„Metropolio“ viešbutyje gyvens studentai

Spaudoje pasirodė skelbimai, kad Laisvės alėjos ir S.Daukanto gatvės sankirtoje išnuomojami apartamentai studentams. Paskambinus nurodytu telefonu paaiškėjo, kad kambariai išnuomojami „Metropolio" viešbutyje, kurį savininkai pertvarko į apartamentus studentams.

„Kambariuose yra dušas arba vonia, tualetas, už papildomą mokestį nuomojama patalynė ir televizorius", - sakė Ieva, studentams organizuojanti kambarių apžiūrą.

Išsinuomoti vienvietį kambarį kainuoja 550 litų per mėnesį (plius 150 litų už komunalinius mokesčius šildymo sezono metu). Lova dviviečiame kambaryje kainuoja 250 litų (plius nuo 50 iki 100 litų už komunalinius mokesčius), lova triviečiame kambaryje - 200 litų (plius nuo 50 iki 100 lutų už komunalinius mokesčius).

Viešbučio „Metropolis" pastatas pastatytas 1899 metais. Jį projektavo gubernijos inžinierius Nikolajus Andrejevas. Pirmame aukšte buvo bufetas, restoranas ir biliardas, dvi ar trys krautuvės.

Antrame aukšte - 27 viešbučio kambariai. Pusrūsyje buvo virtuvė, maisto ir vyno sandėliai. „Metropolis" viešbutis ir restoranas pelnė pirmos klasės kategoriją tarpukariu ir vėliau vadintas "pirmos eilės restoranu", garsėjo puikia virtuve ir itališku orkestru.

1922 m. pastatą su viešbučiu, klubu ir restoranu įsigijo Užsienio reikalų ministerija ir jis tapo akcine bendrove „Lietuvos viešbutis".

Bendrovės iniciatyva 1925 metais prie S.Daukanto gatvės pastatytas naujas trijų aukštų viešbučio korpusas. Šis pastatas yra vienas ryškiausių Kauno architekto Vladimiro Dubeneckio įgyvendintų „lietuviško neobaroko" krypties objektų.

Pastatas pasižymėjo santūrumu ir kuklia gyvenamų kambarių įranga, tačiau fasade ir tambūro bei vestibiulio interjere buvo akcentuoti visuomeninio prestižo, modernumo ir drauge tautiškumo ženklai. Tarpukariu viešbutis buvo reklamuojamas kaip gražiausias ir moderniausias Kaune. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių