Metų jūrininkas – kapitonas Vytautas Valteras

Metų jūrininkas – Vytautas Valteras

Dienraščio „Klaipėda“ rengiamus Metų jūrininko rinkimus penktadienį vainikavo iškilminga titulavimo ceremonija.

Linkėjo lengvos bangos

Šventinio vakaro metu paaiškėjo, kad šiemet daugiausiai klaipėdiečių balsų pelnė Vytautas Valteras.

Savo srities profesionalas, jūrinio kelto kapitonas, daug metų sėkmingai dirbantis „DFDS Seaways“ kompanijoje, tapo ketvirtuoju Metų jūrininku. 17 metų jūrai atidavęs klaipėdietis ir iškilmių vakarą liko ištikimas pareigai.

Tad sveikinimus, dovanas bei Metų jūrininko simbolį – menininko Svajūno Jurkaus sukurtą skulptūrėlę „Vaikystės svajonė“ – priėmė laureato žmona Jurgita ir 14-metis sūnus Paulius.

Tuo tarpu laureato žodžiai šventės dalyviams, rinkimų organizatoriams skambėjo garso įraše.

„Metų jūrininko rinkimai yra dėmesys, kurį dovanoja visuomenė jūrininkams ir jų šeimoms. Tai ir yra didžiausia dovana visiems mums, dirbantiems laivuose, uosto tarnybose, laivybos kompanijose, studijuojantiems jūrinius mokslus. Tikrai žinau, kad visi nominantai ir visi jūrininkai yra verti Metų jūrininko vardo. Ir ši nominacija priklauso jums visiems. Jūrininkų vardu dėkoju „Klaipėdos“ dienraščiui ir visiems dalyvavusiems balsavime už dėmesį ir pagarbą jūrinei profesijai. Visiems linkiu šventinės nuotaikos, esantiems jūroje – lengvos bangos, jūrininkų šeimoms – ramybės, ūžiant stipriems vėjams“, – kalbėjo V.Valteras.

Sunkiai vagoja jūras

Kaip pripažino Metų jūrininko rinkimų globėjas – susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, ši profesija tik knygose ir filmuose gali pasirodyti labai romantiška.

„Iš tiesų tai labai sunki, kiekvieną dieną verčianti išgyventi ir susitarti su jūra profesija. Mūsų jūrininkai nusipelno didelės visų miestiečių pagarbos. Ir ne mažiau pagarbos nusipelno tie, kurie ištikimai, kantriai laukia jūrininkų čia, krante. Šiandien, džiaugdamasis tokia gražia diena ir tokia gražia Metų jūrininko tradicija, noriu bent trupinėliu prisidėti prie tos pagarbos išreiškimo mūsų jūrininkams, kurie taip sunkiai vagoja viso pasaulio jūras ir kurie nori grįžti į savo uostą“, – sveikindamas susirinkusiuosius kalbėjo E.Masiulis.

Metų jūrininko rėmėjo – „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Juozo Donielos pastebėjimu, išvengti Klaipėdos asociacijų su jūra, uostu, jūrininkais tiesiog neįmanoma, su šia sritimi susiję dauguma miesto įmonių, čia gyvenančių žmonių.

„Tad mūsų, kaip Klaipėdoje dirbančios kompanijos, pasirinkimas yra neabejotinas. Džiugu, kad turime galimybę dalyvauti ir prisidėti prie šios puikios iniciatyvos“, – titulavimo ceremonijoje kalbėjo J.Doniela.

Tapo simboline uvertiūra

V.Valtero šeimai bedrovės vadovas įteikė laureatui įsteigtą simbolinę dovaną – vazą, sukurtą iš 100 proc. perdirbto stiklo.

Kaip pabrėžė J.Doniela, ji atspindi „Fortum“ kompanijos filosofiją ir vieną pagrindinių veiklos principų – atsakingai naudojant gamtinius išteklius, mažinti įtaką klimato kaitai, rūpintis švaria ir harmoninga aplinka.

Ketvirtus metus dienraščio „Klaipėda“ rengiami Metų jūrininko rinkimai tapo simboline Jūros šventės uvertiūra – jos atidarymo ceremonijos dalimi.

Kaip ir ankstesniais metais, prieš susirinkdami į Kruizinių laivų terminalą, kur vyksta iškilmingas laureato paskelbimas ir pagerbimas, miesto jūrinių ir kranto krovos įmonių bei organizacijų darbuotojai, uostamiesčio svečiai bei menininkai, kūrėjai dalyvavo šventinėje eisenoje centrinėmis Klaipėdos gatvėmis.

Jūros šventės atidarymo ceremoniją šiemet kartu su meru Vytautu Grubliausku paskelbė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Metų jūrininko laureatais yra tapę:

2009 m. – tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris.

2010 m. – tolimojo plaukiojimo kapitonas Jakubas Jakubovskis.

2011 m. – bocmanas Algirdas Traškevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

nanas

nanas portretas
jo ir si syk kapitonas.kapitonai ant laivo nieko nedirba tik komanduoja.turejo but mechanikas nes mechaniku darbas pragariskas ir atsako uz visa laiva.kapitonai net ranku per reisa nesusitepa bet pagarba tenka jiems.o kiek kapitonu is nieko neveikimo gerai juroj pageria nes visa atsakomybe uz laivo teh stovi nesa mechanikas.cia kazkas sukuria nelygybe ir tuo dziaugiasi.

Krantas

Krantas portretas
Neiko netutiu pries sita kapitona-atrodo gerai ir rodosi kad geras bahuras ir geras kepas! Bet jau 4-us metus renkam ir gal but galima butu isrinkti Vyr.Mehanika??? Ar ne???Visa laika kapitonai??? Ar tai konjukturai??? Ir idijotams kranto ziurkems kurie visai nieko nesupranta apie jurininkus??? Ziurejau balsavima ir vyr.mehanikas buvo surinkes daugiau balsu!!! Ir zimiai daugiau!! Tai kaip tai isejo???? Vyr.Mehanikas tai-laivo sirdys, o kapitonas tai-akys!!! O jeigu sirdys neveikia tai ka pamatys akys??? Tas balsavimas buvo falsafikuotas naftalininiais svarkais kurios nesioja seni pirdalai!!! Ar uzmirsote kiek laivu ir zmoniu buvo prazudita del kapitonu klaidu pradedant nuo Titaniko ir baigiant Costa Concordia??? Lochai jus, ir uz tai jus mulkina kaip nori kiekvienais metais!!!

das

das portretas
Visiems neitiksi, isrenki viena vieni apsisika,isrenki kita- jau kiti kukcioja.. Laimejo Vytautas,viskas faktas blyn..Jis daugiausia balsu surinko,o ne mechanikas.. Sveikinimai Vytautui
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių