Ministras: uždarius sąvartyną, Vilniaus gatvėse liktų tonos šiukšlių

Jei būtų nuspręsta uždaryti Kazokiškių sąvartyną, Vilniuje liktų tūkstantis tonų šiukšlių, perspėja aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Tai jis sakė pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo komentuodamas Kazokiškių bendruomenės nepasitenkinimą galimybe pratęsti leidimą šio sąvartyno veiklai. Dėl tolesnio sąvartyno eksploatavimo iki antradienio turi apsispręsti Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD).

Elektrėnų visuomenininkai, siekiantys, kad leidimas sąvartynui nebebūtų išduotas, teigia, kad Kazokiškių sąvartynas aštuonis mėnesius veikia be galiojančios poveikio aplinkai vertinimo analizės. Anot G.Kazlausko, tai yra diskusijų objektas, mat poveikis aplinkai esą buvo vertinamas supaprastinta tvarka.

„Šiais metais buvo atliktos kitos taip pat poveikio aplinkai vertinimo procedūros - neišplėstinės, supaprastintos, dėl to, kad toks poveikio aplinkai vertinimas jau buvo atliktas. Čia yra diskusija, ar to pakanka, ar nepakanka. Taip, vienai pusei atrodo, kad nepakanka - dėl to, kad reikia uždaryti sąvartyną. Tik uždarykime sąvartyną rytoj, čia tuoj prasidės kiti mitingai, kai Vilniuje tūkstantis tonų šiukšlių bus gatvėse“, - žurnalistams pareiškė G.Kazlauskas.

Nei G.Kazlauskas, nei Vilniaus RAAD vadovas Rolandas Masilevičius konkrečiai neatsakė, ar taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimas sąvartynui bus išduotas.

"Mes prisiimsime už savo sprendimą atsakomybę, koks jis bus", - teigė ministras.
Antradienį prieš tolesnį Kazokiškių sąvartyno eksploatavimą pasisakantys Elektrėnų visuomenininkai pranešė nusprendę kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, reikalaudami, kad atsistatydintų aplinkos viceministras Aleksandras Spruogis ir Vilniaus RAAD vadovas Rolandas Masilevičius, mat jie, anot aktyvistų, atsakingi už problematišką situaciją Kazokiškių sąvartyno atžvilgiu.

G.Kazlauskas pareiškė kaltinimus A.Spruogiui vertinantis kaip neargumentuotą politikavimą.

„Tą turi padaryti regioninis atliekų tvarkymo centras. Visa tai perkeliama, kad kažkodėl viceministras A.Spruogis to nepadarė - ko nepadarė? (...) Tai yra politikavimas, nieko daugiau. Aš dar nesu gavęs, kiek kartų buvo pasisakoma žiniasklaidoje, apie neva kažką blogo padaryto A.Spruogio, bet niekuomet nepateikiami argumentai, jokie įrodymai, todėl aš tai vertinu tik politikavimu ir noru šitą žmogų pašalinti iš tarnybos“, - kalbėjo ministras.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas prieš metus panaikino leidimą naudoti Kazokiškių sąvartyną, bet sprendimo vykdymą atidėjo vieneriems metams - įpareigojo per tą laiką pašalinti formalius trūkumus - atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras ir gauti TIPK leidimą.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas Kazokiškių sąvartynui  TIPK leidimą turi išduoti arba neišduoti iki antradienio, spalio 18 dienos. Jei nebūtų išduotas naujas leidimas, antradienį sąvartynas turėtų stabdyti veiklą. Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus BNS sakė, kad alternatyvų Kazokiškių sąvartynui esą nėra, ir jei tektų jį uždaryti, kiltų nepaprastoji padėtis.

Sąvartynas Kazokiškėse oficialiai buvo atidarytas 2007 metų lapkritį. Investicijos į sąvartyno, atitinkančio visus Europos Sąjungos keliamus reikalavimus, statybas ir įrangą siekė 27,7 mln. litų. Pagal planą, sąvartyne per 20 metų turi būti sukaupta beveik 6 mln. tonų atliekų.

Į Kazokiškių sąvartyną atliekos vežamos iš viso Vilniaus regiono.NAUJAUSI KOMENTARAI

gediminas

gediminas portretas
Suprantamas žmonių susirūpinimas dėl Kazokiškių sąvartyno eksploatavimo, jiems tai sunki problema. Tačiau reikia pasakyti, kad ši problema neturėtų būti sprendžiama Vilniaus gyventojų sąskaita, neturi būti daromas pavojus Vilniaus žmoniųsveikatai ir aplinkai (apie ką liudija mokslininkų tyrimai), pvz. stumiant atliekų deginimo gamyklos projektą. Tiek aš, tiek kiti Lazdynų bendruomenės atstovai jau seniai siūlėme ir raginome valdžią, kad atliekas reikia rūšiuoti, perdirbti ir kitaip panaudoti, tačiau ne deginti. Buvo raginama statyti atliekų rūšiavimo linijas ar gamyklą ir geriausia būtų, kad ta infrastruktūra būtų šalia sąvartynų. Prirašyta daugybė raštų, kolektyvių raštų, būta daug susirinkimų. O dabar manau, gali būti problema nesprendžiama sąmoningai, nesprendžiama atliekų rūšiavimo, perdirbimo problemos ir tai naudinga atliekų deginimo šalininkams ir vėl dirbtinai kuriama situacija, kai spaudžiama iki ekstremalių situacijų. Turime jau sunkią patirtį, kai buvo sukurta dirbtina ekstremali situacija dėl medicinos atliekų ir manau su komunalinėmis atliekomis gali būti panaši situacija, galimas šantažas, nesprendžiant problemos nedeginant atliekų, sąmoningai laikoma problema, kuri tik sunkėja ir gilėja ir paskui jie vėl gali sakyti, kaip ir su medicinos atliekomis, kad atseit ,,nėra kitos išeities tik deginti atliekas''. Nereikia pasiduoti tokiems metodams ir tokiai propogandai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių