L.Stankūnaitei talkina A.Ūso advokatė (papildyta)

Kaune antradienį Vaiko teisių apsaugos specialistų surengtame pasitarime buvo diskutuojama dėl tolesnės mergaitės globos. Nutarta nieko nekeisti - penkiametę ir toliau globos D.Kedžio sesuo. Dukart per savaitę mergaitė matysis su motina.

Papildyta: Pasak susitikime dalyvavusios Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės, nuo spalio 12 d. mergaitės globėja esančiai N.Venckienei nei vienas susitikimo dalyvis priekaištų neturėjo - globėja rūpinasi tiek mergaitės užimtumu, tiek jos sveikata, ji tinkamai prižiūrima.

Daugiau problemų iškilo diskutuojant, kaip buvusi D.Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė turėtų matytis su savo dukra.

„Motinos ir dukters bendravimą apsunkina tai, jog jos abi yra saugomos ir yra priklausomos nuo galimybių pristatyti jas abi vienoje vietoje. Buvo nuspręsta, kad bendravimas vyks pagal Vilniaus apygardos teismo nutartį, tuo pačiu grafiku, kurį dar liepos mėnesį buvo nustatęs Kauno apylinkės teismas“, - sakė R.Šalaševičiūtė.

Motinos ir dukters susitikimai teismų sprendimu turi vykti pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 9 iki 11 valandos.

Susitikime L.Stankūnaitė pageidavo su dukra matytis vieną kartą per savaitę keturias valandas, tačiau tam paprieštaravo mergaitės globėja N.Venckienė. Jos nuomone, penkių metų vaikui išbūti keturias valandas uždaroje patalpoje yra per sunku.

"L.Stankūnaitė šį savo norą motyvavo tuo, kad tokie susitikimai palengvins darbą apsaugai, tačiau mes visi dalyvavę susitikime, vieningai nusprendėme, kad N.Venckienė yra teisi“, - kalbėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Pasak R.Šalaševičiūtės, susitikime taip pat buvo nutarta, kad prieš bendraudama su dukra L.Stankūnaitė turės apsilankyti ir pabendrauti su psichologu. Jai bus parinktas šeimos įgūdžių paslaptis išmanantis psichologas Kaune.

„Psichologo pagalbos reikia, kad mama tinkamai bendrautų ir sudarytų dukrai saugesnę aplinką nei kad buvo ankstesnių susitikimų su mergaite metu“, - paaiškino R.Šalaševičiūtė.

Motinos ir dukters susitikimai vyks kaip ir anksčiau stebint Kauno miesto vaiko apsaugos teisių skyriaus darbuotojai. Mergaitės globėja N.Venckienė yra įpareigota pristatyti D.Kedžio dukrą į šiuos susitikimus, tačiau jų pabaigos ji turės laukti už durų.

Nors buvo galvota, kad L.Stankūnaitės susitikimai su dukra, bijant, kad ji nedarytų dukrai įtakos, turėtų būti įrašinėjami į vaizdo ir garso juostas, tačiau Vilniaus apygardos teismas kategoriškai pasisakė prieš bet kokių įrašų darymą.

L.Stankūnaitė į šiuos susitikimus negalės atsivesti tėvų.

"Jei L. Stankūnaitės mama ar tėtis pageidautų bendrauti su mergaite, jie turi gauti atskirą teismo nutartį nustatančių jų bendravimo tvarką. Pagal Civilinį kodeksą seneliai turi teisę bendrauti su anūke, tačiau esant tokiai situacijai nusprendėme, kad šį klausimą turėtų išspręsti teismas“, - kalbėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Antradienio popietę suplanuotas Laimos Stankūnaitės apsilankymas Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje atrodė panašesnis į televizijos šou. Po žieminiu paltu neperšaunamą liemenę vilkėjusi jauna moteris atvyko lydima jos dukters tvirkinimu įtariamo Andriaus Ūso advokatės Loretos Kraujutaitienės ir vienos televizijos laidos kūrybinės grupės.

Pastarosios žurnalistui kartu su operatoriumi drauge su L.Stankūnaite įėjus į kabinetą, ją saugantys pareigūnai užvėrė duris ir daugiau niekam neleido patekti vidun. Išvydęs kitas filmavimo kameras, vienas iš apsaugininkų ėmė jėga stumti žurnalistus laukan.

Paklaustas, kodėl viską gali filmuoti tik vienos televizijos laidos operatorius, pareigūnas atkirto, esą jam leido pati L.Stankūnaitė. Vis dėlto apsaugos vyrai turėjo pripažinti, kad Vaiko teisių apsaugos skyrius - ne privati valda, tad netrukus atsitraukė nuo durų ir su žurnalistais daugiau nesigalynėjo.

Išvydusi kitus žurnalistus, L.Stankūnaitė su jais bendrauti nepanoro. Po akimirkos visi žiniasklaidos priemonių atstovai turėjo palikti nedidelę salę, kurioje buvo aptariamas mažametės mergaitės globos klausimas.

Panašu, kad vaiko teisių specialistai nė nepastebėjo, jog pas juos viešinti L.Stankūnaitė buvo prisisegusi tos pačios televizijos laidos kūrėjų jai įduotą radijo mikrofoną ir slapta fiksavo viską, kas buvo kalbama susirinkimo metu. Viename šone buvo matyti susiraizgę laidai ir prie liemenės diržo pritvirtintas mikrofono siųstuvas. Tuo metu už durų gulėjo visąlaik įjungta kamera, fiksavusi garso įrašą.

Pasitarimas truko apie pusantros valandos. Pavėlavusi kelias minutes į jį atvyko ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. L.Stankūnaitę saugantys teisėsaugininkai lūkuriavo koridoriuje, žurnalistams už nugarų.

Pasibaigus susirinkimui, pirmieji iš nedidelės salės išėjo vaiko teisių specialistai su R.Šalaševičiūte priešakyje bei šiuo metu brolio dukrą globojanti teisėja Neringa Venckienė. Paprašyta trumpai nupasakoti susirinkimo esmę, moteris pernelyg neatviravo, tik pasakė, kad ir toliau globos penkiametę mergaitę ir du kartus per savaitę veš ją į poros valandų susitikimus su motina.

„Nusprendėme, kad globos kokybė yra puiki, vaikas sveikas, viskas tvarkoje. Nusprendėme, kad mergaitės ir motinos bendravimas vyks pagal Vilniaus apygardos teismo patvirtintą nutartį“, - sakė Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Daugėlienė. - Tai buvo planinė vaiko globos peržiūra, surengta mūsų pačių iniciatyva. Čia visiškai ne išimtinis atvejis. Tokios procedūros vykdomos dėl kiekvieno vaiko, kuris yra globoje. Paprastai tai vyksta kartą per pusę metų, tačiau šiuo atveju, paskiriant mergaitės globą, buvo neaiški jos motinos situacija, tad iškart buvo nuspręsta peržiūrą rengti gruodžio pabaigoje. Taigi ji šiandien ir įvyko. Mes suinteresuoti, kad vaikas, kaip galima greičiau, pakliūtų į savo biologinę šeimą ir jį augintų patys tėvai.“

L.Stankūnaitės išėjimas iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus pastato priminė veiksmo filmo siužetą. Vienas iš apsaugininkų mirktelėjo minėtos televizijos laidos kūrėjams, kad šie verčiau atsitrauktų. Tuo metu pareigūnai išvedė iš kabineto L.Stankūnaitę, be išankstinių įspėjimų grubiai pečiais nustūmė visus kelyje pasimaišiusius kitų žiniasklaidos priemonių atstovus ir, išvedę laukan, įsodino moterį į automobilį tamsintais langais bei nurūko savo keliais.

Tuo tarpu L.Stankūnaitei talkinusi A.Ūsui atstovaujanti advokatė L.Kraujutaitienė įsėdo į jos klientę lydėjusių žurnalistų automobilį ir išvyko drauge su jais.


Gairės: Kedys

Komentarai 0 Rašyti komentarą
Skaityti visus komentarus
Tavo komentaras

Komentuoti

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kauno kartų namams – 20 metų
  Kauno kartų namams – 20 metų

  Šiuo metu Europos, Skandinavijos, JAV šalyse teikiamos įvairaus profilio socialinės paslaugos žmonėms, kuriems reikalinga pagalba ir ieškoma naujų paslaugų formų bei daug dėmesio skiriama kartų integravimui, bendravimui ir bendrad...

  1
 • Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis
  Iš konservatorių tvirtovės Kaune liko tik Žaliakalnis

  To Kauno konservatoriai negalėjo sapnuoti net baisiausiame košmare: iš septynių vienmandačių rinkimų apygardų į Seimą išsikrapštė tik Gabrielius Landsbergis. Juos sutriuškino Kauno mero palaikomi Lietuvos valstieči...

  21
 • Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos
  Kauno apylinkės teisme – nemokamos teisinės konsultacijos

  Rytoj, spalio 25 dieną, Kauno apylinkės teisme Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (VGTPT) specialistai neatlygintinai atsakys į piliečių užduodamus opius teisės klausimus. ...

  1
 • Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu
  Šilelio dviračių taką planuojama sujungti su Kaunu

  Nuo Šilelio iki Kulautuvos nutiestas dviračių takas tampa vis populiaresnis. Deja, iš Kauno minantiems dviratininkams tenka įveikti nesaugų ruožą tarp Kazio Veverskio tilto per Nevėžį ir Raudondvario riboženklio. ...

  3
 • Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais
  Po Kauną zuja autobusiukai su karalienės apatiniais

  Pirmadienį kauniečiai gatvėse išvydo kiek neįprastus maršrutinius taksi – į miesto gatves išvažiavo “pop art” stiliaus kūriniais papuošti autobusai. “Galerija ant ratų” – taip vadinasi men...

  6
 • Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je
  Ga­ba­lė­lis Pran­cū­zi­jos dvelks­mo – Kau­no se­na­mies­čio šir­dy­je

  Ma­žiau nei prieš mė­ne­sį du­ris at­vė­ręs par­fu­me­ri­jos ir sti­liaus sa­lo­nas „ile ile“ – iš­ties uni­ka­li vie­ta. Vos įžen­gęs čia pa­j...

  3
 • Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai
  Kol verda ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai

  Apie emigrantus kalbama daug: vieni ragina kurti programas, kaip juos sugrąžinti į Lietuvą, kiti nusiteikę priešiškai – kam to reikia? Kol vyksta ginčai, tuštėja ne tik Lietuvos kaimai, o viename Londono kvartalų antroji kalb...

  1
 • Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau
  Lietuvos banko kasos Vilniuje ir Kaune dirbs ilgiau

  Nuo šiandien, spalio 24 d., ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų. ...

 • Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų
  Socialiniams būstams Kaune – 400 tūkst. eurų

  Kauno miesto savivaldybė ieško butų, kurie bus skirti socialiniams būstams įrengti. Tam biudžete numatyta 400 tūkst. eurų. Pasiūlymų savivaldybė laukia iki lapkričio 4 dienos. ...

 • Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje
  Darbui ruošiasi ir maratono trasoje, ir jūroje

  Daugiabučių namų administratoriams reikia ne tik specifinių inžinerijos žinių, patirties, bet ir mokėjimo bendrauti, išklausyti. Atsakomybė, kantrybė – taip pat privalomos savybės. Kaip jie atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos? ...

Daugiau straipsnių