Lukiškių aikštėje – „World Press Photo`11“ ekspozicija

Paryžiuje, Madride, Maskvoje ir Tokijuje viešinti geriausių praėjusių metų spaudos fotografijos paroda „World Press Photo“ atidaryta ir Lukiškių aikštėje.

Parodą atidaręs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis teigė, kad fotoobjektyvais užfiksuotos istorijos susišaukia ir su  Lietuvos tragedija: vieno iš tiriamosios žurnalistikos Lietuvoje pradininkų – Vito Lingio – nužudymu.

„Išties jaučiuosi labai ypatingai, kadangi atidarome parodą „World Press Photo`11“. Ši paroda taip pat šiuo metu yra matoma   Paryžiuje, Madride, Maskvoje ir Tokijuje. Tai dar kartą liudija, koks yra mažas ir kartu didelis pasaulis“, – pirmadienį atidarydamas parodą sakė A. Ažubalis.

Pasak jo, labai simboliška, kad fotoobjektyvais užfiksuotos istorijos iš karščiausių pasaulio taškų iš pažeidžiamiausių visuomenės sluoksnių gyvenimo yra eksponuojamos būtent Lukiškių aikštėje. Esą keletą šimtmečių ši aikštė buvo kitaminčių kovotojų už šalies laisvę represijų liudininkė, čia buvo šaudoma ir kariama.

„Simboliška, kad fotoobjektyvais užfiksuotos šios liūdnos istorijos susišaukia su dar viena tragedija, kuri įvyko Lietuvoje prieš 18 metų, kai pirmą kartą atsikūrusioje valstybėje buvo nužudytas vienas iš tiriamosios žurnalistikos Lietuvoje pradininkų – Vitas Lingys“, – tęsė užsienio reikalų ministras.

Anot jo, visgi pasaulyje dar yra daug valstybių, kur žurnalistai priversti tylėti ir vienintelė išeiga ir galimybė fiksuoti realybę tampa teleobjektyvas arba kino kamera.

Atidaryme taip pat dalyvavęs Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje Joepas Wijnandsas pabrėžė, kad šiais metais, pirmą kartą istorijoje, „World Press Photo“ paroda yra eksponuojama atviroje erdvėje.

Ši paroda, pasak J. Wijnandso, žinoma kaip viena didžiausių, labiausiai prestižiško kasmetinio apdovanojimo rengėja. Kiekvienais metais nugalėjusios fotografijos yra surenkamos į keliaujančią parodą, kurią pamato apie 45 milijonus lankytojų visame pasaulyje.

„Drąsūs vyrai ir drąsios moterys, kurios fiksuoja įvykius, formuojančius mūsų šiandieninį pasaulį, yra pasiruošę aukotis vardan šio tikslo. 2008-ųjų metų nugalėtojas Timas Hetheringtonas yra pasakęs, kad vaizdavimo galia yra ne tame, kas vaizduojama, bet tame gebėjime apjungti mus kaip žmones. Timas Hetheringtonas, kartu su savo dar dviem kolegom, buvo nužudytas Libijoje reportažo metu“, – kalbėjo Nyderlandų ambasadorius Lietuvoje.

Parodos atidarymas kartu yra įžanga į rytoj prasidedančią konferenciją, skirtą žurnalistų saugumui Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) regione. Ji taip pat skirta paminėti Lietuvos ir Nyderlandų diplomatinių santykių atkūrimo 20-metį. Ji veiks iki liepos 3 dienos. Parodos lankymas nemokamas.


Šiame straipsnyje: World Press Photo`11fotografija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių