„Moksleivių garaže“ – nuo vieno iki keturių ratų

Ketvirtadienį Vilniaus Rotušės aikštėje vykusioje abiturientų transporto parodoje vyresniųjų klasių moksleiviai ir abiturientai rodė, kokiu transportu naudojasi.

Monika ir Vidmantė, elektromobilio keleivės prisipažino pačios tik besivažinėjančios, bet nevairuojančios. „Turime savo vairuotoją“, - juokėsi merginos.

Dviračiais atmynusios Augustina ir Erika teigė prizus gavusios ne tik už transporto priemones, bet ir už jų papuošimus.

„Prieš daugiau nei dvi savaites pasirašėme „Sėkmės kelio“ sutartį, kuria sau pažadėjome sąmoningai elgtis kelyje. O dabar norime parodyti, kad taip ir darome, nesvarbu, ar keliaujame mašina, dviračiu ar paspirtuku, – kalbėjo Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentas Gabrielius Satkauskas. - Vyresni vairuotojai mus gerbs, jeigu elgsimės atsakingai ir nekelsime pavojaus sau ar kitiems“.

„Varasą moksleivius nesudominsi konferencijomis, akcijomis - ne tas metas. Tuo metų pritraukia nebent stovyklos, atrakcijos. Mes patys turime tradicinių Moksleivių sąjungos forumų vasarą, rudenį, kuriuose diskutuojam įvairiomis temomis. Galbūt apsvarstysime ir šią temą", - aiškino G. Satkauskas.

Vienratį mynęs Gytis susirinkusiems parodė, kas gali ir nutikti nesilaikant saugumo.

„Esu vienračiu nuvažiavęs ir į mokyklą. Dažniausiai mėgstu išvažiuoti į miškus. Pakankamai lengva tiek leistis nuo kalno, tiek ir važiuoti į kalną. Iš pradžių važinėjau dviračiu, bet paskui susipažinau su vienračių entuziastais. Pirmasis vienaratis buvo mažiukas, silpnas, negalėdavau niekur užmint“, - pasakojo  neįprastos transporto priemonės savininkas. 

Geltonojo „Fiat Polski“ savininkas aštuoniolikmetis Kasparas automobilį parsivežė iš kaimyninės šalies. „Keliavau per Lenkiją, kur jie labai populiarūs, tad krito į akį. Ir ekonomiškas, ir mažas, tad ir pradedančiajam vairuotojui nėra problemų pastatyti aikštelėje. Kol kas vežiau du draugus, „oficialiai“ turėtų tilpti trys. Degalų sąnaudos mieste – 5 – 6 litrai“, - automobilio privalumus vardino jaunasis savininkas.

Vilniuje tokių „Fiat“ esą iš viso yra trys – šis ir dar du žali.

„Kol kas automobilyje dar nieko nekeičiau, tik langus „užsitamsinau“. Užvalkalas slepia nusitrynusią sėdynę, - pasakojo vaikinas.

Šalia „Fiat“ – dar viena, blizganti „Honda“, kuria, atrodytų, būtų gaila leisti naudotis moksleiviui, kad nenutiktų kas blogo...

„Blogo jau nutiko. Iš pavydo vienas akmenį paleido į šoną, o kaimynas su raktu subraižė bagažinę. Tad ar tokiai nutiks, ar paprastai. Kai mašiną turi, gaila, kad ir kokia ji būtų“, - patirtimi dalinosi jau nuo praėjusių metų lapkričio vairuojantis Marius.

„Tarp abiturientų vairuotojų teises turinčių buvo daugiau nei vairuojančių, - apie paskutinius metus mokykloje kalbėjo Marius. – Pats važinėjau automobiliu iš Antakalnio į Baltupiuose esančią mokyklą, nes jau buvo nepatogu laukti tik kas valandą vykstančio sausakimšo autobuso“.

„Mašinoje kol kas investavau į benziną, - džiaugėsi vaikinas, - Tik va dabar per didelį lietų valytuvai sugedo, tad teks keisti“.

Kiek vėliau parodoje pasirodė ir riedučiais bei paspirtukais važinėjantys jaunuoliai.

Abiturientų transporto parodą moksleiviai surengė norėdami paminėti šiuo metu Susisiekimo ministerijos vykdomą iniciatyvą „Sėkmės kelias“. Visą liepos mėnesį, kai švenčiamos mokyklos baigimo šventės, jaunuoliai kviečiami internetu pasirašyti simbolinę „Sėkmės kelio“ sutartį, kuria įsipareigoja atsargiai elgtis kelyje per išleistuves ir visą gyvenimą.

„Kelyje mus labiausiai saugo atidumas, atsakomybė už savo veiksmus. Juk taisyklės sukurtos ne tam, kad policija gaudytų pažeidėjus, o tam, kad užtikrintų mūsų pačių saugumą. Džiaugiuosi, kad jaunuoliai tai suvokia ir tikiuosi, kad savo entuziazmu jie užkrės ir kitus bendraamžius“, – sakė Vidmantas Pumputis, Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas.

Sudarę sutartį su savo sąžine moksleiviai turi galimybę laimėti įvairių prizų – nuo pakvietimų į koncertus iki skrydžių į Europos miestus. Iki šiol sutartį jau pasirašė daugiau nei 1500 abiturientų, vyresniųjų klasių moksleivių ir kitų, pritariančių iniciatyvai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių