Moterys perkeliamos į Vyrų nakvynės namus

Skolų slegiami Moterų nakvynės namai šiomis dienomis užvers duris. Globotinės perkeliamos į Vyrų nakvynės namus R.Kalantos gatvėje.

Apsiginti nepavyko

Nakvynės namuose Partizanų g. 5 prieglobstį radusios moterys du mėnesius bandė kovoti dėl namais tapusios pastogės, tačiau jų prašymai neišgirsti. Skolų slegiama socialinė įstaiga šiomis dienomis uždaroma. Ji neveiks iki rugpjūčio 31 d.

"Kauno diena" kovo pradžioje rašė apie benamių būgštavimus dėl bandymo jomis atsikratyti. Tuomet įstaigos direktorė ragino moteris išsikraustyti iki gegužės 1 d. Trims socialinėms įstaigoms - Moterų, Vyrų ir Benamių nakvynės namams - vadovaujanti Zita Verbavičienė aiškino, kad kitos išeities nėra, nes skolos sparčiai didėja.

Nakvynės namų globotinėms pasiskundus įvairioms institucijoms, išprašyti jas į gatvę atsisakyta.

"Visos moterys perkeliamos į kitas patalpas, įstaiga neuždaroma", - tikino Z.Verbavičienė ir pridūrė, kad globotinėms bus teikiamos visos paslaugos, kuriomis jos naudojosi iki šiol. Tiesa, dabar moterys nebeturės dviviečių jaukių kambariukų, jos iškeliamos į Vyrų nakvynės namus R.Kalantos g. 55.

Sąlygos bus prastesnės

Imtis kraštutinių priemonių įstaigos vadovę pastūmėjo, jos žodžiais tariant, ypač sunki finansinė padėtis. Skaičiuojama, kad daugiau kaip trims mėnesiams uždarius padalinį Partizanų gatvėje, pavyks sutaupyti apie 20 tūkst. litų.

"Sunkmetį išgyvensime, nė viena moteris neliks gatvėje, - žadėjo Z.Verbavičienė. - Niekas nieko niekur neveja, tiesiog optimizuojame veiklą vasaros laikotarpiu." Esą Partizanų g. 5 dirbantys socialiniai darbuotojai bus išleisti atostogų, o sumažėjus darbo užmokesčio lėšų poreikiui pavyks sutaupyti apie 10 tūkst. litų. Dar tiek pat bus sutaupyta nenaudojant elektros, vandens ir atsisakius kitų komunalinių paslaugų.

Direktorė skaičiuoja, kad įvairiems tiekėjams įstaiga skolinga daugiau kaip 100 tūkst. litų.

"Esame įjungę taupymo režimą, todėl po truputį skola tirpsta, bet situacija vis dar sudėtinga", - pasakojo Z.Verbavičienė.

Nakvynės namų gyventojos kas mėnesį moka 78 litų mokestį, jeigu įstaigoje gyvena daugiau kaip 5 mėnesius. Už pirmąjį mėnesį mokestis neimamas, o pirmą pusmetį kas mėnesį nuoma atsieina 26 litus.

Persikraustys ne visos

Į redakciją besikreipusios nakvynės namų gyventojos skundėsi, kad direktorė reikalauja išsikraustyti kuo greičiau. Esą joms siūloma prašytis prieglobsčio pas ūkininkus, sodininkus.

"Nenoriu niekur kraustytis ir elgetauti, man labai patinka gyventi Partizanų gatvėje", - sakė prisistatyti nenorėjusi moteris.

Kita šių nakvynės namų gyventoja svarstė, ar įstaigos vadovė nepažeidžia jos teisių ragindama išsikraustyti. Esą ji yra invalidė, negalinti dirbti našiai, todėl jos priimti nenorės jokie ūkininkai.

"Gal kas nors ir pasigailės, bet dar reikia surasti tokius žmones", - penkiasdešimtmetė su nerimu laukia išsikraustymo dienos.

Moterys atkreipė dėmesį, kad Vyrų nakvynės namuose gyvenimo sąlygos yra sudėtingesnės, jos baiminosi nesutarimų su ten gyvenančiais vyrais.

Z.Verbavičienės teigimu, į R.Kalantos gatvę kraustysis devynios moterys iš vienuolikos. Vienai pavyko rasti darbą pas gėlininkus, kurie ne tik darbu aprūpins, bet ir apgyvendins, pavalgydins. Kita moterimi taip pat pasirūpins darbdavys. Dar dvi iki šiol Partizanų gatvėje gyvenusios moterys jau išsikraustė. Jos kartu išsinuomojo butą.

Praustis - tik savaitgaliais

Pasakodama apie veiklos optimizavimo priemones Z.Verbavičienė prasitarė apie naujovę - Vyrų nakvynės namuose karštas vanduo įjungiamas tik savaitgaliais.

Šiame pastate įrengtas atskiras šiluminis mazgas, todėl darbuotojai gali užsukti vandenį kada panorėję. Direktorė neslepia, kad karštu vandeniu gyventojai negali naudotis darbo dienomis.

"Partizanų gatvėje tokiu būdu taupyti negalime, nes ten karštas vanduo tiekiamas visam namui, yra bendra sistema, - kalbėjo Z.Verbavičienė. - Iki šiol moterys pliuškenosi, kiek norėjo, ir netaupė, dabar bus kitaip."

Daugiau šia tema skaitykite penktadienį "Kauno dienoje".Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai
  Vandentiekiu privalo rūpintis būstų savininkai

  "Mūsų bute sprogo vandentiekio vamzdis ir užliejome kaimynus. Dabar jie reikalauja, kad kompensuotume žalą. Tačiau magistralinis vandentiekis juk yra bendras namo gyventojų turtas, tad manome, kad ir nuostoliu...

 • Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis
  Rotušės aikštėje sužibo milžiniška širdis

  Antradienio popietę Kauno rotušės aikštėje sužibo liepsnelių jūra. Šimtai žvakelių uždegta organų donorų garbei. Šią iniciatyvą įvairiuose Lietuvos miestuose jau ne pirmus metus organizuoja asociacija „Gyvas...

  1
 • Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis
  Kauno rajone krykštauja jau 800-asis kūdikis

  Šiandien Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 800-asis šiemet gimęs kūdikis – Paula Vyturytė. ...

 • Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės
  Laukinius gyvūnus skiepys nuo pasiutligės

  Kaip pranešė Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (KVMVT) vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Ramūnas Jucevičius, mūsų mieste ir rajone nuo spalio 24-osios iki gruodžio 10-osios iš lėktuvo bus mėtoma vakcina l...

  2
 • „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę
  „Maxima“ Kaune atidarė 25-tą parduotuvę

  Šiandien Domeikavoje, Vandžiogalos g. 106A, prekybos tinklas „Maxima“ atidarė 25-tą parduotuvę Kaune. Naujai pastatyta „Maxima X“ yra kol kas vienintelė tinklo parduotuvė šiame rajone, į ją bendrovė investavo beve...

  3
 • Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?
  Kaip Lietuvos zoologijos sodas atrodo iš paukščio skrydžio?

  Ar kada nors teko pamatyti, kaip atrodo pačiame Kauno mieste įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas iš paukščio skrydžio? Lietuvos zoologijos sode savanoriaujančiam Simonui Būdai kilo idėja iš paukščio skrydžio įamžinti ir ...

 • Bažnyčia, kurią žino nedaugelis
  Bažnyčia, kurią žino nedaugelis

  Kauno senamiestyje esantis buvęs kino teatras "Santaka", dabar – Švč. Sakramento bažnyčia laukia stebuklo: kapitalinio remonto ir miesto valdžios dėmesio. ...

  12
 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  65
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  2
Daugiau straipsnių