Muzikos virtuozai tikisi sugrįžti į Kauną

Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertavę Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoninio orkestro muzikantai ir solistai bei maestro Valerijus Gergijevas pravėrė pasaulinio lygio muzikos lobynus ir suvirpino net išrankiausių muzikos gurmanų širdis. Koncertą organizavo Vladimiro Romanovo labdaros ir paramos fondas. Po kiekvieno įspūdingo pasirodymo publika net atsistojusi plojo ir kvietė atlikėjus grįžti į sceną. Toks išskirtinai šiltas žiūrovų palaikymas maloniai nustebino daug mačiusias ir patyrusias ryškiausias muzikos žvaigždes, kurios dažnai koncertuoja didžiausiose pasaulio scenose.

Itin didelių žiūrovų simpatijų susilaukė 20-metis Danijilas Trifonovas, kuris virtuoziškai atliko fortepiono partiją su orkestru. Klyvlendo (JAV) muzikos akademijos studentas pakluso šėlusios pilnos „Žalgirio“arenos prašymui – ne vieną sykį grįžo į sceną ir pagrojo papildomą kūrinį.

„Publika – fantastiška. Man sunku žodžiais išreikšti savo jausmus, kuriuos patyriau šioje puikioje arenoje. Iš Kauno išsivežu pačius geriausius prisiminimus. Čia koncertavau pirmą kartą, bet, tikiuosi, ne paskutinį“, – šypsojosi jaunasis talentas, sparčiai kopiantis į pasaulio muzikos žvaigždyną.

„Kaunas – nedidelis miestas, bet turi puikią, didelę areną, kurioje gerai skamba muzika. Žiūrovai – nuostabūs, gerai suprantantys klasikinę muziką ir kuriantys puikią atmosferą. Nesitikėjau, kad  renginys bus toks nepakartojamas. Būtinai vėl atvyksiu į jūsų miestą, jei tik kas pakvies“, – optimistiškai kalbėjo ir Sankt Peterburgo Marijos teatro operos solistas, bosas Michailas Petrenka.

Po koncerto patirtais įspūdžiais pasidalino ir šio teatro vadovas, vienas garsiausių pasaulio dirigentų Valerijus Gergijevas, kuris taip pat pirmą kartą apsilankė Kaune.

– Maestro, kokias emocijas patyrėte per šį koncertą? – paklausėme V.Gergijevo.

– Pačias geriausias ir netikėčiausias. Aš būčiau nenustebęs, jei tokia žiūrovų gausa čia būtų per „Žalgirio“ rungtynes. Girdėjau, kad jų susirenka dvigubai daugiau ir kad čia verda didžiulės aistros. Bet kad tiek daug žmonių ateis į mūsų koncertą ir kad sulauksime tokio karšto jų palaikymo – nesitikėjau, nors mūsų kolektyvas taip pat išlepintas didžiausių pasaulio arenų žiūrovų dėmesio. Tai buvo mums papildoma motyvacija, kuo geriau pasirodyti šioje didingoje arenoje.

Taigi įspūdžiai – nepakartojami. Dėkoju šio renginio dalyviams. Manau, kad šis renginys duos gerą optimizmo užtaisą žmonėms visus šiuos metus. Juk Wolfgango Amadeuso Mozarto, Piotro Čaikovskio, Giuzeppes Verdi ir kitų klasikos genijų kūriniai paverčia žmones laimingais jau daug metų.

– Pagal kokį principą jūs pasirinkote šio koncerto programą?

– Stengėmės, kad ją sudarytų rimti kūriniai. Manau, kad visi muzikantai ir dainininkai pademonstravo pakankamai didelį profesionalumą, bet savo talentu, jaunatviška energija ir virtuoziškumu išsiskyrė jaunasis Danijilas Trifonovas, grojęs fortepijonu. Šio jaunuolio laukia labai graži ateitis.

– Esate labai užimtas žmogus, koncertuojantis po visą pasaulį. Kaip suradote laiko apsilankyti Kaune, sausio 13-ąją per Laisvės gynėjų dieną?

– Taip jau sutapo – atsirado vienos dienos pertrauka mano labai intensyvaus sezono grafike. Aš laimingas, kad tą dieną praleidau Kaune, kur suradau tiek daug klasikos mylėtojų. Gaila, kad jaukiame jūsų mieste ir naujų bičiulių būryje galiu pabūti tik labai trumpai. Šeštadienį jau koncertuosiu Austrijoje, o iš ten skrisiu į Omaną. Nelengva būti tokiam užimtam, bet savęs neįsivaizduoju kitame vaidmenyje.

– Jūsų gyvenimas – muzika. Ką dar mėgstate, išskyrus ją?

– Esu didelis sporto gerbėjas. Su dideliu malonumu stebiu futbolo, teniso, krepšinio varžybas. Kai būnu Niujorke, Čikagoje, lankausi NBA klubų rungtynėse. Kai tik atsiranda šiek tiek laisvo laiko,  nueinu į sporto ir kultūros renginius, kuriuose patiriu didelį džiaugsmą ir emocinį pakilimą.


Šiame straipsnyje: Valerijus Gergijevas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Liaupsės

Liaupsės portretas
Ir jų perdozavimas tiktai nėra reikalingi. Citata iš straipsnio:' Mozarto. Čaikovskio, Verdi ir kitų klasikos genijų kūriniai paverčia žmones laimingais ne vieną TŪKSTANTĮ metų....." Kiek pamenu vyriausias iš čia minimų kompozitorių Mozartas gimė 1756m.Taigi.... Intrpretuojant KLASIKĄ labai svarbūs repertuaras ir.....Saikas

to 1

to 1 portretas
geras pastebejimas...

vv

vv portretas
post sovietinis emociju burbulas pensininkams
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių