Miuzikle „Lauktasis“ - keli tūkstančiai žiūrovų

Pustrečio tūkstančio kauniečių antrąją Kalėdų dieną rinkosi į sporto halę. Apypilnės halės ovacijomis sutikta italų kompozitoriaus Daniele Ricci miuziklo „Lauktasis“ pasaulinė premjera.

Gyvenimas už scenos

Likus keliolikai minučių iki miuziklo pradžios, sporto halės užkulisiuose, persirengimo kambariuose tvyrojo šurmulys. Kauno Vytauto Didžiojo bažnyčios kamerinio choro „Cantate Domino“ ir miuziklo meno vadovas Rolandas Daugėla subūrė choristus į ratą. Prie jų prisijungė pagrindinio vaidmens atlikėjas solistas Liudas Mikalauskas. Netrukus juos suvienijo bendra malda, kurios žodžiais kreipiamasi į Mariją. „Kodėl visi meldžiasi į Mariją, o ne į Juozapą?“ - juokais garsiai svarstė Juozapo vaidmenį miuzikle atliekantis L.Mikalauskas.

„Tai mūsų ritualas, kurio laikomės prieš visus koncertus. Pasimeldžiame, palinkime gėrio sau ir visiems, kas mus supa. Tai atliekame tam, kad bet kuris prie mūsų prisijungęs žmogus nesijaustų svetimas“, - paaiškino R.Daugėla, miuzikle virstantis Angelu. Visą būrį Angelų - choristų - scenoje ir jos užkulisiuose ganęs choro vadovas prisipažino pastarąsias dešimt dienų praleidęs beveik be miego. „Tokių Kalėdų dar nebuvo. Jei ne pastovus choro sąstatas, būtume žlugę per Kalėdų Šv.Mišias. Pastaruoju metu chorui teko labai didelis darbo krūvis. Ruošėmės koncertams, intensyviai repetavome „Lauktąjį“. Miuzikle labai daug informacijos turime išnešti tekstu - atliekamose dainose beveik nei žodis nepasikartoja“, - kūrinio specifiką pastebėjo R.Daugėla.

Prieš pat einant į sceną, prie jo ir kelių aplink jį besibūriuojančių choristų su natomis rankose vėl pribėgo L.Mikalauskas. Derindami partitūras, visi kartu sudainavo keletą miuziklo ištraukų.

Širdžiai skirta muzika

Kiek vėlavęs renginys prasidėjo kompozitoriaus D.Ricci laiško žodžiais. „Šį vakarą su jumis būsiu tik savo muzikos dėka ir norėčiau, kad ji pasiektų kiekvieną širdį. Muzika, nors netobulai, visada kalba apie Dievą. Gal tai patirsite širdies atsivėrimo akimirką... Man tai bus didžiausias džiaugsmas, jei klausydami miuziklo pajusite, kad Lauktasis yra arti kiekvieno iš mūsų ir mus myli“, - rašė kompozitorius, teigęs, kad jam ši premjera labai svarbi. Kūrinio pastatymas Lietuvoje yra pasaulinė „Lauktojo“ premjera - iki šiol Vatikane buvo suvaidintos tik šio miuziklo ištraukos.

Netrukus į sceną sugužėjo būrys „Cantate Domino“ choristų, Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ šokėjai ir solistai: L.Mikalauskas, Marija - Vaiva Kriščiokaitytė, Elžbieta - Rūta Ščiogolevaitė, pranašas Simeonas - Česlovas Gabalis, pranašė Ona - Nomeda Vilkanauskaitė. Minimalios, teatro dailininko Sergejaus Bocullo kurtos scenografijos miuzikle atgijo biblinė istorija - Juozapo meilė Marijai, besilaukiančiai Dievo kūdikio, jo abejonės, vėliau - pasiaukojimas įtikėjus, kūdikėlio Jėzaus gimimas ir pranašystės.

Planuotų vaizdų neparodė

Premjeros diena L.Mikalauskui buvo maksimalių išbandymų metas. Po valandą trukusio miuziklo, tiesiai nuo scenos, jis nėrė į persirengimo kambarį, ir, lydimas policijos palydos, vėluodamas išskubėjo į Vilnių, projekto „Šok su manimi“ finalą. „Prasidėjus miuziklo „Lauktasis“ repeticijoms, nesitikėjau, kad pateksiu į televizijos laidos finalą. Jei būtų reikėję spręsti dilemą tarp dainavimo ar šokių, būčiau labai svarstęs“, - dar prieš premjerą sakė L.Mikalauskas.

Sulaukę gausių publikos ovacijų, renginio organizatoriai pripažino, kad ne viskas premjeroje ėjosi kaip per sviestą. „Šiek tiek strigo ir ryšio technika, ir kompiuterinė technika. Gaila, kad vizualine prasme mums nepavyko parodyti visko, ką buvome suplanavę. O atlikėjų atsidavimas buvo maksimalus. Juk spektaklis buvo pastatytas beveik per dvi savaites, dirbant tik vakarais, po kitų darbų - solistai suvažiuodavo ir iš kitų miestų. Tai, kas šiai dienai buvo įmanoma, atlikėjai parodė maksimaliai“, - tikino miuziklo režisierius Nerijus Petrokas.

Ar „Lauktasis“ keliaus per Lietuvą, kaip ir „Prisikėlęs“ - kitas D.Ricci kūrinys, pastatytas viešosios įstaigos „Šou imperija“? „Sunku pasakyti. Miuziklo tematika - labai kalėdinė. Rodyti jį kaip spektaklį ne Kalėdų laikotarpiu gali būti sudėtinga. Kalėdoms šį miuziklą ateityje dar tikrai parodysime“, - planavo režisierius.

Kalbinti žiūrovai gyrė Liudo Mikalausko vokalą ir sceninius sugebėjimus bei „Cantate Domino“ choristų, tapusių aktoriais ir šokėjais, nuoširdumą, atsidavimą vaidmeniui. „Muzika, kurią girdėjau, man nebuvo naujiena - buvau ją girdėjęs įraše italų kalba. Palyginti su italais, lietuvaičiai tikrai neskambėjo prastai. Nuvylė tik įgarsinimas“, - pastebėjo kaunietis Ričardas Kukulskis, miuziklo klausęsis su šeima.


Šiame straipsnyje: miuziklas lauktasis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių