Muzikiniame teatre atgimė baltoji salė

Kauno valstybinis muzikinis teatras atveria naują meninę erdvę - po vasaros remonto atgimė baltoji salė, kurioje nuo šiol nebebus tik repetuojama.

"Kol kas čia dar nėra kėdžių. Jos į Lietuvą keliauja iš labai toli", - šyptelėjo Kauno muzikinio teatro atstovė ryšiams su visuomene Lina Stankevičiūtė. Planuojama, kad naujasis pirkinys teatrą pasieks po Naujųjų metų. Iki tol baltosios salės lankytojai koncertus stebės įsitaisę ant senų kėdžių.

"Neįneštas ir fortepijonas", - rakindama duris prasitarė L.Stankevičiūtė. Dar dažais kvepiančiose, akinamo baltumo patalpose - trys dailininkės Henrikos Bartkutės kurti gobelenai. Tarp mažų švieselių lubose - du stikliniai sietynai. Grindys išklotos parketu.
"Galvojame salės lankytojų kojas apmauti specialia avalyne. Juk ir aktoriai į sceną neina su lauko batais", - kalbėjo teatro atstovė.

Po rekonstrukcijos ši erdvė padidėjo beveik trečdaliu. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas akustikai. Dėl šios priežasties salės lubos ir viena iš sienų marginta mažomis kvadratinėmis skylutėmis, kita - laužytais kampais.

"Atrodo, kad ji nelygi, tačiau tai leidžia atsimušti garsui ir sklisti po visą salę", - aiškino L.Stankevičiūtė.

Prie naujų erdvių teks priprasti ne tik klausytojams, bet ir muzikantams. Kodėl? "Čia sunku paslėpti garsą. Viskas kaip įrašų studijoje", - tikino L.Stankevičiūtė. Teatro administracija tikisi, kad naujoje salėje, kurioje anksčiau vyko repeticijos, spektaklius galės stebėti šiek tiek daugiau nei šimtas žmonių.

"Pamiršau paminėti, kad ant langų bus žaliuzės. Smalsuoliai negalės prispaudę nosis žiūrėti, kas vyksta salėje", - nusikvatojo teatro darbuotoja.

Šį šeštadienį teatralai skelbia oficialių baltosios salės atidarymą. "Maloniai visus kviečiame", - džiaugsmingai tarė L.Stankevičiūtė.

Naujose erdvėse, pasak jos, planuojamas ilgalaikis koncertų ciklas "Šeštadieniai su muzika". Pirmasis ciklo koncertas skiriamas pagrindiniam teatre puoselėjamam žanrui - operetei. Idėjinis popietės vedlys - muzikologas Viktoras Gerulaitis, su melomanais bandysiantis atsakyti į klausimą: kas yra operetė - operos podukra ar jaunesnioji sesuo?

"Manau, kad jaunesnioji sesuo. Nors man labiausiai prie širdies simfonija, - paklaustas, kuriam muzikos žanrui jis teikia pirmenybę, atsakė V.Gerulaitis, per koncertą pažadėjęs atskleisti įvairių istorinių faktų apie operetę. - Bus tikrai įdomu. Juk Kaunas - operetės sostinė."

V.Gerulaitis džiaugėsi, kad tądien draugiją jam palaikys Danutė Dirginčiūtė, Mykolas Rekys, Gitana Pečkytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Kristina Siurbytė, Gediminas Maciulevičius, Raimondas Baranauskas, Žanas Voronovas, solistams akompanuos pianistė Beata Vingraitė.

"Smagu grįžti į savo namus", - V.Gerulaitis leido suprasti, kad Kaune nuo šiol jis bus dažnesnis svečias.

Nauji senų spektaklių veidai

"Ne mažiau svarbūs ir kiti teatro renginiai, kuriuose laukiame visų miestiečių", - pabrėžė L.Stankevičiūtė.

Jau šį sekmadienį operoje "Romeo ir Džuljeta" debiutuos nauji pagrindinių partijų atlikėjai - solistai Gitana Pečkytė ir Mindaugas Zimkus. Gruodžio 3 d. teatro scenoje naujai atgims kauniečių ypač mėgstamas miuziklas "Muzikos garsai". "Bus atnaujintos ir dekoracijos, ir atlikėjų kostiumai. Kelis vaidmenis kurs nauji solistai", - intrigavo teatro atstovė.

Naują veidą teatro mylėtojai išvys ir šokio spektaklyje "Trijų minučių romanas". Jame pagrindinį vaidmenį atliks sportinių šokių šokėjas, tarptautinių konkursų laureatas ir prizininkas Tomas Slausgalvis. Jo debiutas įvyks gruodžio 4 d.

"Iki tol spektaklis buvo Eduardo Gimenezo. Šis vyras ypač charizmatiškas. Dabar veiksmas įgaus visai kitokių spalvų", - apsilankyti teatre ragino L.Stankevičiūtė.

Kas: teatro Baltosios salės atidarymo koncertas.
Kur: Muzikiniame teatre (Laisvės al. 91).
Kada: lapkričio 28 d. 15 val.


Šiame straipsnyje: Kauno muzikinis teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių