Naujas Kauno meras nori griežto valdymo (papildyta)

Tarptautinę studentų dieną Kauno meru tapęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) magistrantas Jaunius Špakauskas mano, kad viešąjį saugumą mieste padėtų užtikrinti kraštutinės priemonės. Jis siūlo barams ir restoranams, kuriuose dažniausiai kyla konfliktai, uždrausti prekybą alkoholiu. 

„Taškai, kuriuose nuolat kyla konfliktai ir yra nesaugu, gerai žinomi. Toms įstaigoms siūlau panaikinti prekybos alkoholiu licencijas“, - kategorišką pasiūlymą pateikė J.Špakauskas. Jo manymu, saugumas mieste yra viena svarbiausių problemų, kurias reikia spręsti.

J.Špakauskas buvo išrinktas iš šešių kandidatų, pareiškusių norą užimti mero kėdę Tarptautinę studentų dieną. Kauno meras Andriaus Kupčinsko teigimu, būtent šis vaikinas pasirodė verčiausias šio posto. „Palikau nesutvarkytą darbo stalą, kad Jaunius galėtų susipažinti, kas vyksta mieste“, - prasitarė A.Kupčinskas.

Nuo ryto miesto reikalais besirūpinantis magistrantas posėdžiavo su vicemerais ir savivaldybės administracijos vadovais. „Klerkai mane priėmėm labai šiltai“, - džiaugėsi laikinasis meras, tačiau prisipažino, kad visą naktį prieš tai nemiegojo. Tik pradėjęs darbo dieną, jis telefonu bendravo su kolega iš VDU Jonu Grajausku, kuris studentų dienos proga tapo universiteto rektoriumi vienai dienai. Būtent šiame poste pernai buvo J.Špakauskas.

Su miesto vadovais mero antrininkas aptarė Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės rekonstrukcijos, arenos Nemuno saloje statybos klausimus. Iškėlęs viešojos saugumo problemą mieste, VDU magistrantas kalbėjosi apie savivaldybės ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą šioje sferoje.

Paklaustas, ką darytų kitaip, negu daro dabartinis meras, J.Špakauskas parodė savo retorikos gebėjimus ir kaip tikras politikas aiškino apie būtinybę spręsti jaunimo politikos ir bendradarbiavimo su miesto valdžia klausimus. „Mažinčiau biurokratiją“, - neapsiėjo be skambios ir politikų mėgstamos frazės J.Špakauskas.

Kaip Kauno gyventojas J.Špakauskas mieste pasigenda dviejų dalykų - gyvo Senamiesčio ir aktyvaus naktinio gyvenimo. „Nekropolis“ perėmė pramogų monopolį, tačiau ir prieš jo atsiradimą miesto centre situacija buvo panaši, tik batų parduotuvių buvo daugiau“, - ironiškai pastebėjo VDU magistrantas.

Pareiškęs, jog sunkmetis patikrins visų kūrybiškumą, pats J.Špakauskas kol kas kūrybiškų idėjų savo paties įvardytoms problemoms spręsti neturi. „Recepto aš neturiu. Liūdniausia, kad turbūt niekas jo neturi. Ko reikia miestiečiui aš nežinau. Galiu numatyti tik ko reikia studijuojančiam jaunimui“, - atvirai prisipažino vienos dienos meras.

J.Špakauskas kaip vieną geriausių miesto gaivinimo pavyzdžių įvardijo amfiteatro įrengimą Senamiestyje prie Nemuno. Jo manymu, miesto centrui atsigauti padėtų patrauklios pramogos, tačiau tai vėl neišvengiamai susiję su viršuoju saugumu. „Neretai pramogas aptemdo bambalinis jaunimas“, - negailėjo kritikos bendraamžiams J.Špakauskas.

Paklaustas, ar ketina dalyvauti savivaldos rinkimuose, J.Špakauskas tikino kol kas to daryti nesiruošiantis. „Būsiu nekuklus: manau, kad sugebėčiau būti meru. Esu veikiantis idealistas“, - save apibūdino vaikinas. Jokiai partijai nepriklausantis J.Špakauskas gana kritiškai vertina savo bendraamžius, kurie priklauso partinėms jaunimo organizacijos. Jo manymu, Jaunųjų konservatorių lygos, Liberalaus jaunimo, Darbo partijos jaunimo vertybinės ir moralinės nuostatos dar nėra susiformavusios, o ambicijos labai didelės.

Vienai dienai meru tapęs magistrantas sulaukė tiek A.Kupčinsko, tiek kitų savivaldybės darbuotojų patarimų, kaip elgtis ir kaip kalbėti. „Nebūk kategoriškas, sakyk, kad dalyvausi rinkimuose, o kaip bus, pamatysim ateityje“, - politinių gudrybių savo antrininką mokė A.Kupčinskas. Jis gyrė J.Špakauską kaip aktyvų, miesto gyvenimu besidominti kaunietį, tačiau pastebėjo, kad iš maždaug 50 tūkst. Kaune studijuojančių jaunuolių tik labai ne daugelis aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje.

A.Kupčinskas žada įsiklausyti į savo antrininko siūlymą plėsti e.bilieto teikiamas paslaugas. Svarstoma galimybė suteikti nuolaidas kavinėse ir baruose besinaudojantiems šiuo bilietu miestiečiams.


Šiame straipsnyje: studentaisaugumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių