Maistas ir animacija – suderinama!

Ar žinote, kad Japonijoje egzistuoja atskira maisto animacijos rūšis? Susipažinti su šia ir kitomis Tekančios saulės šalies animacijos rūšimis sekmadienį kviečia Japonijos ambasada ir Vytauto Didžiojo Universiteto Japonistikos studijų centras.

Sugiharos namuose (Vaižganto g. 30) sekmadienį 13 val. vyks vieno populiariausių japonų animacijos serialų - "Oišimbo" (lietuviškai „Skanautojas") - peržiūra, profesorius iš Japonijos Nihon universiteto Masao Jokota skaitys paskaitą "Maistas ir anime - pradedant nuo Oišimbo". „Anime terminas naudojamas apibūdinti visame pasaulyje labai populiariai japonų animacijai, kuri išsiskiria savitu stiliumi ir veikėjų, aplinkos estetika. Pasaulyje anime dabar yra pasiekęs piką - apskritai, domėjimasis japonų kultūra yra labai išaugęs. Lietuvoje tendencijos panašios", - pastebėjo Japonijos ambasados Lietuvoje darbuotoja Gabija Traškaitė.

Paskaitoje profesorius nagrinės, kaip per maistą ir animaciją atsiskleidžia savita Japonijos visuomenė, kultūra ir mąstymo būdas. Bus pristatytas ir kitas japonų kultūros reiškinys - mangos.  Tai - gilias istorines tradicijas turintys japonų komiksai, kurių knygutės Tekančios saulės šalyje labai populiarios, jas perka ir skaito tiek suaugę, tiek vaikai. Renginyje bus pristatyti naujausi mangų pavyzdžiai, dalyvaus ir mangų kūrėjai iš Kauno.

 „Mangos ir anime tapo labiausiai eksportuojamais mūsų šalies kultūros reiškiniais. Tačiau šiuos dalykus ne tiek mes patys siekiame eksportuoti, kiek kitos valstybės nori importuoti. Matyt, šiose srityse užčiuopėme kažką bendra, globalaus", - sakė Vytauto Didžiojo universiteto lektorė japonė Kyoko Koma.


Šiame straipsnyje: animacijamaistas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių