Muzikiniame teatre atgimė baltoji salė

Kauno valstybinis muzikinis teatras atveria naują meninę erdvę - po vasaros remonto atgimė baltoji salė, kurioje nuo šiol nebebus tik repetuojama.

"Kol kas čia dar nėra kėdžių. Jos į Lietuvą keliauja iš labai toli", - šyptelėjo Kauno muzikinio teatro atstovė ryšiams su visuomene Lina Stankevičiūtė. Planuojama, kad naujasis pirkinys teatrą pasieks po Naujųjų metų. Iki tol baltosios salės lankytojai koncertus stebės įsitaisę ant senų kėdžių.

"Neįneštas ir fortepijonas", - rakindama duris prasitarė L.Stankevičiūtė. Dar dažais kvepiančiose, akinamo baltumo patalpose - trys dailininkės Henrikos Bartkutės kurti gobelenai. Tarp mažų švieselių lubose - du stikliniai sietynai. Grindys išklotos parketu.
"Galvojame salės lankytojų kojas apmauti specialia avalyne. Juk ir aktoriai į sceną neina su lauko batais", - kalbėjo teatro atstovė.

Po rekonstrukcijos ši erdvė padidėjo beveik trečdaliu. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas akustikai. Dėl šios priežasties salės lubos ir viena iš sienų marginta mažomis kvadratinėmis skylutėmis, kita - laužytais kampais.

"Atrodo, kad ji nelygi, tačiau tai leidžia atsimušti garsui ir sklisti po visą salę", - aiškino L.Stankevičiūtė.

Prie naujų erdvių teks priprasti ne tik klausytojams, bet ir muzikantams. Kodėl? "Čia sunku paslėpti garsą. Viskas kaip įrašų studijoje", - tikino L.Stankevičiūtė. Teatro administracija tikisi, kad naujoje salėje, kurioje anksčiau vyko repeticijos, spektaklius galės stebėti šiek tiek daugiau nei šimtas žmonių.

"Pamiršau paminėti, kad ant langų bus žaliuzės. Smalsuoliai negalės prispaudę nosis žiūrėti, kas vyksta salėje", - nusikvatojo teatro darbuotoja.

Šį šeštadienį teatralai skelbia oficialių baltosios salės atidarymą. "Maloniai visus kviečiame", - džiaugsmingai tarė L.Stankevičiūtė.

Naujose erdvėse, pasak jos, planuojamas ilgalaikis koncertų ciklas "Šeštadieniai su muzika". Pirmasis ciklo koncertas skiriamas pagrindiniam teatre puoselėjamam žanrui - operetei. Idėjinis popietės vedlys - muzikologas Viktoras Gerulaitis, su melomanais bandysiantis atsakyti į klausimą: kas yra operetė - operos podukra ar jaunesnioji sesuo?

"Manau, kad jaunesnioji sesuo. Nors man labiausiai prie širdies simfonija, - paklaustas, kuriam muzikos žanrui jis teikia pirmenybę, atsakė V.Gerulaitis, per koncertą pažadėjęs atskleisti įvairių istorinių faktų apie operetę. - Bus tikrai įdomu. Juk Kaunas - operetės sostinė."

V.Gerulaitis džiaugėsi, kad tądien draugiją jam palaikys Danutė Dirginčiūtė, Mykolas Rekys, Gitana Pečkytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Kristina Siurbytė, Gediminas Maciulevičius, Raimondas Baranauskas, Žanas Voronovas, solistams akompanuos pianistė Beata Vingraitė.

"Smagu grįžti į savo namus", - V.Gerulaitis leido suprasti, kad Kaune nuo šiol jis bus dažnesnis svečias.

Nauji senų spektaklių veidai

"Ne mažiau svarbūs ir kiti teatro renginiai, kuriuose laukiame visų miestiečių", - pabrėžė L.Stankevičiūtė.

Jau šį sekmadienį operoje "Romeo ir Džuljeta" debiutuos nauji pagrindinių partijų atlikėjai - solistai Gitana Pečkytė ir Mindaugas Zimkus. Gruodžio 3 d. teatro scenoje naujai atgims kauniečių ypač mėgstamas miuziklas "Muzikos garsai". "Bus atnaujintos ir dekoracijos, ir atlikėjų kostiumai. Kelis vaidmenis kurs nauji solistai", - intrigavo teatro atstovė.

Naują veidą teatro mylėtojai išvys ir šokio spektaklyje "Trijų minučių romanas". Jame pagrindinį vaidmenį atliks sportinių šokių šokėjas, tarptautinių konkursų laureatas ir prizininkas Tomas Slausgalvis. Jo debiutas įvyks gruodžio 4 d.

"Iki tol spektaklis buvo Eduardo Gimenezo. Šis vyras ypač charizmatiškas. Dabar veiksmas įgaus visai kitokių spalvų", - apsilankyti teatre ragino L.Stankevičiūtė.

Kas: teatro Baltosios salės atidarymo koncertas.
Kur: Muzikiniame teatre (Laisvės al. 91).
Kada: lapkričio 28 d. 15 val.


Šiame straipsnyje: Kauno muzikinis teatras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja
  E. Stancikas: gerbiantis kitą, nesmurtauja

  „Kauno vyrai už visuomenę be smurto!“ Kauno apskrities vyrų krizių centro organizuota visuomenės sąmoningumo didinimo akcija tęsiasi ir dar vieno pilietiško vyro interviu. Aktorius ir kultūros vadybininkas – taip save pristato ...

  1
 • Kauniečius šildė maltiečių sriuba
  Kauniečius šildė maltiečių sriuba

  Kalėdinio miestelio atidarymo šventės sūkuryje atsirado vietos atjautai. Jau 10 metų vykstanti akcija „Maltiečių sriuba“ abejingų nepalieka. Skelbiama, kad šiemetinėje akcijoje siekiama surinkti 250 tūkst. eurų. ...

 • Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje
  Įsisuka kalėdinė karuselė Rotušės aikštėje

  Šeštadienį paskelbtas oficialus kalėdinio miestelio Rotušės aikštėje atidarymas. ...

 • Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija
  Stiprybei negalios paliestųjų – socialinė akcija

  Minint tarptautinę žmonių su negalia dieną, gruodžio 3-iąją, kauniečiai Rotušės aikštėje įgyvendino iniciatyvą „Aš ir tu – tai mes!“. ...

  2
 • „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos
  „Megos“ atidarymas – lyg mažos Kalėdos

  Po metus trukusių plėtros darbų, tapusi didžiausiu prekybos ir laisvalaikio centru Vidurio Lietuvoje, „Mega“ lankytojus pasitiko dovanomis, žaidimais, koncertais. ...

  15
 • A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto
  A. Palionis: turi užaugti karta, nepatyrusi smurto

  Andrius Palionis, aktyvus kaunietis, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys ir visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ direktorius taip pat prisijungė prie visuomenės sąmoningumo didinimo akcijos „Kauno vyrai už visuomenę be smu...

  12
 • Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai
  Gyvenimą žydams dovanoję lietuviai

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė šiemet apdovanojo 46 piliečius Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi, vokiečių okupacijos metais gelbėjusius žydus. Tik du jų gelbėtojai sulaukė šių dienų, o kitų apdovanojimus atsiėmė jų vaikai. Tarp ...

  4
 • Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia
  Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedra: pradžių pradžia

  Šiandien Ramybės parko pietinėje dalyje, šalia Kristaus Prisikėlimo cerkvės, stovi Apreiškimo Švč.Dievo Motinai katedra. Jos istorija siekia XX a. ketvirtąjį dešimtmetį: šventovė pašventinta ir atidaryt...

 • Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose
  Studentai prisidėjo prie iniciatyvos budėti pėsčiųjų perėjose

  Siekiant prisidėti prie vaikų saugumo keliuose, visą šią savaitę Kauno technikos kolegijos studentai rytais, pusvalandį prieš pasidedant pamokoms, budėjo prie ugdymo įstaigos mokyklos-darželio „Rūtelė“ esančios pėsčiųj...

  2
 • Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje
  Rakto į sėkmę ieškotų tradicijų ir inovacijų dermėje

  Teatro režisierius, aktorius ir pedagogas Gytis Padegimas įsitikinęs, kad Kaune tradicijos puikiai dera su naujovėmis, ir dėl to miestas gali būti įdomus labai plačiam žmonių ratui. Pokalbis su projekto „Kaun...

  1
Daugiau straipsnių