Ministras: dėl Valdovų rūmų valstybė gali prarasti apie 20 mln. litų

Jeigu Valdovų rūmų statyba užtruktų ir būtų nespėta dalies jų parengti iki 2013 metų antrojo pusmečio pradžios, kai Lietuva pradės pirmininkauti Europos Sąjungai, valstybė patirtų apie 20 mln. litų nuostolį, teigia kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

„Jei vėl užtruktų šitas projektas, jei vėl tektų stabdyti, tai mes patirtume apie 20 mln. litų nuostolio“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė ministras.

Jo teigimu, „Litexpo“ parodų ir konferencijos centras už nuomą pirmininkavimo renginiams prašo didelės pinigų sumos, be to, nukentėtų prestižas, nes renginiai vyktų ne Vilniaus centre.

Šiais metais dėl statybų sustabdymo, ministro teigimu, didelio nuostolio nebuvo patirta.
„Aš manau, kad nuostolį (patyrėme) minimalų, nes jeigu reikėtų bylinėtis, ir tai užtruktų dar ilgiau, reiktų konservuoti, užtruktų konservavimas, žmonės negautų pastato, tuomet būtume patyrę dar didesniu nuostolius“, - teigė A.Gelūnas.

Kultūros ministerija gruodį šiems metams sumažino finansavimą Valdovų rūmų statybai iki 2,5 mln. litų. Iš pradžių 2011 metų valstybės biudžete tam buvo numatyta 16 mln. litų

„Dabar galima sakyti, kad tie skirti asignavimai nebuvo panaudoti Valdovų rūmams, bet jie buvo panaudoti dideliam spektrui teatrų, muziejų, bibliotekų, kurie gavo papildomo kvėpavimo ir paskatino projektus. Šioje vietoje sakyčiau, kad neblogai išsisukome, bet esminis dalykas, kalbant apie nuostolį, bus tas, ar mes gausime tą pastatą pirmininkavimui“, - kalbėjo Vyriausybės narys.

Statybos darbai buvo atnaujinti lapkričio viduryje. Iki tol jie buvo sustabdyti, nes Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu „Panevėžio statybos trestu“ aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus - nuo 114 iki 367 mln. litų. Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.

„Iki šio momentu įsisavinti yra daugiau kaip 2 mln. litų. Deja, tai yra labai mažai, bet prisimename, kad visus metus ginčijomės, ar tai teisėta, ar ne, o kitais metais bus skirta liūto dalis - planavome 18 mln. litų, bet dėl sunkmečio investuosime 17 mln. litų, dar iki 2013 metų gegužės likusi dalis, apie 10 mln. litų. Labai tikiuosi, kad per 2012 metus jau bus padaryta tiek daug, kad žmonės galės vaikščioti ne tik po rūsius, bet ir po šiokias tokias ekspozicijas ir kituose aukštuose“, - tikino A.Gelūnas.

PST lapkričio pabaigoje pasirašė sutartį su Vilniaus Pilių direkcija, įsipareigodama iki 2013 metų gegužės atlikti baigiamuosius darbus vienoje Valdovų rūmų dalyje už 29,262 mln. litų

„Jeigu viskas vyks taip, kaip šiandien vyksta, manau, garantiją galiu pakankamai tvirtai pateikti“, - sakė ministras.
Jis sakė, kad PST nepateikė sąskaitų už pastato išlaikymą, kai prie Valdovų rūmų nebuvo dirbta.

„Kol kas tokių sąskaitų nesu matęs, bet neatmesčiau galimybės, kad kažkas panašaus bus pateikta“, - sakė A.Gelūnas.


Šiame straipsnyje: Valdovų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

vilniete

vilniete portretas
keistas mastymas-premijas ismoka-priedus usmoka-o tokiam pastatui-amziaus statiniui-valstybingumo simboliui-kur visa istorija po vienu stogu-nerandama-ar varkiama del,,milijonu,,, panasu i seimininke-kuri brangenybes perka-o nuosavo namo-buto nesugeba sutvarkyti-tai negi negalit tiek valdininku-kontoru-suskaiciuoti analizuoti-juk uz tai pinigus gaunat-at TINGIT IR NORIT PAVERKTI-BLOGAI,,,,
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių