Medikai: praėjusi audra paliko skaudesnių padarinių (atnaujinta)

Pirmadienio vakarą prasidėjęs škvalas darbo pagausino greitosios pagalbos medikams. Jų darbą apsunkino patvinusios gatvės.

Prasidėjus škvalui pirmojo iškvietimo Klaipėdos greitoji medicinos pagalba sulaukė apie 19.30 val. Ekipažas vyko į Puodžių gatvę, prie S. Dacho mokyklos, kur nukentėjo 28 metų vyras, užgriuvus medžiui ant automobilio.

Nesunkią galvos traumą patyręs vyras buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Medikų pagalbos prireikė ir poilsiautojams Šlaito gatvėje, kur kempinge nukentėjo tėvas su ketverių metų dukra. Juos palapinėje prispaudė užgriuvęs medis. Vyras su dukrele dėl galvos ir rankos traumų buvo pristatyti į ligoninę.

P.Lideikio gatvėje ant geležinkelio tilto nugriuvęs medis prispaudė automobilio keleivius. Gelbėtojams iš automobilio išvadavus žmones, jiems medikų pagalbos neprireikė.

Greitąją pagalbą dėl sutrikusios širdies ritmo kvietė 63 metų klaipėdietė. Moteris stipriai išsigando vos prasidėjus škvalui.

Nors širdies ritmas nebuvo sutrikęs, ji dėl skausmų krūtinės plote vis tiek buvo nuvežta į ligoninę.

Medikų teigimu, situacijų, kad gyvybei grėstų pavojus, nebuvo.

Potvynis trukdė darbui

Paprašyta palyginti pastarųjų dviejų škvalų pasekmes Klaipėdos greitosios medicinos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pastebėjo, kad šią savaitę medikų darbą apsunkino liūties padariniai.

Dėl patvinusių gatvių ir nuverstų medžių buvo sunku nuvažiuoti iki iškvietimo vietų.    

Situaciją gerokai apsunkino ir patvinusi Bijūnų gatvė, kur įsikūrusi greitosios medicinos pagalbos stotis. Tad automobiliams buvo sunku išvažiuoti.

Dėl lietaus apsemtos gatvės nukentėjo du greitosios automobiliai: iš apačios buvo nuplėštos apsaugos. Vienam automobiliui vanduo nuplukdė valstybinius numerius. Juos vėliau grąžino policijos pareigūnai.

Papildyta 14:53 val.:

Išleido gydytis namo

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis pasakojo, kad pirmadieno vakarą dėl škvalo patirtų traumų atvežti trys 28, 29 ir 39 metų vyrai.

Dviem vyrams diagnozuotos kirstinės galvos  žaizdos, o kitam – sumušimai. Po apžiūros bei atliktų tyrimų jie išleisti gydytis ambulatoriškai.  

Ligoninės turimais duomenimis, daugiau žalos pridarė prieš gerą savaitę praūžusi audra. Tuomet nukentėjo daugiau žmonių, o jų patirti  sužalojimai buvo gerokai sunkesni.

„Šį pirmadienį atvežė tris nukentėjusius, o praėjusį kartą – 15“, – palygino ligoninės vadovas.

Sunkiausiai nukentėjo septynmetė

Praėjusį kartą iš 15 nukentėjusiųjų trys buvo sunkiai sužaloti. Vienai iš jauniausių nukentėjusiųjų buvo vos septyneri.

Paplūdimyje stiprus vėjas pakeltą gultą su metaliniais strypais trenkė į mergaitę. Ji patyrė sunkius kaukolės lūžius, stiprų smegenų sumušimą, šlaunikaulio lūžį.

Tėvų į ligoninę atvežta mergaitė buvo skubiai operuota. Jos būklė iki šiol išlieka sunki. Septynmetė šiuo metu gydoma Intensyvios terapijos –reanimacijos skyriuje.  

Nidoje užgriuvus medžiui moteriai buvo trūkęs žarnynas. Kita moteris dėl patirtos traumos buvo gydoma Reanimacijos skyriuje. Likusios škvalo aukos po apžiūros buvo išleistos gydytis ambulatoriškai.


Šiame straipsnyje: vėtraŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  6
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  10
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  2
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  28
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
 • Vėl atsirita potvynio banga
  Vėl atsirita potvynio banga

  Praėjus lygiai savaitei po nelemtos lapkričio 13-osios liūties, uostamiestis naktį į pirmadienį praleido budėdamas. Kelionę į Briuselį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas iškeitė į naktinius braidymus po uostamiesčio balas. ...

  16
 • Teatro aikštei išrinko puošmeną
  Teatro aikštei išrinko puošmeną

  Klaipėda jau turi pagrindinį Kalėdų simbolį. Pirmadienį išrinkta eglė, kuri papuoš Teatro aikštę. Pagrindinės konkurentės buvo dvi žaliaskarės, kurios turi savo istorijas ir buvo užaugintos su meile. ...

  5
 • Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose
  Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose

  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir neutralizavimo laivas „Kuršis“ (M54) ir jo įgula atitinka visus keliamus reikalavimus ir yra pasiruošę dalyvauti NATO laivų junginių veikloje. Tokią i&scaron...

  1
 • Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais
  Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais

  Baltijos jūros žvejybos inspektoriai bus aprūpinti naktinio vaizdo fiksavimo įranga. Ji reikalinga gaudyti brakonieriams ir stebėti, ar žvejai verslininkai nedaro kokių nors nusižengimų. ...

  5
Daugiau straipsnių