Mokesčių inspektoriai pakratė maršrutinius taksi

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) patikrinimų rezultatai rodo, kad Vilniaus maršrutiniuose mikroautobusuose geriausiu atveju tik kas antras keleivis gauna kvitą, Kaune bandoma nuslėpti iki 80 proc. dienos pajamų, o taksi automobilis per dieną neva uždirba tik 16 litų.

Anot VMI pranešimo, atlikta dviejų pastarųjų metų taksi įmonių veiklos analizė tik pagrindė inspekcijos pasirinkimą šį verslo sektorių įtraukti į rizikingiausių sąrašą ir šiemet jam skirti ypatingą dėmesį.

Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių mokesčių inspekcijos (AVMI), vykdydamos projektą „Keleivių vežimas ir taksi“, jau atliko 65 operatyvius patikrinimus įmonėse, vykdančiose keleivių vežimo nustatytais maršrutais veiklą.

„Tik kas antro keleivio sumokėtus 3 litus vairuotojai įvedė į elektroninį kasos aparatą ir išdavė kvitą. Be to, pas kas antrą tikrintą vairuotoją rastos neapskaitytos lėšos“, — apie nustatytus pažeidimus informuoja Vilniaus AVMI viršininkas Marius Žemgulis.

Vilniaus AVMI, pasirinktais maršrutais atlikusi kontrolinius važiavimus ir maršruto stebėjimus visą darbo dieną, nustatė realias įmonių pajamas, gaunamas tuo maršrutu pervežant keleivius. Atliktas stebėjimas parodė, kad tikrintos įmonės apskaitydavo net iki kelių kartų mažesnes pajamas. Šie duomenys bus įvertinti atliekant įmonių mokestinius patikrinimus.

Kauno AVMI taip pat atliko kontrolinius važiavimus maršrutiniais mikroautobusais, kur nustatė nuo 20 iki 60 proc. didesnius dienos pardavimus nei nurodomi apskaitoje. Kitaip tariant, bandoma nuslėpti nuo 80 iki 40 proc. visų dienos pajamų.

Dviejų įmonių vadovai bus nuodugniai patikrinti, siekiant išsiaiškinti realias jų pajamas, pragyvenimo šaltinį.

Įvairaus pobūdžio pažeidimų – nuo neįjungtų taksometrų, grynųjų pinigų pertekliaus kasose iki neregistruotos veiklos, nelegalių darbuotojų, darbo laiko apskaitos pažeidimų, atlyginimo „vokelyje“ bei kitų — užfiksuota ir patikrinus Klaipėdos apskrities taksi paslaugų įmones bei maršrutinių mikroautobusų vežėjus.

Vienoje Klaipėdos įmonėje taksistai darbavosi, nors įmonės dokumentuose nurodyta, kad jie tuo metu atostogauja savo sąskaita. Kitoje patikrintoje įmonėje nustatyta, jog darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose nebuvo pažymėtas darbuotojų realiai dirbtas darbo laikas – po patikrinimo penkiolikai darbuotojų padidintas darbo užmokestis, jie įdarbinti pilnu arba puse etato, dvigubai padidinant atlyginimą, dirbantiesiems papildomai sumokėta už viršvalandžius.

Mokesčių administratorius ragina keleivius, atsiskaitančius už suteiktas paslaugas, reikalauti kasos kvito, taip ne tik užkertant galimybę nesąžiningiems vežėjams vogti biudžeto lėšas, bet ir užsitikrinant bent minimalias garantijas nelaimės atveju.


Šiame straipsnyje: taksimaršrutinis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkas

Pensininkas portretas
Juos reikia ne tik pastoviai tikrinti, bet ir ziureti ju technines patikras, kurias nusiperka uz pinigus.

eik tu

eik tu portretas
o jei dar gariūninius papurtytumėt ar autoperekupus - dar ne tiek millijonų išlįstų...

dana

dana portretas
Labai dažnai tenka naudotis mikriukų paslaugomis. Bilietuką gauni tik per prievartą pareikalavęs iš vairuotojo, be to, daugelis žmonių užmoka už kelionę, tačiau bilieto negauna ir neprašo. Manau, kad pagrindinė bėda ta, kad mes patys esame kalti, kad už suteiktą paslaugą neprašom bilietuko. taip pinigai atsiduria vairuotojui, o ne biudžetui. reikia mokyti žmones sąmoningumo ir tai aiškinti per TV ir radiją. antraip, iš kur bus geri keliai, bus statomos naujos mokyklos, darželiai jei pinigeliai nusėda ne ton kišenėn. tad aiškinkit tai straipsniuose ir visur kur tik įmanoma. sekmes
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių