Mokyklų aikštelių statyba domisi prokurorai

Vilniaus miesto taryba imsis taisyti ankstesnės valdžios klaidas, atsiėjusias virš 1 mln. litų. Už šią sumą 2008 m. buvo įrengtos 10 mokyklų sporto aikštelės, tačiau joms finansavimą skirti buvusi savivaldybės administracija... užmiršo.

Rangovus paliko „ant ledo“

„Vilniaus diena“ rašė apie 2008 m. vasarą buvusios sostinės valdžios užsibrėžtą siekį suremontuoti 50 mokyklų sporto aikšteles. Tą pačią vasarą buvęs savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas raštu įpareigojo mokyklų direktorius per mėnesį, iki rugpjūčio 11 d., parengti dokumentus sporto aikštelių atnaujinimo vešiesiems pirkimams vykdyti. Įsakymą vykdyti pavesta savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamentui, kuriam tuomet vadovavo socialdemokratė Lijana Kairienė. Vėliau su šiuo departamentu mokyklų direktoriai derino ir viešųjų pirkimų dokumentus ir paslaugos pirkimo sutartis.

Tačiau viena detalė - nė vienas savivaldybės dangoraižyje parengtas dokumentas neįpareigoja valdžios konkursą laimėjusioms bendrovėms sumokėti už atliktus darbus. Nepaisant to, 9 mokyklų vadovai paskelbė konkursus ir pasirinko Kauno bendrovę „Vaigora“ kuri sutiko už mažiausią kaną atnaujinti sporto aikšteles.

Darbai atlikti Barboros Radvilaitės pagrindinėje mokykloje,  „Ryto“ vidurinėje mokykloje, „Minties“ gimnazijoje, Jono Pauliaus II gimnazijoje, vaikų darželyje- mokykloje „Šaltinėlis“, Naujininkų  vidurinėje mokykloje, šv. Kristoforo pagrindinėje mokykloje, V.Sirokomlės  ir Kalvarijų vidurinėse mokyklose. Bendra darbų suma siekia beveik 1 mln. litų. Kiekvienai mokyklai tenka po 100-130 tūkst. litų.

Dar vienos, Juzefo Kraševskio vidurinės mokyklos, sporto aikštelę už 101,5 tūkst. litų atnaujino Vilniuje įsikūrusi bendrovė „Vilbosta“.

Minėtų 10 mokyklų aikštelės atnaujintos 2008 m. rudenį. Už darbus savivaldybė turėjusi atsiskaityti iki 2008 m. pabaigos, tačiau žadėto 1,07 mln. litų  bendrovės nesulaukia iki šiol. Mat valdžia tikino neturinti pagrindo, kuriuo remiantis galėtų teisėtai atsiskaityti su rangovais.

Sumokėti pigiau nei bylinėtis

Neiškentusi  „Vaigoros“ vadovybė ėmė savivaldybei grasinti teismais. Sostinės apygardos teisme jau yra iškeltos civilinės bylos dėl skolų išieškojimo. Vilniaus savivaldybės teisininkai dar rudenį tikino, kad teismą bendrovė neabejotinai laimėtų. Tokiu atveju greičiausiai būtų areštuotos darbus pirkusių ir sutartis pasirašiusių mokyklų sąskaitos, iš kurių mokytojams skiriami atlyginimai, perkamos mokymo priemonės. Arba galėtų būti areštuojami net mokyklų pastatai. Taip pat savivaldybei tektų padengti teismo išlaidas.

Pabūgusi grasinimų Vilniaus miesto valdžia nusprendė visgi ištaisyti buvusios administracijos klaidas. Derybose su „Vaigoros“ ir „Vilbostos“ vadovais nutarta iš 2010 m. biudžeto dalimis sumokėti 1 mln. litų skolos tik už atliktus darbus. Sutartyje numatyti delspinigiai nebus skaičiuojami.

„Įmonės su mokyklomis pasirašė sutartis, atliko darbus ir už juos vis tiek reikia sumokėti. Bet norėdami atsiskaityti pirmiausia turime gauti miesto tarybos pritarimą. Juk reikia mokėjimus įteisinti, nes tokius finansavimus tvirtinti ir biudžete numatyti lėšas gali  tik taryba. Kitokio kelio nėra“, - tikino savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas.   

Tačiau skolos atidavimu skandalas nesibaigia. Mat Vilniaus miesto savivaldybė lapkritį dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi kreipėsi į apylinkės prokuratūrą. Ši pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jeigu prokurorams pavyks surinkti pakankamai įrodymų, buvusiai savivaldybės Kultūros ir ugdymo departamento vadovybei ir atsakingiems specialistams gali grėsti baudžiamoji byla.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių