Milikonių mokyklos moksleivis terorizuoja bendraamžius gimnazistus

Kauno „Santaros“ gimnazijos devintokai sunerimę: sumušti keli jų bendraamžiai. Įtariama, jog smurtavo Milikonių vidurinės mokyklos moksleivis.

Sumuštas ne vienas

Jau ne pirmas kartas, kai į žiniasklaidą pagalbos kreipiasi išsigandę moksleiviai ar jų tėvai, sunerimę dėl smurto protrūkių tarp bendraamžių.

Į „Kauno dieną“ kreipėsi Šilainiuose esančios „Santaros“ gimnazijos moksleivė, kuri pasakojo, kaip prieš kelias dienas vidury baltos dienos Šilainiuose buvo sumuštas jos bendraamžis.

Gimnazijos direktorė Violeta Gedgaudaitė pasakojo, jog gimnazistų konfliktai su Milikonių mokyklos moksleiviais prasidėjo šiais mokslo metais.

„Surinkome naujus vaikus į devintas klases, nes anksčiau neturėjome aštuntokų. Pas mus vaikai atėjo iš aplinkinių mokyklų, taip pat iš Vilijampolės. Motyvuoti vaikai, nekonfliktiniai“, - tikino gimnazijos vadovė.

Neramumai kilo prieš porą savaičių. „Milikonių mokyklos moksleivis prieš kelias savaites užsipuolė vieną mūsų gimnazistą. Tąkart kvietėme policiją, tačiau tėvai atsisakė rašyti pareiškimą. Praėjo savaitė, ir tas pats paauglys užsipuolė kitą mūsų gimnazistą“, - įvykio eigą pasakojo V.Gedgaudaitė. 

Išvilioja iš mokyklos

Prieš savaitę sumuštas gimnazistas anksčiau lankė Milikonių vidurinę mokyklą.

„Gali būti, jog vienas su kitu jie turėjo senų „sąskaitų“, o gal šiaip konfliktavo“, - priežastis spėliojo gimnazijos direktorė.

Jai žinomas į chuliganizmą linkusių paauglių elgesio scenarijus. „Pirmiausia jie mobiliuoju telefonu siunčia žinutes, vilioja mūsų gimnazistus išeiti iš mokyklos. Tuomet daugiabučių kiemuose ir sumuša“, - pasakojo vadovė.

Balandžio 9-ąją per pertrauką iš mokyklos išviliotas gimnazistas buvo sumuštas. „Mes skubiai iškvietėme greitąją medicinos pagalbą. Buvo sudaužyti jo akinukai, bijojom, kad gali būti sužeistos akys. Tačiau viskas baigėsi gerai. Kitą dieną tas berniukas atėjo į mokyklą“, - prisimena V.Gedgaudaitė.

Jos duomenimis, sumuštas 14-metis būtent dėl patyčių ir smurto nutarė nebesimokyti Milikonių mokykloje ir perėjo į gimnaziją.

Sustiprino budėjimą

Po šių smurto protrūkių Kauno „Santaros“ gimnazijos vadovybė ėmėsi griežtesnių apsaugos priemonių - sustiprino mokytojų budėjimą, perspėjo tėvus.

„Ir patiems vaikams sakome: neikit vieni už mokyklos, jeigu po pamokų keliaujate namo, eikite būriu, o ne po vieną. Vieno vaiko mama kas rytą savo sūnų pati palydi į mokyklą ir po pamokų pasitinka“, - pasakojo gimnazijos direktorė.

„Prie įėjimo į mokyklą durų dabar budi jau po antrą mokytoją, stengiamės stebėti, kas vyksta lauke. Per ilgąją pertrauką apeiname aplink mokyklą“, - aiškino V.Gedgaudaitė.

Kiekvienam gimnazistui pedagogai primena, kad yra Bendrasis pagalbos telefonas, kuriuo ištikus bėdai, galima išsikviesti pagalbą.

Mokykla ginasi

Milikonių vidurinės mokyklos direktorius Janas Ryzgelis negalėjo įvardinti savo mokyklos auklėtinio, kuris galėjo smurtauti prieš gimnazistą.

„Ką reiškia gerai ar blogai besielgiantys vaikai? - paklaustas apie galimai prieš bendraamžius smurtaujančius auklėtinius klausimu atsakė mokyklos vadovas. - Vienam toks elgesys atrodo geras, kitam - blogas. Tačiau tikrai neturiu informacijos, jog tą gimnazistą mušė būtent mūsų mokyklos moksleivis.“

Keistai mokyklos vadovui nuskambėjo ir gimnazistės laiške minimas faktas esą vieną gimnazistą spardė 20 paauglių.

„Nepatikėsiu niekaip, - gynėsi J.Ryzgelis. - Kas toks protingas skaičiavo ir nesiėmė jokių priemonių?“

„Neturime tokio mokinio, kuris būtų chuliganas ir visus daužytų į kairę ir į dešinę“, - tvirtino mokyklos direktorius.

Jis pridūrė, jog Šilainiuose yra šešios mokyklos, todėl gana sunku nustayti, kurios moksleivis mušė gimnazistą.

Šilainių policijos nuovados viršininkė Audronė Sutkaitienė:

Dėl šių smurto protrūkių apklausiame tiek gimnazijos, tiek Milikonių vidurinės mokyklos moksleivius bei tėvus. Galiu patvirtinti, kad konfliktas kilo būtent tarp šių ugdymo įstaigų auklėtinių. Tokie įvykiai mokyklose vienetiniai - nepasakyčiau, kad tai vyksta dažnai. Pagal įstatymus pamokų metu už ugdymo įstaigoje esančius asmenis atsako ugdymo įstaigos administracija. Tačiau ji atsako tik už esančius teritorijoje. O šios kol kas nėra aptvertos. Teritorijos riba yra aiški, bet kas kasdien vaikščios ir apžiūrinės? Negi direktorius žygiuos pagal ribos perimetrą?NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių