Moterys perkeliamos į Vyrų nakvynės namus

Skolų slegiami Moterų nakvynės namai šiomis dienomis užvers duris. Globotinės perkeliamos į Vyrų nakvynės namus R.Kalantos gatvėje.

Apsiginti nepavyko

Nakvynės namuose Partizanų g. 5 prieglobstį radusios moterys du mėnesius bandė kovoti dėl namais tapusios pastogės, tačiau jų prašymai neišgirsti. Skolų slegiama socialinė įstaiga šiomis dienomis uždaroma. Ji neveiks iki rugpjūčio 31 d.

"Kauno diena" kovo pradžioje rašė apie benamių būgštavimus dėl bandymo jomis atsikratyti. Tuomet įstaigos direktorė ragino moteris išsikraustyti iki gegužės 1 d. Trims socialinėms įstaigoms - Moterų, Vyrų ir Benamių nakvynės namams - vadovaujanti Zita Verbavičienė aiškino, kad kitos išeities nėra, nes skolos sparčiai didėja.

Nakvynės namų globotinėms pasiskundus įvairioms institucijoms, išprašyti jas į gatvę atsisakyta.

"Visos moterys perkeliamos į kitas patalpas, įstaiga neuždaroma", - tikino Z.Verbavičienė ir pridūrė, kad globotinėms bus teikiamos visos paslaugos, kuriomis jos naudojosi iki šiol. Tiesa, dabar moterys nebeturės dviviečių jaukių kambariukų, jos iškeliamos į Vyrų nakvynės namus R.Kalantos g. 55.

Sąlygos bus prastesnės

Imtis kraštutinių priemonių įstaigos vadovę pastūmėjo, jos žodžiais tariant, ypač sunki finansinė padėtis. Skaičiuojama, kad daugiau kaip trims mėnesiams uždarius padalinį Partizanų gatvėje, pavyks sutaupyti apie 20 tūkst. litų.

"Sunkmetį išgyvensime, nė viena moteris neliks gatvėje, - žadėjo Z.Verbavičienė. - Niekas nieko niekur neveja, tiesiog optimizuojame veiklą vasaros laikotarpiu." Esą Partizanų g. 5 dirbantys socialiniai darbuotojai bus išleisti atostogų, o sumažėjus darbo užmokesčio lėšų poreikiui pavyks sutaupyti apie 10 tūkst. litų. Dar tiek pat bus sutaupyta nenaudojant elektros, vandens ir atsisakius kitų komunalinių paslaugų.

Direktorė skaičiuoja, kad įvairiems tiekėjams įstaiga skolinga daugiau kaip 100 tūkst. litų.

"Esame įjungę taupymo režimą, todėl po truputį skola tirpsta, bet situacija vis dar sudėtinga", - pasakojo Z.Verbavičienė.

Nakvynės namų gyventojos kas mėnesį moka 78 litų mokestį, jeigu įstaigoje gyvena daugiau kaip 5 mėnesius. Už pirmąjį mėnesį mokestis neimamas, o pirmą pusmetį kas mėnesį nuoma atsieina 26 litus.

Persikraustys ne visos

Į redakciją besikreipusios nakvynės namų gyventojos skundėsi, kad direktorė reikalauja išsikraustyti kuo greičiau. Esą joms siūloma prašytis prieglobsčio pas ūkininkus, sodininkus.

"Nenoriu niekur kraustytis ir elgetauti, man labai patinka gyventi Partizanų gatvėje", - sakė prisistatyti nenorėjusi moteris.

Kita šių nakvynės namų gyventoja svarstė, ar įstaigos vadovė nepažeidžia jos teisių ragindama išsikraustyti. Esą ji yra invalidė, negalinti dirbti našiai, todėl jos priimti nenorės jokie ūkininkai.

"Gal kas nors ir pasigailės, bet dar reikia surasti tokius žmones", - penkiasdešimtmetė su nerimu laukia išsikraustymo dienos.

Moterys atkreipė dėmesį, kad Vyrų nakvynės namuose gyvenimo sąlygos yra sudėtingesnės, jos baiminosi nesutarimų su ten gyvenančiais vyrais.

Z.Verbavičienės teigimu, į R.Kalantos gatvę kraustysis devynios moterys iš vienuolikos. Vienai pavyko rasti darbą pas gėlininkus, kurie ne tik darbu aprūpins, bet ir apgyvendins, pavalgydins. Kita moterimi taip pat pasirūpins darbdavys. Dar dvi iki šiol Partizanų gatvėje gyvenusios moterys jau išsikraustė. Jos kartu išsinuomojo butą.

Praustis - tik savaitgaliais

Pasakodama apie veiklos optimizavimo priemones Z.Verbavičienė prasitarė apie naujovę - Vyrų nakvynės namuose karštas vanduo įjungiamas tik savaitgaliais.

Šiame pastate įrengtas atskiras šiluminis mazgas, todėl darbuotojai gali užsukti vandenį kada panorėję. Direktorė neslepia, kad karštu vandeniu gyventojai negali naudotis darbo dienomis.

"Partizanų gatvėje tokiu būdu taupyti negalime, nes ten karštas vanduo tiekiamas visam namui, yra bendra sistema, - kalbėjo Z.Verbavičienė. - Iki šiol moterys pliuškenosi, kiek norėjo, ir netaupė, dabar bus kitaip."

Daugiau šia tema skaitykite penktadienį "Kauno dienoje".


Šiame straipsnyje: moterų nakvynės namai

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių