Medikai neatskleidžia, ar koją susilaužęs A.Ūsas buvo apsvaigęs

Suprastėjusia sveikatos būkle skundęsis Andrius Ūsas priverstas lankytis ne tik pas širdies veikla besirūpinančius kardiologus, bet ir pas traumatologus. Prieš pat savaitgalį jam atlikta kojos operacija.

Portalo žiniomis, pedofilijos byloje įtariamuoju pripažintas 35 metų A.Ūsas į Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę pristatytas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį. Medikai sužalotam vyrui konstatavo kojos lūžį. Pacientui buvo atlikta čiurnos operacija.

„Pirmiausiai teko tris valandas jį gaivalioti“, - lyg tarp kitko puse lūpų užsiminė žurnalistų kalbintas vienas iš ligoninės personalo atstovų.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad pacientas į medikus kreipėsi būdamas neblaivus, pašnekovas tik gūžtelėjo pečiais, akimirksniu nutaisė daug ką pasakančią veido mimiką ir nuo tolesnių komentarų susilaikė. Veikiausiai dėl to, kad oficialiai ant operacinės stalo gulantiems ligoniams girtumas paprastai nėra tikrinamas.

Atsigavęs po atliktos operacijos, netrukus pacientas pasiprašė išleidžiamas iš ligoninės. Pasilikti ten jis nepageidavo. Juolab kad vyriškis ir toliau yra akylai saugomas pareigūnų, kurie jį atlydėjo ir į ligoninės priimamąjį bei budėjo, kol buvo atliekama operacija.

„Kaip jis ten saugomas, jei gali pasiekti tokią stadiją, kad net kojos lūžta? Gal su apsaugininkais per tiek laiko jau susidraugavo, tai kartu ir pasivaišina“, - svarstė apie šiuo metu prieštaringų vertinimų sulaukiančio verslininko traumą prasitaręs anonimas.

Sekmadienį „Kauno dienos“ žurnalistai apsilankė minėtoje gydymo įstaigoje. Nuėjus į vieną iš skyrių, ten dirbę medikai jau žinojo, ko dairosi žiniasklaidos atstovai: „Ūsas? Mūsų skyriuje kaip tik yra senukas tokia pavarde, bet jūs veikiausiai dairotės ne jo. Ano ieškokite kitame pastate. Girdėjome, kad lyg ten buvo tas veikėjas atsidūręs.“

Nukakus į nurodytą skyrių, ten sutiktos slaugės žurnalistų klausimą apie A.Ūsą sutiko santūriomis šypsenomis ir nepaslėpta ironija. Tapo akivaizdu, kad apie šio asmens viešnagę žino kone visas personalas.

Moterys patikino, kad jų globoje A.Ūsas nebuvo atsidūręs, tačiau patarė grįžti į pirmąjį pastatą ir pasidomėti apie pacientą Antrajame ortopedijos-traumatologijos skyriuje: „Jam gi kojelė lūžo, bet ir ne vien dėl to pacientas sunkiai bepaeinantis buvo. Oi, turėjo vargo kolegos, kol viską sutvarkė. Apsauga? Aišku, kad buvo. Juk tokį žmogų atlydėjo.“

Panašu, kad trečias kartas nemelavo: užsukus į minėtą Antrąjį ortopedijos-traumatologijos skyrių, ten sutikta slaugė netiesiogiai išsidavė. Medikė nepanoro bendrauti ir išsyk į klausimus ėmė atkirtinėti gan piktu tonu.

Kelis kartus dėjusis, esą nesupranta, ko pas ją klausiama ir apie kokį pacientą Ūsą kalbama, jauna moteris galiausiai pareikalavo išeiti ir ligoninės, o antraip pagrasino iškviesianti apsaugą.

„Taigi čia yra trys traumatologiniai skyriai. Eikite į pirmąjį arba trečiąjį - gal ten jis ir guli. Jau buvote ten? Na, tuomet nežinau, ko čia ieškote ir ko išvis norite. Aš dirbau ketvirtadienį ir dirbu šiandien, bet nesuprantu, apie ką kalbate“, - virtuvėlėje pildamasi sau į dubenį ligoniams skirtą sriubą piktinosi slaugė.

 


A.Ūsas pedofilijos skandalo epicentre

 

Dar pačioje pedofilijos bylos pradžioje, praėjusių metų gruodį, tuometiniam Pilietinės demokratijos partijos (PDP) prezidiumo nariui ir buvusio Seimo pirmininko Viktoro Muntiano patarėjui A.Ūsui buvo pareikšti įtarimai. Vyriškis įtariamas prievartavęs ir tvirkinęs mažametę mergaitę.

Nepaisant to, nuo šių metų spalio 5-osios, kai Kaune buvo įvykdyta dviguba žmogžudystė, kuria įtariamas iki šiol nesurastas Drąsius Kedys, A.Ūsas buvo pripažintas nukentėjusiuoju minėtų žmogžudysčių byloje. Beveik neabejojama, kad jis taip pat galėjo atsidurti žudiko taikiklyje, mat A.Ūsą, kaip ir kulkų pakirstą Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių, D.Kedys viešai kaltino tvirkinus jo dukrą. Iškart po žudynių verslininką ėmėsi saugoti policijos pareigūnai.

Kaip patikslino Antiteroristinių operacijų rinktinės "Aras" vadovai, jų šturmo specialistams teko A.Ūso namuose padirbėti tik lemtingos dienos vakarą, kai verslininkas buvo atlydėtas į namus prieš išvykstant į slaptą būstą. "Aro" vyrai apžiūrėjo namą ir automobilį, baiminantis, kad kur nors netoliese nebūtų pasislėpęs žudikas. Daugiau jų tarnybos atstovai su A.Ūso apsauga nieko bendra neturėjo.

Beje, tos pačios spalio 5-osios vakarą Noreikiškių gyvenvietėje buvo surastas ne per seniausiai D.Kedžio įsigytas baltos spalvos mikroautobusas, kuris, anot prokurorų, buvo pastebėtas nusikaltimų vietose. Ši transporto priemonė stovėjo palikta prie nebaigto statyti gyvenamojo būsto, vos už kelių šimtų metrų nuo A.Ūso namų.

Netrukus po kruvinųjų įvykių, politikas pasitraukė iš partijos, motyvuodamas, esą ši politinė jėga negynė savo atstovo, kaip derėtų. Tuo tarpu PDP vadovai pareiškė, kad jie savo ruožtu rengėsi sustabdyti jo narystę, kai šis atsidūrė dėmesio centre dėl pedofilijos skandalo, bet A.Ūsas, lyg nujausdamas, užbėgo įvykiams už akių ir pasitraukė pats.

Nuo pat pedofilijos skandalo pradžios A.Ūsas tvirtino tokios D.Kedžio priešpriešos sulaukęs už tai, kad jo buvusiai sugyventinei Laimutei Stankūnaitei padėjo kovoti dėl dukters globos, o galiausiai sutiko būti ir mergaitės krikšto tėvu.


Šiame straipsnyje: ŪsasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių