Naujas ir šiuolaikiškas spektaklis Vilnius City Opera repertuare

Saulėtą antradienio popietę Vilnius City Opera (VCO) pristatė savo pirmąją premjerą – W. A. Mozarto operą „Visos jos tokios“ („Cosi fan tutte“). Nors taip, kaip yra verčiamas pavadinimas, kūrinys gali skambėti šovinistiškai, režisierė ir VCO meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė teigė, jog visų pirma šiuo spektakliu bus norima parodyti tai, kokie žmonės iš tiesų visi yra individualūs ir išsiskiriantys, nors kartais ir elgiasi panašiai.

Spaudos konferencijoje, be režisierės taip pat dalyvavo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovas maestro Gintaras Rinkevičius, solistai Tadas Girininkas ir Viktorija Miškūnaitė bei žavių nepažįstamųjų merginų būrys, kuriame, kaip vėliau išaiškėjo, buvo pasislėpusios būsimojo spektaklio ansamblio narės.

Trumpai aptarusi sėkmingai prasidėjusį pirmąjį oficialų VCO sezoną, D. Ibelhauptaitė ėmėsi pristatyti naująjį projektą. Operos „Visos jos tokios“ siužetas sukasi aplink dvi įsimylėjėlių poras, kurių vyriškosios pusės, suviliotos ciniko Don Alfonso (T. Girininkas), padedamo Despinos (V. Miškūniatė), imasi apsimesti turtingais atvykėliais arabais ir vilioti vienas kito moteris.  „Iš pirmo žvilgsnio atodo, jog ši Mozarto opera yra labai paviršutiniška, komedijinė, tačiau tiek kompozitorius, tiek libreto autorius joje paslėpė daug tamsių, dramatiškų ir tuo pačiu tikrų dalykų, kurios aš ir stengsiuosi išryškinti, - statyti šį kūrinį, kaip tikrą dramą.“, - pasakojo režisierė.

G. Rinkevičius neabejoja šios operos pasirinkimu, jo nuomone tai, - vienas gražaiusių Mozarto parašytų kūrinių. Tiek dirigentas, tiek ir režisierė sutiko, jog operos finalas kol kas lieka sudėtingiausia dalimi. Pasirodo, jog muzikoje viskas grįžta į laimingą pradžią, nors dramaturgiškai atrodytų, jog po ne itin pavykusių ištikimybės išbandymų nėra įmanoma visko taip paprastai nubraukti. „Taip, finalas mums iš tiesų išlieka didžiuliu klaustuku“, - komentavo maestro.

Svarbu pažymėti, jog „Visos jos tokios“ bus pirmas visiškai šiuolaikinis spektaklis VCO repertuare. „Siužetas, istorija, pasakojama operoje iš tiesų yra labai artima šiandienos realijoms. Tai patvirtina ir gausybė užsienio pastatymų, kurie visi vyksta būtent esamuoju laiku.“, - pasakojo D. Ibelhauptaitė. Žinoma, dėl tokio sumanymo teko pakeisti keletą detalių, iš naujo pritaikyti operos situacijas šiems laikams. Sukurti vizualiąją šios koncepcijos dalį režisierė džiaugėsi galėjusi pirmą kartą subūrti grynai lietuvišką komandą: scenografiją kuria Marijus Jacovskis, kostimus – Juozas Statkevičius.

Vis dėlto labiausiai konferencijos metu buvo džiaugamasi surinktais aukšto lygio jaunais solistais. Pagrindines moterų partijas ruošia ilgą laiką užsienyje dirbančios Jurgita Adamonytė bei Viktorija Kaminskaitė, jų partneriais taps ne pirmą kartą su bohemiečiais dirbsiantis Kostas Smoriginas ir dar neįvardintas kviestinis tenoras iš užsienio. Konferencijoje dalyvavusieji T. Girininkas ir V. Miškūnaitė neslėpia besidžiaugantys nauju intriguojančiu pastatymu.

Naujas veidas kolektyve – V. Miškūnaitė, atsakydama į retoriškai perklausos metu užduotą G. Rinkevičiaus klausimą „kur ji buvo iki šiol?“, teigė, jog: „Visuomet kažkur šalia. Tobulinau savo vokalinę techniką. Dabar labai džiaugiuosi man parodytu pasitikėjimu ir suteikta atsakomybe. Tikiuosi tikrai nenuvilsianti šios puikios komandos, su kuria dabar sėdėti čia ir dirbti man yra didėlė garbė.“

W. A. Mozarto operos „Visos jos tokios“ premjera Vilniaus kongresų rūmuose įvyks gegužės 8 – 12 dienomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių