Medikai: praėjusi audra paliko skaudesnių padarinių (atnaujinta)

Pirmadienio vakarą prasidėjęs škvalas darbo pagausino greitosios pagalbos medikams. Jų darbą apsunkino patvinusios gatvės.

Prasidėjus škvalui pirmojo iškvietimo Klaipėdos greitoji medicinos pagalba sulaukė apie 19.30 val. Ekipažas vyko į Puodžių gatvę, prie S. Dacho mokyklos, kur nukentėjo 28 metų vyras, užgriuvus medžiui ant automobilio.

Nesunkią galvos traumą patyręs vyras buvo nuvežtas į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Medikų pagalbos prireikė ir poilsiautojams Šlaito gatvėje, kur kempinge nukentėjo tėvas su ketverių metų dukra. Juos palapinėje prispaudė užgriuvęs medis. Vyras su dukrele dėl galvos ir rankos traumų buvo pristatyti į ligoninę.

P.Lideikio gatvėje ant geležinkelio tilto nugriuvęs medis prispaudė automobilio keleivius. Gelbėtojams iš automobilio išvadavus žmones, jiems medikų pagalbos neprireikė.

Greitąją pagalbą dėl sutrikusios širdies ritmo kvietė 63 metų klaipėdietė. Moteris stipriai išsigando vos prasidėjus škvalui.

Nors širdies ritmas nebuvo sutrikęs, ji dėl skausmų krūtinės plote vis tiek buvo nuvežta į ligoninę.

Medikų teigimu, situacijų, kad gyvybei grėstų pavojus, nebuvo.

Potvynis trukdė darbui

Paprašyta palyginti pastarųjų dviejų škvalų pasekmes Klaipėdos greitosios medicinos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė pastebėjo, kad šią savaitę medikų darbą apsunkino liūties padariniai.

Dėl patvinusių gatvių ir nuverstų medžių buvo sunku nuvažiuoti iki iškvietimo vietų.    

Situaciją gerokai apsunkino ir patvinusi Bijūnų gatvė, kur įsikūrusi greitosios medicinos pagalbos stotis. Tad automobiliams buvo sunku išvažiuoti.

Dėl lietaus apsemtos gatvės nukentėjo du greitosios automobiliai: iš apačios buvo nuplėštos apsaugos. Vienam automobiliui vanduo nuplukdė valstybinius numerius. Juos vėliau grąžino policijos pareigūnai.

Papildyta 14:53 val.:

Išleido gydytis namo

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis pasakojo, kad pirmadieno vakarą dėl škvalo patirtų traumų atvežti trys 28, 29 ir 39 metų vyrai.

Dviem vyrams diagnozuotos kirstinės galvos  žaizdos, o kitam – sumušimai. Po apžiūros bei atliktų tyrimų jie išleisti gydytis ambulatoriškai.  

Ligoninės turimais duomenimis, daugiau žalos pridarė prieš gerą savaitę praūžusi audra. Tuomet nukentėjo daugiau žmonių, o jų patirti  sužalojimai buvo gerokai sunkesni.

„Šį pirmadienį atvežė tris nukentėjusius, o praėjusį kartą – 15“, – palygino ligoninės vadovas.

Sunkiausiai nukentėjo septynmetė

Praėjusį kartą iš 15 nukentėjusiųjų trys buvo sunkiai sužaloti. Vienai iš jauniausių nukentėjusiųjų buvo vos septyneri.

Paplūdimyje stiprus vėjas pakeltą gultą su metaliniais strypais trenkė į mergaitę. Ji patyrė sunkius kaukolės lūžius, stiprų smegenų sumušimą, šlaunikaulio lūžį.

Tėvų į ligoninę atvežta mergaitė buvo skubiai operuota. Jos būklė iki šiol išlieka sunki. Septynmetė šiuo metu gydoma Intensyvios terapijos –reanimacijos skyriuje.  

Nidoje užgriuvus medžiui moteriai buvo trūkęs žarnynas. Kita moteris dėl patirtos traumos buvo gydoma Reanimacijos skyriuje. Likusios škvalo aukos po apžiūros buvo išleistos gydytis ambulatoriškai.


Šiame straipsnyje: vėtraŠkvalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uoste lankysis net keturi kruiziniai laivai
  Uoste lankysis net keturi kruiziniai laivai

  Rugpjūčio 24-26 d. Klaipėdos uoste lankysis keturi kruiziniai laivai. ...

 • Pėsčiųjų žygio dalyviai ruošiasi unikaliam startui
  Pėsčiųjų žygio dalyviai ruošiasi unikaliam startui

  Lietuvoje vis populiarėjant ir artėjant pirmajam „Neringos žygiui“, kuris rugsėjo 16 d. kvies susipažinti su Kuršių nerijos legendomis, vis daugiau gyventojų kyla klausimas, kaip pasiruošti žygiui, kad į batus nepribirtų sm...

 • Siekiama sugrąžinti senąjį Nidos švyturio žibintą
  Siekiama sugrąžinti senąjį Nidos švyturio žibintą

  Beveik prieš metus užgesinus senąjį švytuoklinį Nidos švyturio žibintą, jo šviesos pasiilgę žmonės pasiryžo patys finansuoti naujos lempos pirkimą ir montavimą, rašo dienraštis „Lietuvos žinios&ldquo...

  1
 • Klaipėdos vicemeras A. Šulcas: mitas, kad gyvename skurde
  Klaipėdos vicemeras A. Šulcas: mitas, kad gyvename skurde

  Klaipėdoje, kaip ir visoje šalyje, minima Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena. Trečiadienio vakarą būrelis patriotiškai nusiteikusių žmonių susirinko prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ ir kukliai paminėjo to meto įvy...

  14
 • Kelionės kaina – tarsi mįslė
  Kelionės kaina – tarsi mįslė

  Iš Klaipėdos į turistinę kelionę susiruošę žmonės kaskart patiria daugiau išlaidų negu tokį pat kelialapį įsigiję vilniečiai. Uostamiesčio gyventojams tenka pakloti bemaž 40 eurų dar ir už tai, kad būtų nuvežti į Kaun...

  10
 • Paplūdimio tualete nerado užrakto
  Paplūdimio tualete nerado užrakto

  Į konteinerinį tualetą, esantį Antrosios Melnragės paplūdimio prieigose arčiau mašinų stovėjimo aikštelės, užsukęs klaipėdietis nustėro. Durys buvo be rankenų, užsirakinti neįmanoma. ...

 • Daug žadanti nauja metų pradžia
  Daug žadanti nauja metų pradžia

  Šiuos mokslo metus Klaipėda pradės puse tūkstančio moksleivių daugiau nei pernai. Prognozuojama, kad jų daugės ir kitais metais. Iš viso šiais metais mokyklose laukiama beveik 20 tūkst. jaunųjų klaipėdiečių. ...

 • Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia
  Atostogavo ir Klaipėdos miesto valdžia

  Baigiantis rugpjūčiui galimybe pailsėti pasinaudojo nemažai svarbių uostamiesčio valdžios atstovų. Tarp ką tik baigusių atostogauti – Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas. Tiesa, atit...

 • Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas
  Uniformos – skiriamasis mokyklos ženklas

  Įvairiaspalviai švarkai, languoti sarafanai, megztukai ar liemenės tapo skiriamuoju kiekvienos ugdymo įstaigos ženklu. Ir šiandien jau vargiai beišgirstume pasipiktinimą, kam reikalingos tos uniformos mokyklose. Priešingai, mok...

  5
 • Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas
  Ministras: Klaipėdos SGD terminalo potencialas dar neišnaudotas

  Šiandien energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno ir JAV kompanijos „Cheniere“ viceprezidento Frederiko Smits van Oyeno susitikime aptartos regioninės gamtinių dujų rinkos kūrimo aktualijos ir tolimesnio bendradarbiavimo perspektyvos. ...

  12
Daugiau straipsnių