N. Venckienė gali prašyti politinio prieglobsčio užsienyje?

Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos nariai tvirtina nežinantys, kur yra jų seniūnė Neringa Venckienė, kuri jau kelias savaites nesilanko parlamente. Frakcijos narys Vytautas Matulevičius neatmetė galimybės, kad parlamentarė gali prašyti politinio prieglobsčio užsienyje.

V. Matulevičius: pradeda judėti susidorojimo volas

„Aš pasakysiu savo nuomonę - aš asmeniškai neatmetu galimybės, kad N.Venckienė gali kurioje nors šalyje prašyti politinio prieglobsčio. Bet čia yra mano prielaida. Yra teisinių valstybių, kur gerbiamos žmogaus teisės, įstatymai, tarptautinės konvencijos“, - antradienį Seime žurnalistams sakė V.Matulevičius.

Jis priminė, kad Suomija, Europos Sąjungos narė, yra suteikusi prieglobstį iš Lietuvos pabėgusiems dėl savivaldžiavimo prieš savo globotinius teisiamai Gatajevų šeimai.

„Čia yra mano pasvarstymas. Aš tokios galimybės neatmetu, nes Lietuvoje visos priemonės jau išnaudotos. Ir mes matome, kad pradeda judėti tas susidorojimo volas“, - kalbėjo Seimo narys.

Jis teigė su N.Venckiene nebendravęs nuo balandžio pradžios, kai parlamentas panaikino „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnės teisinį imunitetą.

„Neturiu su ja kontaktų, ji neinformuoja, kur yra. Aš su nekalbėjau nuo neliečiamybės atėmimo. Mano kolegos skambino, jiems nepavyko prisiskambinti“, - sakė politikas.

Jis neatmetė galimybės, kad N.Venckienė serga. Pasak V.Matulevičiaus, kolegė galėjo neatlaikyti susidariusios įtampos.

„Tai sudėtingas reikalas ir patys matote, kad viskas klostosi, kai dėl nesunkių nusižengimų įstatymams duotas leidimas suimti Seimo narę ir kitaip suvaržyti jos laisvę. Tai nenormali situacija, - tvirtino parlamentaras. - Darbo partijos byloje figūruoja 24 mln. litų, valstybės apgaudinėjimas (...) ir net šiuo atveju nebuvo prašoma leisti suimti Darbo partijos vadovų. O čia - pastūmė, įspyrė, užlaužė ranką ir prašoma suvaržyti jos laisvę, suimti ir Seimas sutinka.“

Situaciją vadina nenormalia

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys susidariusią situaciją vadina nenormalia ir mano, kad frakcijos seniūnės paieška turėtų užsiimti jos bendražygiai.

„Tai nėra normali, be abejo, situacija. Bet yra kolegos frakcijos nariai, kurie turėtų domėtis savo bendrapartiete, juoba frakcijos seniūne. Frakcija čia negali likti nuošaliai (...) Jie turėtų ieškoti, nerimti, nes tai jų pareiga, tai solidarumo dalykas“, - antradienį Seime žurnalistams tvirtino jis.

Anot V.Stundžio, Etikos ir procedūrų komisija šiuo atveju neturi jokių įgaliojimų veikti. Pagal Seimo statutą, ji tik kiekvieną mėnesį privalo suskaičiuoti parlamentarų lankomumą plenariniuose, komitetų, komisijų posėdžiuose ir informaciją apie tai pateikti parlamento valdybai.

„Jeigu yra be pateisinamos priežasties praleista daugiau kaip pusė posėdžių, tada statutas numato sankciją - tai yra atlyginimo mažinimas trečdaliu. Daugiau kokių nors kitokių sankcijų statutas dėl nelankymo nenumato“, - teigė V.Stundys.

„Jeigu Seimo narė serga, be abejo, ji nedarbingumo lapelį pateiks, kai bus išrašyta iš ligoninės ir “Sodros„ sistemoje atsiras duomenys apie jos nedarbingumą. Tiesiog reikia palaukti, - svarstė komisijos pirmininkas. - (...) Kol kas oficialios informacijos apie jos nedarbingumą nėra.“

Jo teigimu, Seime nenumatytas mechanizmas, kas turėtų kontroliuoti posėdžių nelankančių Seimo narių: „Viskas palikta Seimo nario sąžinei ir supratimui.“

L. Kedienė: tegul išmeta iš Seimo

N. Venckienės parlamente nėra nuo balandžio 9-osios, kai Seimas patenkino generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti ją baudžiamojon atsakomybės, suimti ar kitaip suvaržyti jos laisvę. Jos mama Laimutė Kedienė teigia jau seniai bendravusi su dukra.

„Tegul išmeta iš Seimo. Jų valia“, – antradienį portalui kaunodiena.lt teigė N. Venckienės mama Laimutė Kedienė. Ji tikino, jog su dukra jau senokai nekalbėjo.

Kodėl dukra vengia viešumos, nelanko Seimo posėdžių? „Neturiu ką komentuoti“, – sakė L. Kedienė.

Praėjusį penktadienį portalui kaunodiena.lt N. Venckienės sutuoktinis Aidas Venckus teigė, jog žmona yra Lietuvoje.

N.Venckienei prokurorai nori pateikti įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitęmotinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Nuo 2009 metų spalio iki 2012 metų gegužės N.Venckienė buvo mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir buvusios jo sugyventinės Laimutės Stankūnaitės mažametės dukters globėja. Mergaitė iš jos paimta ir perduota motinai pernai gegužės 17 dieną pasitelkus dideles policijos pajėgas.

D.Kedys kaltino L.Stankūnaitę pardavinėjus jų dukrą pedofilams. Tačiau L.Stankūnaitei nebuvo pateikti įtarimai dėl nusikalstamos veikos, o vienintelį įtariamąjį Andrių Ūsą teismas išteisino.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lūgnė

Lūgnė portretas
Kitos išeities jai nematau, kaip pasiprašyti prieglobsčio. Kitu atveju čia užsprings viksvom.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Stiprybės, sveikatos ir sėkmės Gerb. N. Venckienei

rokas

rokas portretas
Lietuvoje teisybės nerasi, šlykštus melas ,teroras palaimintas valdžios. Ar ilgai tai tęsis?
VISI KOMENTARAI 106
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių