Moksleivių atostogų miesto mokyklos nenori kilnoti

Mokykloms leista keisti pavasario atostogų laiką. Planuota, kad  mokiniai atostogauti turėtų pradėti kovo 29 dieną, o balandžio 2 dieną grįžti į pamokas. Norėdami sutaupyti šildymui skirtas lėšas valdininkai siūlo atostogas perkelti savaite vėliau.

Skaičiuoja pinigus

Kauno savivaldybės tarnautojai viliasi, kad atostogoms prasidėjus balandžio 6-ąją ir pasibaigus balandžio 12-ąją, pavyktų sutaupyti nemenkus pinigus. Atostogų metu šildymas būtų prisuktas, o balandžio 12-ąją, viliamasi, bus taip šilta, kad radiatorius bus galima užsukti.

"Už vieną šildymo savaitę Kauno mokyklos sumoka trečdalį milijono litų. Tačiau viltis, kad pavyks tiek sutaupyti perkėlus moksleivių atostogas, nereikėtų. Čia tas pats, kas bėgti paskui taksi ir paskui troleibusą bei manyti, kad bėgdamas paskui taksi, sutaupysi daugiau", - juokdamasis skaičiavo Savivaldybės Švietimo ir kultūros įstaigų ūkio ir finansų skyrius vedėjas Valentas Ražanskas.

Mokinių atostogų laikas numatomas iš anksto dvejiems metams. Atostogas galima perkelti, jeigu jos siejamos su šildymo sezono pabaiga.

Per vėlai pranešta

Jono Jablonskio gimnazijos direktorius Vytautas Gylys stebėjosi, kad švietimo ministras likus kelioms savaitėms iki atostogų, pasiūlė perkelti jas.

"Jeigu būtų gruodžio mėnesį apie tai kalbama, suspėtume ir tėvus perspėti, ir patys galėtume pasitarti, o dabar - tėvai jau suplanavę vaikų atostogas, todėl tikrai nenorėtume perkelti jų viena savaite į priekį", - aiškino gimnazijos vadovas.

V.Gylys abejojo, ar balandžio 12-ąją bus galima išjungti šildymą mokyklose. "Mes ir taip taupome, nes savaitgaliais iki minimumo prisukame šildymą. Turime įsirengę daviklius, kurie reaguoja į lauko temperatūrą. Kai tik oras sušyla, šildymas automatiškai prisukamas", - pasakojo direktorius.

Už sausio mėnesį šildymas ir karštas vanduo gimnazijai atsiėjo apie 45 tūkst. litų. Nesunku apskaičiuoti, jog už savaitę šildymo mokykla sumoka per 10 tūkst. litų. "Visgi mokinių sveikatos sąskaita mes netaupysime", - įsitikinęs V.Gylys.

Kauno "Versmės" vidurinės mokyklos vadovai taip pat neketina kilnoti iš anksto suplanuotų mokinių atostogų.

"Net 50 mūsų vaikų per atostogas keliauja į Budapeštą. Tai seniai užsakyta kelionė, todėl tikrai nekilnosime atostogų laiko", - greitakalbe bėrė mokyklos direktorė Arija Radvilienė.

Vilties nepraranda

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas visgi viliasi, kad mieste esančios mokyklos susitars ir visos kartu perkels atostogas.

"Jeigu viena mokykla veiks, o kita - ne,  bus nepatogu ne tik mums. Jeigu šeimoje vaikai eina į skirtingas mokyklas, pagalvokite, kokių kelblumų kils tėvams. Gali būti taip, kad vienas vaikas atostogaus, o kitas tuo metu eis į mokyklą", - apie galimus nesklandumus perspėjo A.Bagdonas.

Jis įsitikinęs, kad perkėlus moksleivių atostogas viena savaite vėliau, pavyktų šiek tiek sutaupyti. Kai mokiniai grįš į mokyklas, tikėtina, nebereikės šildyti patalpų. "Balandžio viduryje jau būna geri orai, galbūt pasibaigus moksleivių atostogoms mokyklose jau būtų galima atjungti šildymą", - spėliojo skyriaus vedėjas.

Visgi vedėjas užtikrino, kad "lazdos principu" mokyklų steigėja - tai yra miesto savivaldybė - nesivadovaus. "Mokyklos pačios galės apsispręsti dėl atostogų", - reziumavo A.Bagdonas.

Skaičiai:

Šiemet Velykos bus švenčiamos balandžio 4 dieną.
Pernai Kauno mokyklose pavasario atostogos prasidėjo balandžio 6-ąją.
Pernai šildymo sezonas mokyklose baigėsi balandžio 10 dieną, 2008 metais šildymas buvo atjungtas tik balandžio 22-ąją.
Kaune veikia 41 mokykla, teikianti vidurinį išsilavinimą, 15 pradinių mokyklų.
Oficialiai šalies savivaldybių institucijos skelbia šildymo sezono pabaigą, kai vidutinė lauko oro temperatūra tris paras iš eilės yra aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių