Naujas automobilių mokestis: už ir prieš

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) užuomina apie naują automobilių mokestį premjerui atrodo tinkama priemonė lopant biudžeto skyles. Vieni kauniečiai tokiam mokesčiui pritartų, kiti kritikuoja.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, mokestis vairuotojams galėtų sudaryti apie 100 litų per metus. Tokį mokestį iš lengvųjų automobilių savininkų renka daugelis ES valstybių, tačiau jos surinktas lėšas skiria ekologišką susisiekimą puoselėjantiems projektams. Iš mūsų vairuotojų surinkti pinigai, ko gero, keliautų tiesiai į skylėtą biudžetą.

Laisvės alėjoje kalbinti kauniečiai premjero siūlymą vertina nevienareikšmiškai. Vieni skundžiasi pernelyg didele mokesčių našta, o kiti įsitikinę, kad tik didesnės įplaukos į biudžetą padės mūsų valstybei išsikapstyti iš duobės.

Eivydas Špokas, dailės mokytojas

100 litų yra dideli pinigai, todėl tikrai nepritarčiau tokiam mokesčiui. Kodėl aš ir kiti piliečiai turime rūpintis biudžeto deficitu? Nejaugi ir vėl bus sunkinamas gyvenimas paprastiems gyventojams? Ar neliko kitų priemonių padidinti biudžeto pajamas? Yra ir kitų šaltinių, kuriais būtų galima dabar pasinaudoti. Netgi jeigu būtų deklaruojama, kad iš mokesčio bus finansuojami ekologiški projektai, vis tiek nepritarčiau. Dviračių takus remontuoti galima iš ES fondų, kuriuose numatyta nemažai lėšų tokiems dalykams. Mūsų šeima turi vieną automobilį, kuriuo daugiausia naudojasi žmona. Ji mūsiške "Volvo", sunaudojančia apie 7 litrus dujų 100 kilometrų, kasryt važiuoja į darbą.

 

Teresė Varnauskienė, konservatorijos dėstytoja

Premjero siūlymą vertinu teigiamai. Jis geriausiai žino mūsų valstybės finansinę padėtį ir jeigu reikia surinkti daugiau pajamų, vadinasi, mes negalime priešintis. A.Kubilius juk ne į savo kišenę dės tuos pinigus, o stengsis pagerinti mūsų valstybės padėtį. Jis žino, kaip geriausiai panaudoti surinktus mokesčius. Aš visą laiką palaikau A.Kubilių ir jo politiką, todėl net nesigilinu, ar toks mokestis pagrįstas. Vien A.Kubiliaus dėka mūsų valstybė neprasmego, turime jį palaikyti.

 

Inga Sabeckienė, vadybininkė

Politikai turėtų ne apie naujus mokesčius galvoti, bet patys daugiau taupyti. Jeigu jie mažiau išlaidautų, nereikėtų išradinėti ir naujų mokesčių. Mūsų šeima turi vieną automobilį, kuriuo daugiausia važinėja vyras. Nemanau, kad dabar reikia apkrauti gyventojus naujais mokesčiais, nes ir taip visiems labai sunku. Kai mūsų šalyje pragyvenimo lygis ir atlyginimai bus tokio lygio kaip Vakarų Europoje, tada ir galėsime svarstyti apie žaliuosius mokesčius.

 

Jonas Savickas, stalius

Dešimt metų taupiau, kol sukaupiau pinigų mašinai įsigyti, o dabar jie nori dar iš manęs nuplėšti? Džiaugiuosi, kad pavyksta sumokėti už draudimą ir techninę apžiūrą bei įsipilti degalų, ką jau kalbėti apie kokius nors papildomus mokesčius. Turiu senučiukę "Audi 100", jau reikia remontuoti priekinį guolį. Tai kainuos apie 60 litų. Nežinau, iš kur reikės gauti pinigų, jeigu bus įvestas naujas mokestis. Dabar ir dirbti normaliai negalėsiu, nes pavasarį turėjau širdies operaciją. Reikėjo daug pinigų vaistams, sveikatai gerinti.

 

Petras ir Stasė Dabulskiai, kauniečiai

Kvailai siūlo premjeras. Vis jam mažai, nori dar labiau išsunkti žmones. Mes jau nebeturime santaupų, iš kurių galėtume mokėti papildomus mokesčius. Dar išgyvename, bet pyragų jau nebevalgome.

 

Tadas Petrikas, biologijos bakalauras

Nereikia naujų mokesčių. Visiems lengvųjų automobilių savininkams 100 litų per metus būtų per daug. Galbūt tokį mokestį turėtų mokėti vairuojantieji senus automobilius.? Arba pasiturintys gyventojai? Jau dabar degalų kainos yra labai aukštos, be to, į biudžetą suplaukia iš akcizų gautos pajamos.

 

Leonas Masiulis, pensininkas

A.Kubiliaus siūlymą palaikau. Užtenka mieste taršos! Gal jos sumažėtų, jeigu vairuoti taptų brangu? Dabar vairuoja beveik visi ir niekas nesirūpina į aplinką išmetamais teršalais. Jeigu turėjo pinigų automobiliui, turės iš ko ir 100 litų mokestį sumokėti. Pavyzdžiui, aš nesisieloju dėl sumažėjusios pensijos, nes suprantu, kad tie pinigai reikalingi mūsų valstybei gelbėti. Gal dabar į užsienį atostogauti nebeišvažiuoju, bet ne ką prasčiau galima pailsėti ir lietuviškame pajūryje. Žmonės per daug skundžiasi ir galvoja vien apie savo pinigines. Kartais reikia prisiminti ir aukštesnius tikslus – valstybės ir ateities kartų gerovę.

 

Mantas Linkus, finansų studentas

Mokestį galėtų apskaičiuoti atsižvelgdami į variklio galingumą, o surinktos lėšos turėtų būti skirtos ekologiškiems projektams finansuoti. Tačiau jeigu būtų didinama našta vairuotojams, vertėtų pagalvoti apie kokybiškesnį viešąjį transportą. Kai kurie kauniečiai gal iš automobilių persėstų į autobusus arba ant dviračio. Kai kuriuose miesto dalyse susisiekimas yra prastas. Tarkime, į Aukštuosius Šančius važiuoja tik du autobusai ir tik gal dešimt kartų per dieną. To nepakanka.

 

Marija Kučauskienė, pensininkė

Valdžia nieko neveikia, tik galvoja, kaip dar nuplėšti iš žmonių pinigų. Man liūdna dėl mūsų valstybės ateities. Dukra ir žentas vairuoja automobilius ir sunkiai verčiasi, kurį laiką neturėjo darbo. Juos slegia įvairūs mokesčiai, be pagalbos neišsiverstų. O jeigu dar naują mokestį turės mokėti, bus visai prastai.


Šiame straipsnyje: automobilių mokestis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių