„Maisto bankas“ kviečia aukoti vargstantiems

Paramos fondo „Maisto bankas“ akcija tęsiasi. Penktadienį ir šeštadienį „Maisto banko“ savanoriai prekybos centrų lankytojus pasitiks prie įėjimo ir įteiks knygos skirtuko dydžio atmintines. Jose – paramos prašymas ir sąrašas ilgai negendančių maisto produktų.

Lankstinuke už gerumą dėkojama iš anksto, o tiems, kurie išeinami į „Maisto banko“ vežimėlius įdės kokių nors gėrybių, dėkingumas bus išreikštas ne tik savanorių žodžiais. Rėmėjai gaus dovanų, nors ir kuklių: lipduką atminimui ir čiulpiamą saldainį.

Penktadienį Savanorių prospekte įsikūrusioje „Hyper Rimi“ stebint žmones paaiškėjo, kad aukotojams dovanų nė nereikia.

„Ačiū ne, mano dalį atiduokite vaikams“, - padėjusi į „Maisto banko“ vežimėlį keletą skardinių konservų, makaronų ir aliejaus pasakė pensinio amžiaus Rūta, atsisakydama jai priklausančio saldainio.

Specialiai dėl akcijos į prekybos centrą ji užsuko antrą kartą per dieną. „Per radiją nepranešė, kad akcija prasideda tik 15 val. Teko sugrįžti“, - kalbėjo Rūta.

Pensinio amžiaus moteris įsitikinusi – net ir sunkmečiu būtina pasirūpinti skurdžiai gyvenančiais žmonėmis: „Kas žino, gal dar ir man teks ištiesta ranka išmaldos prašyti. Kol galiu, tol padedu.“

„Maisto banko“ akcijoje ponia Rūta dalyvauja jau ne pirmus metus. Lygiai taip pat kaip ir kelis kilogramus žirnių paaukojęs Sergejus Dubrovinas. Vyriškis darbo neteko prieš pusę metų, tačiau aukai vieną kitą litą dar sukrapšto. Kodėl, nė pats paaiškinti negalėjo. „Tiesiog reikia padėti“, - atsidusęs tarė vyras.

Didžiuma prie „Maisto banko“ vežimėlių sutiktų žmonių su žurnalistais net nesileido į kalbas. Paprašyti stabtelėti minutėlei pasikalbėti, jie tik numodavo ranka. Suprask, reklamos jiems nereikia.

Kartu su „Maisto banko“ savanoriais produktus registravusi socialinė darbuotoja Skaistė Mačiuikienė neslėpė džiaugsmo. Akcija buvo prasidėjusi vos prieš pusvalandį, o negendančių produktų jau buvo priaukota tiek, kad iš vežimėlių juos teko perkrauti į dėžes.

„Net per sunkmetį žmonės nenusigręžia nuo pilietinių akcijų. Per pirmąsias akcijas daugiausiai žmonės pirkdavo makaronus, kruopas, miltus. Dabar gi produktai įvairesni: yra saldumynų, konservų, aliejaus, higienos prekių“, - vardijo S.Mačiuikienė.

Dažniausia „Maisto banko“ rėmėjai – vyresnio amžiaus žmonės. Jaunimas prie vežimėlių prieina rečiau, o jei ką nors ir atneša, tai nedideliais kiekiais.

„Tačiau mes prisidedame kaip savanoriai“, - jaunus žmones užtarė savanoris Remigijus. Prisidėti prie akcijos jį prikalbino jau ne pirmą kartą joje dalyvaujančios draugės. „Idėja graži, nesunku gi“, - sakė Remigijus.

Varguolių padaugėjo triskart

„Maisto banko“ direktorė Deimantė Žebrauskaitė atkreipė dėmesį, kad šiais metais skurstančiųjų ir alkstančiųjų skaičius išaugo daugiau nei tris kartus, todėl kiekvieno žmogaus dosnumas ir atjauta tampa dar svarbesnė. „Maisto lauknešėliai gal bus kiek mažesni, bet stengsimės, kad jie pasiektų kuo daugiau šeimų, kurios kitu atveju neturėtų ko padėti ant artėjančių švenčių stalo“, – vylėsi „Maisto banko“ vadovė.

Šį savaitgalį maisto rinkimo akcija, kuri jau kelis dešimtmečius rengiama daugelyje Europos šalių ir dar vadinama „gerumo barometru“, aplankys 38 Lietuvos miestus.
Paaukoti maisto skurstantiems bus galima daugiau nei 250-yje „Iki, „Maxima“, „Rimi“, „Supernetto“ ir „Cento“ parduotuvių. Savanoriai parduotuvėse dirbs ir rinks maistą vargstantiesiems penktadienį 15-21 val. ir šeštadienį 10-20 val.

Pernai suaukotais produktais nepasiturintys žmonės buvo pamaitinti daugiau nei 117 tūkst. kartų.


Šiame straipsnyje: Maisto bankas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių