Nauja mada: pinigai kraustosi iš piniginių

Pinigai kraustosi iš piniginių! Tokiu šūkiu ketvirtadienio vakarą sostinės kino teatre „Pasaka“ buvo pristatyta pirmoji šalyje kortelinių – specialių dėklų, skirtų mokėjimo ir kitoms kortelėms laikyti – paroda. Joje žinomi Lietuvos dizaineriai pristatė 15 unikalių kortelinių.

Didžiausią nuostabą sukėlė sprendimai, kaip kortelinė gali atrodyti. Vienos jų gal kiek ir primena įprastą piniginę, tačiau kitos yra tikrų tikriausias kaklo papuošalas.

„Kortelinė yra naujos kartos piniginė, skirta specialiai mokėjimo kortelėms. XXI a. vis rečiau atsiskaitome grynaisiais ir kaupiame vis daugiau kortelių – ne tik mokėjimo, bet ir įvairių nuolaidų, pažymėjimų ir t. t. Šia paroda norėjome žaismingai parodyti, kad, priešingai nei senosios kartos piniginės, kortelinės neprivalo būti rankinėse ar kišenėse – saugodamos pinigus jos gali tapti ir originaliu papuošalu“, - sakė parodą organizuojančios Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Specialiai šiai parodai kortelinę „E(r)go, skirtą vyrams, bet puikiai tinkančią ir moterims, sukūrė dizaineris Seržas Gandžumianas.

„Šią kortelinę sukūriau tokią, kad joje būtų tai, ko mums kasdien reikia: trys nuolaidų kortelės, trys kreditinės ir trys papildomos“, - savo kūrinį parodoje pristatė dizaineris ir pademonstravo, kad kortelinė gali būti net prisegama prie vidinės švarko kišenės.

Šioje unikalioje parodoje dalyvavusios aktorės Nijolės Narmontaitės dėmesį patraukė dizainerės Daivos Urbonavičiūtės sukurtos dvi kortelinės-rankinės „Mano meile, Siuzi“. „Man artimiausia dūšiai Daivos sukurta retro stiliaus kortelinė. Gerai, kad ją gali nešioti ir kaip rankinę“, - dizainerės, darbu žavėjosi aktorė ir pajuokavo, kad gerai būtų, jog į šią kortelinę-rankinę tilptų ir pistoletas. „Kad, kai daug išleisi, vyras galėtų nusišauti“, - juokėsi N.Narmontaitė.

Pati dizainerė atskleidė, kad kortelines „Mano meile, Siuzi“ įkvėpė ketvirtojo dešimtmečio retro filmai su gangsteriais ir jų mylimosiomis, dėl to jos alsuoja meile ir džiazu.

Sunku parodoje nepastebėti žėrinčio vėrinio, kuriam pagaminti buvo panaudota per 2 tūkst. „Swarovski“ kristalų. Šis mados studijos „La Boutique“ dizainerės Jolantos Dumbliauskienės sukurtas vėrinys-kortelinė „Fatališkoji“ – puikus sprendimas mėgstančioms eleganciją. Tiesa, grožis ir patogumas turi savo kainą – 800 litų.

„Fatališkoji“ - ne vienintelė kortelinė-papuošalas. Dizainerė Juka saugiai korteles paslėpti siūlo spalvingumu akį traukiančių kaklo papuošalų kitoje pusėje. Savo sukurtas kortelines ji pavadino „Boružėlių pieva“ ir „Jūros gelme“.

Aprangos studija „Močiutės dizainas“ nepamiršo apsipirkti mėgstančių moterų. Unikali rankinė-kortelinė „Pufas“ gali virsti net kompaktišku foteliuku, ant kurio būtų galima prisėsti ir pailsėti.

Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė pasiuvo dvi žiemines kortelines „Sakura“ ir „Šermukšnis“ iš prabangių, siuvinėtų paltinių audinių. „Šios kortelinės iš paltinės medžiagos, nes jos skirtos žiemai“, - savo darbą pristatė dizainerė ir suteikė viltį artėjant vasarai sulaukti šiltajam metų laikui skirtų kortelinių. Tuomet vakaro vedėjas Rolandas Vilkončius pašmaikštavo: „Jei bus skirtos vasarai, mes, vyrai, tikimės sulaukti ir bikinio kortelinių.“

Dar viena „La Boutique“ dizainerė Milda Gedžiūtė senus, 1930 m., proginius atvirukus iš močiutės knygų lentynos pavertė mielais ir senamadiškai žavingais kortelių dėkliukais, kuriuos pavadino „Mon Retro“.

Parodoje pristatoma ir daugiau „La Boutique“ dizainerių kortelinių: Agnės Daveikytės - „Juoda maža, bet ne suknelė“, Dovilės Valivonytės - „Gėlių pieva“ ir Kristinos Narbutaitės - „Dvyniai“.

Kalbėdamas apie parodą, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas S.Kropas teigė, kad ja siekiama atkreipti dėmesį į besikeičiančias atsiskaitymo už prekes ir paslaugas tendencijas. „Užuot mokėję grynaisiais pinigais, lietuviai vis dažniau renkasi saugų mokėjimo būdą banko kortele. Įprastose piniginėse grynieji pinigai užima vis mažiau vietos, juos keičia mokėjimo kortelės“, - dėstė S.Kropas.

Vilniečiai ir miesto svečiai nuo sausio 13 d. unikalias kortelines galės apžiūrėti prekybos centre „Panorama“, o vasario viduryje paroda iškeliaus į Klaipėdoje esančią galeriją „Menų kiemas“.


Šiame straipsnyje: Kortelinėsparoda

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių