Mieste judesys - prasidėjo jubiliejinis „Kaunas Jazz“

Dar vienas pavasario įrodymas - miestą garsais ir spalvomis spalvinantis tradicinis „Kaunas Jazz“  festivalis, šiemet jau 20-asis. Penktadieninė įžanga - ne be staigmenų.

Vasariškai šiltą penktadienio vakarą Karo muziejaus sodelis tradiciškai tapo atvira koncertų erdve, kurioje įvairaus amžiaus žmonės svajingai klausėsi Kauno kariliono varpų skambesio. Juliaus Vilnonio kūrinys „Pavasaris“  išties liudijo, nors ir vėlyvą, bet pavasarį.

Šios muzikos fone Vienybės aikštėje  čiauškėdami teptukais ir kreidelemis ant grindinio darbavosi mažieji festivalio dalyviai, lydimi improvizacinei muzikai neabejingų tėvų.  Vaikų piešinių akcija - viena iš nedaugelio galimybių vaikams būti nesuvaržytiems suaugusiųjų renginyje.

19 val. į VDU koncertų salę atskubėję melomanai iš įvairių Lietuvos miestų nė nenutuokė, kad iš jo išeis tik 24 valandą. Pirmiausia jie buvo nugramzdinti į 1991-uosius, pirmąjį festivalio koncertą. Vienas kitas žiūrovas atpažino save trumpoje filmuotoje ištraukoje,  o bosininkas Leonid Šinkarenko su bendražygiais kaip ir anuomet, vėl lipo į sceną.

„Esu grojęs tūkstančiuose koncertų, bet šio - niekada nepamiršiu.  Jūs, publika - nuostabi, įkvėpėte mus. Ar galėtume atvykti pas jus dar kartą?“ - į svečius „pasiprašė“  amerikiečių gitaristas Stanley Jordan. Kelias valandas jo virpinamos elektrinės gitaros klausęsi žiūrovai ovacijomis ir plojimais atsakė, kad tikrai nesupyks dar kartą išvydę šią žvaigždę ir bosininką Nat Reeves bei būgnininką Kenvwood Dennard Kauno scenoje.

Rodos, ne tik rankomis, bet visu kūnu grojantis S.Jordan net ir po gerokai užsitęsusio koncerto sutiko sugrįžti į sceną ir pagroti dar vieną  laiką tirpinantį kūrinį.  „Tikiuosi, mano muzika padės skleisti harmonijos žinią. Jau seniai manau, kad muzika neturi būti tik pramoga - ji turi įkvėpti ir gydyti“, - yra pasakęs S.Jordan.

Klausytojus jis stebino ne tik muzikos gilumu, bet ir talentu. Vienos jo rankos pirštai gali lakstyti gitaros stygomis, o kita ranka tuo pat metu spaudyti pianinio klavišus.  Elektrine gitara interpretuodamas   V.A.Mocarto kūrinį ji s įrodė, kad ne muzikos žanras yra svarbiausia.  Auditorijai jis dovanojo kūrinus ir iš paskutinio savo albumo „State of Nature“. Viena pagrindinių jo temų - žmogaus ir gamtos santykis, kai pasaulis stovi prie ekologinės katastrofos slenksčio.

Šio koncetro pabaigos ilgokai laukė „Combo“ muzikos klube susirinkusi publikos minia. Tik pasibaigus vakariniam koncertui VDu, klubo scenoje pasirodė energingasis  brazilų akordeonininkas Chico Chago, pernai išsivežęs publikos sprendimu jam skirtą „džiazo valgytojų“ statulėlę.  Beje, pernai po savo pasirodymo Kaune jis  neišskubėjo namo jam skirtu laiku. Spjovė į jam nupirktą lėktuvo bilietą ir nusprendė paviešėti Lietuvoje ilgiau, pasirodė dar keliuose koncertuose.

Sekančios jubiliejinio festivalio porcijos melomanų laukia šeštadienį. Be koncertų uždarose erdvėse, nuo 17 ir 21 val. Vienybės aiškštėje laukia nemokami koncertai, džiazo mados ir šventinis fejerverkas. Sekmadienį nuo 13 ir 16 val. bus galima nemokamai pasiklausyti muzikos tradicnėse „Kaunas Jazz“ vietose - Kauno sinagogoje ir Vytauto Didžiojo bažnyčioje, o nuo 15 val. - Vienybės aikštėje.


Šiame straipsnyje: Kaunas Jazz

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių