažintam vokalistui Bobby McFerrinui.

Festivalis muzikos gurmanams pasiūlys ir išskirtines kamerinės muzikos programas, kurias atliks pianistų ir smuikininkų duetai. Liepos 11 dieną pasirodys Aidas Puodžiukas ir Dima Tkachenko, liepos 13 dieną - Igor Lovchinsky ir Alexander Gilman, o liepos 14 dieną - Evgeny Izotov bei Andrey Baranov duetas. Liepos 12 d. klausytojai turės galimybę mėgautis Lietuvoje jau pamėgto Rusijos pianisto Miroslavo Kultyshevo koncertu.

"Bajanas suteikia atlikėjui dideles galimybes, juo galima groti nuo liaudiškos iki klasikinės muzikos, nuo P.Čaikovskio iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Tikiu, kad šeštadienio koncertas taps energijos ir virtuoziškumo užtaisu, paliksiančiu neišdildomus įspūdžius kiekvienam ir įžiebsiantis muzikinę liepsną", - sako Alexander Hrustevich.

Anot muzikanto, bajanas dažnai lyginamas su akordeonu. Tačiau šis, palyginti neseniai, 1907 m. išrastas instrumentas skiriasi ne tik savo struktūra (dešinėje pusėje yra mygtukinė klaviatūra), bet ir platesnėmis kūrinių atlikino galimybėmis. A. Hrustevich bajanu atlieka sudėtingus smuikui ir fortepijonui sukurtų kūrinių perdirbinius, dalį jų – P. Čaikovskio koncertą smuikui ir fortepijonui, A. Vivaldi "Metų laikų" kūrinio dalį "Vasara" klausytojai išgirs liepos 10 d. vyksiančiame koncerte. Čia taip pat skambės šiuolaikinio kompozitoriaus P. Makkonen "Disko-Tokata", pasižyminti specialiais garso efektais ir išskirtine nuotaika.

Liepos 11 d. į koncertą kvies dar vienas iš Ukrainos kilęs muzikantas – žymaus smuikininkų konkurso "Benjamin Britten International Music Competition" Londone meno vadovas bei vienas iš kūrėjų Dima Tkachenko. Jis festivalyje koncertuos kartu su naujosios kartos Lietuvos pianistu, keturiolikos tarptautinių konkursų laureatu, Aidu Puodžiuku. Specialioje programoje skambės L. van Beethoveno ir J. Brahmso sonatos, kurias lydės tokie itin aukšto meistriškumo reikalaujantys kūriniai kaip N. Milsteino "Paganiniana" smuikui solo ir retam virtuozui įveikiama F. Waxmano "Fantazija Karmen tema".

Kamerinių koncertų programą pratęs smuikininko iš Vokietijos A. Gilman ir JAV pianisto I. Lovchinsky duetas. Koncerte A. Gilman gros išskirtiniu G. B. Guadagnini smuiku, pagamintu 1761 metais. Norėdami atskleisti šio unikalaus instrumento ir muzikanto harmoniją bei virtuoziškumą, atlikėjai pasirinko XX a. dvasią atskleidžiančią programą, kurią sustiprins vienas mėgstamiausių A. Gilman kūrinių – H. Wieniawskio "Variacijos originalia tema".

Nuo L. van Bethoveno iki G. Gershwino – pasiklausyti gražiausių visų laikų smuiko ir fortepijono duetų liepos 14 dieną pakvies smuikininkas Andrey Baranov (Šveicarija) ir pianistas Evgeny Izotov (Rusija). Jaunieji muzikantai nuolat pasirodo garsiausiose pasaulio koncertų salėse, jų įrašus pamėgo kanalų Mezzo, BBC Radio, Radio France klausytojai.

Liepos 7 dieną prasidėjęs "Naujosios muzikų kartos" vasaros festivalis siūlo dar daugiau netikėtų susitikimų. Ketvirtadienį, liepos 8 dieną į koncertą pakvies pianistas Alexei Grynyuk. Su legendiniu pianistu V. Horowitzu lyginamas muzikantas rečitalyje pristatys keturių epochų – baroko, klasicizmo, romantizmo ir XX amžiaus muziką. Liepos 9 dieną, penktadienį, amerikiečių pianistas Igor Lovchinsky kvies paklausyti garsiausių J. Haydno, F. Liszto, S. Rachmaninovo bei G. Gershwino kūrinių.

"Naujosios muzikų kartos" vasaros festivalis vyksta liepos 7 – 16 dienomis, Vilniuje "Šokio teatre" (T.Kosciuškos g. 11). Koncertų pradžia - 20 valandą. Bilietus į šio festivalio koncertus galima įsigyti visose "Tiketos" kasose. Renginį remia Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros ministerija.

Apie "Naująją muzikų kartą"

Festivalį organizuojanti "Naujoji muzikų karta" – tai Lietuvos koncertinė organizacija, tarptautiniu mastu pristatanti pasaulinio pripažinimo sulaukusius jaunuosius klasikinės muzikos atlikėjus ir siekianti pateikti aukščiausio lygio klasikinę muziką. Organizacijos tikslas – populiarinti klasikinę muziką, suburiant jaunuosius atlikėjus ir organizuojant jų pasirodymus pasaulio koncertų salėse: nuo Vilniaus iki Londono, Paryžiaus, Niujorko.

"Naujosios muzikų kartos" vasaros festivalis siekia tapti kasmetiniu vasaros muzikos įvykiu – vasaros muzikos centru, pristatančiu pasaulinio lygio klasikinės muzikos interpretacijas, skleidžiančiu ir populiarinančiu klasikinę muziką visuomenėje ir tokiu būdu pritraukiančiu ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių publiką. Daugiau informacijos: www.nmgfestival.com .


Šiame straipsnyje: naujoji muzikų karta

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių