Milijonai ir žmonės laukia eilėse

Kauniečiai piktinasi netrumpėjančiomis eilėmis miesto gydymo įstaigose, tačiau pamatyti žmonių problemas neretai trukdo dokumentų krūvos valdininkų kabinetuose. Pasirodo, gali neužtekti laiko šiemet įgyvendinti ligų prevencijos ir kitokias su žmonių sveikata susijusias programas.

Miesto vadovai susirūpino Bendruomenės sveikatos tarybos veikla. Tarybos, kuri rengia sveikatos prevencijos programas,  veikla svarstyta Miesto tarybos kolegijos posėdyje.

Visuomeniniais pagrindais veikianti dvylikos narių taryba pirmą kartą posėdžiavo vasario 14 dieną. Posėdžio metu numatytos programos, kurias būtina įtraukti į Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2008 m. priemonių finansavimo planą. Šioms programoms įgyvendinti numatyta skirti beveik vieną milijoną litų.

Bendruomenės sveikatos tarybos nariai buvo susitikę septynis kartus ir sprendė tokius klausimus dėl programų finansavimo: „Priklausomybės ligomis sergančių asmenų reabilitacija ir integracija į visuomenę", „Pagyvenusių žmonių, sergančių lėtine obstrukcine plaučių liga ir persirgusių miokardo infarktu, skiepijimas nuo gripo", „TBC prevencija", „Informacijos apie finansuojamas iš PSDF biudžeto gimdos kaklelio vėžio, krūties vėžio ir vyrų priešinės liaukos vėžio prevencijos programas sklaida" ir t. t.

Priimti sprendimus trukdė kelis kartus į posėdį neatvykę sveikatos tarybos nariai. Trys posėdžiai apskritai neįvyko nesusirinkus reikiamam narių skaičiui. „Visuomeniniais pagrindais dirbantys gydymo įstaigų atstovai visuose posėdžiuose dalyvavo, tačiau keturi savivaldybės atstovai trukdo tarybos darbui, nes nesiteikia dalyvauti posėdžiuose", - sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Abramavičius. Kaip vieną nepareigingiausių Bendruomenės sveikatos tarybos narių jis įvardijo Mariją Stanikūnienę.

Pernai nespėta įsisavinti lėšų įvairiems prevenciniams projektams įgyvendinti, nes buvo per vėlai paskelbti viešųjų pirkimų konkursai. „Praėjo pusė metų, o projektai dar neįgyvendinami. Gali pasikartoti pernykštė situacija, kai projektams įgyvendinti lieka gruodžio mėnuo. Atrodo juokingai, kai devynis mėnesius rengiame dokumentus, o projektą įgyvendiname geriausiu atveju kokius tris mėnesius", - tarybai dėl neefektyvaus darbo reiškė priekaištus miesto meras Andrius Kupčinskas. Meras atkreipė dėmesį,, kad neretai projektams skirtos lėšos panaudojamos neefektyviai.

„Tie projektai turėtų būti įgyvendinami taip, kad žmonės pajustų realią naudą - galėtų pasitikrinti sveikatą, narkomanai galėtų dalyvauti reabilitacijos ir reintegracijos programose ir panašiai. Dabar viskas daroma, kad būtų įsisavinti pinigai, o žmonių interesai lieka nuošaly", - sakė vicemeras Kazimieras Kuzminskas.

Nuo balandžio mėnesio, kada buvo patvirtintas programų sąrašas, trys prevencinės programos jau įgyvendinamos, trys laukia administracijos direktoriaus patvirtinimo, keturioms programoms reikalavimai nepatvirtinti. Iš 17 esamų programų, 12 jau patvirtinta, laukia baigiamieji darbai, kad būtų galima skelbti viešuosius pirkimus.

Savivaldybės tarybos kolegijos nariai siūlė atkreipti dėmesį į posėdžių nelankančius savivaldybės darbuotojus. Siūloma kitais metais ruošiant programas viešuosius pirkimus numatyti 2-3 metams, kad projektai būtų įgyvendinam nuosekliai.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių