„Naujosios muzikų kartos“ festivalis kviečia užsukti į muzikos virtuvę

Liepos 7 – 16 d. Vilniuje pirmą kartą įvyksiantis "Naujosios muzikų kartos" festivalis visiems neabejingiems klasikinei ir džiazo muzikai suteiks galimybę pažvelgti į nekoncertinę jos pusę. Tai bus galima padaryti festivalio metu organizuojamoje atviroje muzikos vasaros akademijoje. Čia festivalio svečiai, tarptautinį pripažinimą pelniusios jaunos muzikos žvaigždės, muzikos studentams ves specialias meistriškumo pamokas. Jas stebėti galės visi norintieji.

"Festivaliu siekiame sukurti muzikos šventę, kurioje kiekvienas jaustų, jog mieste vyksta neeilinis, intensyvus muzikos įvykis: tarsi "kunkuliuojantis katilas", įtraukiantis jo dalyvius, klausytojus ir visus aplink. Todėl festivalio metu neapsiribosime tik koncertais. Visas dešimt dienų veiks akademija, kurioje su muzikos atlikimo paslaptimis iš arti galės susipažinti tiek moksleiviai, tiek studentai, tiek neprofesionalai", – sakė pianistas, "Naujosios muzikų kartos" festivalio meno vadovas Kasparas Uinskas.

Pasak jo, tai unikali galimybė publikai tapti kūrybinio proceso dalimi ir kitu kampu pažvelgti į muzikos atlikimą. "Jei koncertus palygintume su filmu, tai vasaros muzikos akademija – tarsi filmavimo aikštelė. Dažnas joje pabuvojęs atliekamą muziką koncerte pradės vertinti visai kitaip nei iki tol", – pasakojo K. Uinskas.

Meistriškumo pamokas ves festivalio svečiai – pianistai Ingolf Wunder (Austrija), Miroslav Kultyshev (Rusija), Igor Lovchinsky (JAV), smuikininkai Andrey Baranov (Šveicarija), Alexander Gilman (Vokietija), džiazo gerbėjų simpatijas pelnęs gitaristas Wim den Herder (Olandija) ir kiti jaunosios kartos muzikos virtuozai, jau užkariavę Londono, Paryžiaus, Maskvos ir Niujorko didžiąsias koncertų sales.

Muzikos vasaros akademijoje meistriškumo semsis iš anksto užsiregistravę Lietuvos ir užsienio muzikos studentai. Iš viso 22. Vienas iš jų į akademijos užsiėmimus atvyksta net iš JAV.

"Naujosios muzikų kartos" festivalio meno vadovo teigimu, kiekvienam šios akademijos studentui, pradedančiam savo kūrybinį kelią, meistriškumo pamokos – išskirtinė patirtis ir galimybė semtis žinių ir įkvėpimo iš šių dienų jaunųjų virtuozų. "Be to, šias pamokas stebėti turėtų būti itin įdomu, nes studentams mokantis iš atlikėjų, su kuriais nėra didelio amžiaus skirtumo, atsiras artimesnis ryšys ir betarpiškas bendravimas. O tai kurs draugišką ir jaukią renginio atmosferą", – pridūrė jis.

Atviras muzikos vasaros akademijos pamokas bus galima stebėti M.K.Čiurlionio menų mokyklos (T.Kosciuškos g. 11) didžiojoje ir mažojoje salėse už simbolinį 10 litų mokestį dienai. Šios pamokos vyks dienomis, o vakarais muzikos mylėtojai kviečiami į "Naujosios muzikų kartos" festivalio koncertus.

Koncertai vyks dešimt dienų iš eilės, liepos 7 – 16 dienomis. Juose susitiks jaunieji pasaulio klasikos ir džiazo muzikantai, Lietuvos publikai pristatysiantys dešimties vasariškų koncertų programą – nuo F.Chopino, J.S. Bacho, W. A.Mozarto ir kitų klasikų iki G.Gershwino kūrinių bei džiazo kompozicijų.

Kas vakarą vyksiančiuose koncertuose vilniečiai ir miesto svečiai turės galimybę susipažinti su jaunomis muzikos žvaigždėmis iš viso pasaulio – JAV, Austrijos, Ukrainos, Olandijos, Šveicarijos, Rusijos ir kitur. Renginį, kuriuo siekiama Vilniuje sukurti vasaros klasikinės muzikos festivalio tradiciją, organizuoja koncertinė organizacija "Naujoji muzikų karta". Festivalio koncertai vyks specialiai parinktoje naujoje erdvėje – šalia M.K. Čiurlionio gimnazijos įsikūrusioje "Šokio salėje".


Šiame straipsnyje: Uinskasmuzikafestivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių