Mitinge prie Seimo kliuvo ir D.Grybauskaitei (papildyta)

Antradienį prie Seimo mitingą organizuojanti Naujoji sąjunga nebuvo vieniša. Prie Artūro Paulausko partijos prisišliejo Algirdo Paleckio „frontininkai“. Išskyrus porą smulkių incidentų, mitingas praėjo ramiai.

Prezidentė „tampa problema“

Abiejų politinių judėjimų atstovai sutarė taikiai, o kritikos lavinos nepavyko išvengti nė vienam valdžios atstovui.

Politikai, mažinantys pensijas A.Paulausko buvo išvadinti „politikos minkštagalviais“. „Valdžia nesuvokia, kad iš tėčio ar mamos pensijos gyvena bedarbiai vaikai, anūkai. Dabar, sunkmečiu, kai klesti nedarbas, tėvo ir mamos pensija dalijama į 7 ar net 8 dalis. Gėda tokiai valdžiai. Valdžia, mylinti savo tėvus ir senelius, geriau skolinsis, geriau per pusę susimažins savo algas, apribos visus kitus poreikius, bet nedrįs kišti rankos į pensininko kišenę“, - dėstė A.Paulauskas.

Nesuprasta liko ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri prašė pažeidžiamiausių socialinių sluoksnių supratingumo. „Apie kokią kantrybę ir supratimą galima kalbėti, kai labiausiai skriaudžiami vargingiausi gyventojai?“ - retoriškai klausė A.Paulauskas.
Buvusiam Seimo pirmininkui suskubo pritarti ir „Fronto“ lyderis: „Bepigu jai sėdint Turniškėse sakyti „kentėkit“. Panašu, kad ir jinai tampa problema“.

Valdžios atstovų nesulaukė

Sutartu laiku prie Seimo susirinkęs kelių šimtų pagyvenusio amžiaus žmonių būrelis ratu apsupo pastatytą sceną. Rankose mitinguotojai laikė plakatus su užrašais: „Pensija: mes Kubiliui neatiduosime“, „Kuo žmonėms blogiau, tuo konservams geriau“. Ties juosta, skiriančia Seimo rūmus nuo mitinguotojų, kažkas paliko šmaikštų užrašą: „Už šios ribos: „šventųjų“ žemė“.

Mitinge bendrą kalbą surado ne tik ne tik A.Paulauskas ir A.Paleckis. Ovacijomis buvo sutiktas ir opozicinės Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas Valentinas Mazuronis. Jis pažadėjo, kad jeigu valdantieji „buldozeriu“ prastums nepopuliarius valstybės bei „Sodros“ biudžetų planus, tokiu pačiu „buldozeriu“ bus nuversta ir pati valdžia.
Mitinge socialliberalų atstovai pareiškė sieksiantys inicijuoti referendumą dėl Seimo paleidimo.

Šalia tokių pažadų pasigirdo ir prorusiškų užuominų. Socialliberalų Kauno skyriaus pirmininkas Albinas Anužis, kreipdamasis į susirinkusiuosius, nepamiršo paminėti, kaip svarbu sugyventi su didžiasiais kaimynais.

Mitinge nepasirodė nei vienas valdančiosios daugumos atstovas.

Incidentų nepavyko išvengti

Taikiai prasidėjęs mitingas be incidentų vis dėlto nepraėjo. Prie pastatytos tribūnos prisiartinęs rusakalbis bandė lipti ant jos ir prašėsi žodžio, tačiau buvo išvesdintas policijos.

Vyriškis, apsirūpinęs savo paties darbo plakatais, kuriuose mirga lietuviškai ir rusiškai surašyti šūkiai, tikino, jog mitingo organizatoriai jam žadėjo duoti tribūną, tačiau žodžio netesėjo. Vyriškis, garsiai skųsdamasis patirta neteisybe, pasileido į minios vidurį, tačiau čia susidūrė su renginio tvarkdariais ir policijos pareigūnais.

Nuskriaustu pasijautęs protestuotojas pareikalavo pamatyti policijos pareigūno pažymėjimą. Įsitikinęs, kad policijos pareigūnas iš tiesų yra policijos pareigūnas, vyriškis pakluso reikalavimui pasitraukti atokiau nuo minios. Šalia „Vilniaus vartų“ pastato, pareigūnų reikalavimu, jis iškraustė visus savo turėtus krepšius: nieko pavojingo juose nebuvo - tik krūva transparantų ir kelios knygos.

Dovana A.Kubiliaus nepasiekė

Gimtadienį mininčiam premjerui mitinguotojai suruošė dovaną: dežę su bulvėmis, kruopomis, svogūnais, kopūstų ir kitomis daržovėmis iniciatoriai nunešė prie Seimo rūmų, palinkėdami premjerui „kad Kubiliaus galva nebūtų kopūsto galva“.

Tačiau policijos pareigūnai neleido dėžės su užrašu „Kubiliaus gimtadienio puotai“ pranešti pro juostą, kuria Seimo rūmai atitverti nuo mitinguotojų. Po trumpo ginčo su pareigūnais mitinguotojai nutarė atsisakyti tokių užmačių, o minia pamažu išsiskirstė.


Šiame straipsnyje: protestas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių