Medikai: praėjusi audra paliko skaudesnių padarinių (atnaujinta)

Pirmadienio vakarą prasidėjęs škvalas darbo pagausino greitosios pagalbos medikams. Jų darbą apsunkino patvinusios gatvės.

Prasidėjus škvalui pirmojo iškvietimo Klaipėdos greitoji medicinos pagalba sulaukė apie 19.30 val. Ekipažas vyko į Puodžių gatvę, prie S. Dacho mokyklos, kur nukentėjo 28 metų vyras, užgriuvus medžiui ant automobilio.

Nesunkią galvos traumą patyręs vyras buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Medikų pagalbos prireikė ir poilsiautojams Šlaito gatvėje, kur kempinge nukentėjo tėvas su ketverių metų dukra. Juos palapinėje prispaudė užgriuvęs medis. Vyras su dukrele dėl galvos ir rankos traumų buvo pristatyti į ligoninę.

P.Lideikio gatvėje ant geležinkelio tilto nugriuvęs medis prispaudė automobilio keleivius. Gelbėtojams iš automobilio išvadavus žmones, jiems medikų pagalbos neprireikė.

Greitąją pagalbą dėl sutrikusios širdies ritmo kvietė 63 metų klaipėdietė. Moteris stipriai išsigando vos prasidėjus škvalui.

Nors širdies ritmas nebuvo sutrikęs, ji dėl skausmų krūtinės plote vis tiek buvo nuvežta į ligoninę.

Medikų teigimu, situacijų, kad gyvybei grėstų pavojus, nebuvo.

Potvynis trukdė darbui

Paprašyta palyginti pastarųjų dviejų škvalų pasekmes Klaipėdos greitosios medicinos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pastebėjo, kad šią savaitę medikų darbą apsunkino liūties padariniai.

Dėl patvinusių gatvių ir nuverstų medžių buvo sunku nuvažiuoti iki iškvietimo vietų.    

Situaciją gerokai apsunkino ir patvinusi Bijūnų gatvė, kur įsikūrusi greitosios medicinos pagalbos stotis. Tad automobiliams buvo sunku išvažiuoti.

Dėl lietaus apsemtos gatvės nukentėjo du greitosios automobiliai: iš apačios buvo nuplėštos apsaugos. Vienam automobiliui vanduo nuplukdė valstybinius numerius. Juos vėliau grąžino policijos pareigūnai.

Papildyta 14:53 val.:

Išleido gydytis namo

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis pasakojo, kad pirmadieno vakarą dėl škvalo patirtų traumų atvežti trys 28, 29 ir 39 metų vyrai.

Dviem vyrams diagnozuotos kirstinės galvos  žaizdos, o kitam – sumušimai. Po apžiūros bei atliktų tyrimų jie išleisti gydytis ambulatoriškai.  

Ligoninės turimais duomenimis, daugiau žalos pridarė prieš gerą savaitę praūžusi audra. Tuomet nukentėjo daugiau žmonių, o jų patirti  sužalojimai buvo gerokai sunkesni.

„Šį pirmadienį atvežė tris nukentėjusius, o praėjusį kartą – 15“, – palygino ligoninės vadovas.

Sunkiausiai nukentėjo septynmetė

Praėjusį kartą iš 15 nukentėjusiųjų trys buvo sunkiai sužaloti. Vienai iš jauniausių nukentėjusiųjų buvo vos septyneri.

Paplūdimyje stiprus vėjas pakeltą gultą su metaliniais strypais trenkė į mergaitę. Ji patyrė sunkius kaukolės lūžius, stiprų smegenų sumušimą, šlaunikaulio lūžį.

Tėvų į ligoninę atvežta mergaitė buvo skubiai operuota. Jos būklė iki šiol išlieka sunki. Septynmetė šiuo metu gydoma Intensyvios terapijos –reanimacijos skyriuje.  

Nidoje užgriuvus medžiui moteriai buvo trūkęs žarnynas. Kita moteris dėl patirtos traumos buvo gydoma Reanimacijos skyriuje. Likusios škvalo aukos po apžiūros buvo išleistos gydytis ambulatoriškai.


Šiame straipsnyje: vėtraŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rusniškų niuksas – šalies valdžiai
  Rusniškų niuksas – šalies valdžiai

  Valstybės šimtmetį izoliacijoje nuo pasaulio paminėję rusniškiai pademonstravo šalies valdžiai ir beribį kantrumą, ir specifinį humoro jausmą. Užlietą Rusnės kelią žmonės paženklino ne tik trispalvėmis, bet į medžius i&s...

 • Kurorte įstatymai negalioja?
  Kurorte įstatymai negalioja?

  Stintų šventėje Palangoje nepaisyta įstatymų. Tuo įsitikinę savaitgalį kurorto renginyje apsilankę svečiai. Jiems viešose miesto erdvėse užkliuvo gausi alkoholio reklama, kuri nuo šių metų pradžios draudžiama. Žmonės juoka...

 • Ar verta žymėti senjorų mašinas?
  Ar verta žymėti senjorų mašinas?

  Vienas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys siūlo naujovę – visoje Lietuvoje specialiais rudos spalvos klevo ženklais pradėti ženklinti senjorų vairuojamus automobilius. Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos nario Sauliaus Janulevičiaus nuo...

  32
 • Smiltynės keltų krantinės bus su rampomis
  Smiltynės keltų krantinės bus su rampomis

  Rengiamasi rekonstruoti Smiltynės keltų krantines. ...

 • Smarkiai populiarėja elektriniai keltai
  Smarkiai populiarėja elektriniai keltai

  Įvertinta dvejus metus Norvegijoje naudojamo elektrinio kelto „Ampere“ nauda. ...

  1
 • Buriavimo ateitis – uosto pažaduose
  Buriavimo ateitis – uosto pažaduose

  Ar Klaipėda taps Lietuvos buriavimo sostine ir aplenks Kauną priklauso nuo Uosto direkcijos pažadų kuo greičiau pastatyti pramoginių laivų prieplauką už Kiaulės Nugaros. ...

  1
 • Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda
  Šokėjų kovose triumfavo „Neptūno“ palaikymo komanda

  Savos sienos padėjo – „Betsafe–Šokėjų kovose“, kurios vyko Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Klaipėdos „Neptūno“ šokėjos finale nugalėjo praėjusių metų čempiones – Kauno „...

  1
 • Vasaris dar parodys dantis
  Vasaris dar parodys dantis

  Besibaigianti žiema atsitraukti neketina. Sinoptikai prognozuoja šalčius, kurie nuo rytojaus apims visą Lietuvą, taip pat ir pajūrį. ...

 • Vertins Uosto direkcijos darbuotojus
  Vertins Uosto direkcijos darbuotojus

  Ekspertų bendrovė „Hay Group“ iš Vilniaus vertins Uosto direkcijos pareigybių klasifikavimą. ...

  2
 • Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną
  Draugiška aplinka kitokiam jaunuoliui ir įtraukimas į darbo rinką per meną

  Šiandien Lietuvoje dar tik mokomės suprasti kitokį asmenį, gerbti kiekvieno individualumą bei dirbti, mokytis ir bendrauti su specialius poreikius turinčiais žmonėmis. Įvairovės visuomenėje asmenys su specialiais poreikiais nėra izoliuojami n...

Daugiau straipsnių