L.Stankūnaitei talkina A.Ūso advokatė (papildyta)

Kaune antradienį Vaiko teisių apsaugos specialistų surengtame pasitarime buvo diskutuojama dėl tolesnės mergaitės globos. Nutarta nieko nekeisti - penkiametę ir toliau globos D.Kedžio sesuo. Dukart per savaitę mergaitė matysis su motina.

Papildyta: Pasak susitikime dalyvavusios Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės, nuo spalio 12 d. mergaitės globėja esančiai N.Venckienei nei vienas susitikimo dalyvis priekaištų neturėjo - globėja rūpinasi tiek mergaitės užimtumu, tiek jos sveikata, ji tinkamai prižiūrima.

Daugiau problemų iškilo diskutuojant, kaip buvusi D.Kedžio sugyventinė Laimutė Stankūnaitė turėtų matytis su savo dukra.

„Motinos ir dukters bendravimą apsunkina tai, jog jos abi yra saugomos ir yra priklausomos nuo galimybių pristatyti jas abi vienoje vietoje. Buvo nuspręsta, kad bendravimas vyks pagal Vilniaus apygardos teismo nutartį, tuo pačiu grafiku, kurį dar liepos mėnesį buvo nustatęs Kauno apylinkės teismas“, - sakė R.Šalaševičiūtė.

Motinos ir dukters susitikimai teismų sprendimu turi vykti pirmadieniais ir ketvirtadieniais nuo 9 iki 11 valandos.

Susitikime L.Stankūnaitė pageidavo su dukra matytis vieną kartą per savaitę keturias valandas, tačiau tam paprieštaravo mergaitės globėja N.Venckienė. Jos nuomone, penkių metų vaikui išbūti keturias valandas uždaroje patalpoje yra per sunku.

"L.Stankūnaitė šį savo norą motyvavo tuo, kad tokie susitikimai palengvins darbą apsaugai, tačiau mes visi dalyvavę susitikime, vieningai nusprendėme, kad N.Venckienė yra teisi“, - kalbėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Pasak R.Šalaševičiūtės, susitikime taip pat buvo nutarta, kad prieš bendraudama su dukra L.Stankūnaitė turės apsilankyti ir pabendrauti su psichologu. Jai bus parinktas šeimos įgūdžių paslaptis išmanantis psichologas Kaune.

„Psichologo pagalbos reikia, kad mama tinkamai bendrautų ir sudarytų dukrai saugesnę aplinką nei kad buvo ankstesnių susitikimų su mergaite metu“, - paaiškino R.Šalaševičiūtė.

Motinos ir dukters susitikimai vyks kaip ir anksčiau stebint Kauno miesto vaiko apsaugos teisių skyriaus darbuotojai. Mergaitės globėja N.Venckienė yra įpareigota pristatyti D.Kedžio dukrą į šiuos susitikimus, tačiau jų pabaigos ji turės laukti už durų.

Nors buvo galvota, kad L.Stankūnaitės susitikimai su dukra, bijant, kad ji nedarytų dukrai įtakos, turėtų būti įrašinėjami į vaizdo ir garso juostas, tačiau Vilniaus apygardos teismas kategoriškai pasisakė prieš bet kokių įrašų darymą.

L.Stankūnaitė į šiuos susitikimus negalės atsivesti tėvų.

"Jei L. Stankūnaitės mama ar tėtis pageidautų bendrauti su mergaite, jie turi gauti atskirą teismo nutartį nustatančių jų bendravimo tvarką. Pagal Civilinį kodeksą seneliai turi teisę bendrauti su anūke, tačiau esant tokiai situacijai nusprendėme, kad šį klausimą turėtų išspręsti teismas“, - kalbėjo Vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Antradienio popietę suplanuotas Laimos Stankūnaitės apsilankymas Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriuje atrodė panašesnis į televizijos šou. Po žieminiu paltu neperšaunamą liemenę vilkėjusi jauna moteris atvyko lydima jos dukters tvirkinimu įtariamo Andriaus Ūso advokatės Loretos Kraujutaitienės ir vienos televizijos laidos kūrybinės grupės.

Pastarosios žurnalistui kartu su operatoriumi drauge su L.Stankūnaite įėjus į kabinetą, ją saugantys pareigūnai užvėrė duris ir daugiau niekam neleido patekti vidun. Išvydęs kitas filmavimo kameras, vienas iš apsaugininkų ėmė jėga stumti žurnalistus laukan.

Paklaustas, kodėl viską gali filmuoti tik vienos televizijos laidos operatorius, pareigūnas atkirto, esą jam leido pati L.Stankūnaitė. Vis dėlto apsaugos vyrai turėjo pripažinti, kad Vaiko teisių apsaugos skyrius - ne privati valda, tad netrukus atsitraukė nuo durų ir su žurnalistais daugiau nesigalynėjo.

Išvydusi kitus žurnalistus, L.Stankūnaitė su jais bendrauti nepanoro. Po akimirkos visi žiniasklaidos priemonių atstovai turėjo palikti nedidelę salę, kurioje buvo aptariamas mažametės mergaitės globos klausimas.

Panašu, kad vaiko teisių specialistai nė nepastebėjo, jog pas juos viešinti L.Stankūnaitė buvo prisisegusi tos pačios televizijos laidos kūrėjų jai įduotą radijo mikrofoną ir slapta fiksavo viską, kas buvo kalbama susirinkimo metu. Viename šone buvo matyti susiraizgę laidai ir prie liemenės diržo pritvirtintas mikrofono siųstuvas. Tuo metu už durų gulėjo visąlaik įjungta kamera, fiksavusi garso įrašą.

Pasitarimas truko apie pusantros valandos. Pavėlavusi kelias minutes į jį atvyko ir vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. L.Stankūnaitę saugantys teisėsaugininkai lūkuriavo koridoriuje, žurnalistams už nugarų.

Pasibaigus susirinkimui, pirmieji iš nedidelės salės išėjo vaiko teisių specialistai su R.Šalaševičiūte priešakyje bei šiuo metu brolio dukrą globojanti teisėja Neringa Venckienė. Paprašyta trumpai nupasakoti susirinkimo esmę, moteris pernelyg neatviravo, tik pasakė, kad ir toliau globos penkiametę mergaitę ir du kartus per savaitę veš ją į poros valandų susitikimus su motina.

„Nusprendėme, kad globos kokybė yra puiki, vaikas sveikas, viskas tvarkoje. Nusprendėme, kad mergaitės ir motinos bendravimas vyks pagal Vilniaus apygardos teismo patvirtintą nutartį“, - sakė Kauno miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Birutė Daugėlienė. - Tai buvo planinė vaiko globos peržiūra, surengta mūsų pačių iniciatyva. Čia visiškai ne išimtinis atvejis. Tokios procedūros vykdomos dėl kiekvieno vaiko, kuris yra globoje. Paprastai tai vyksta kartą per pusę metų, tačiau šiuo atveju, paskiriant mergaitės globą, buvo neaiški jos motinos situacija, tad iškart buvo nuspręsta peržiūrą rengti gruodžio pabaigoje. Taigi ji šiandien ir įvyko. Mes suinteresuoti, kad vaikas, kaip galima greičiau, pakliūtų į savo biologinę šeimą ir jį augintų patys tėvai.“

L.Stankūnaitės išėjimas iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus pastato priminė veiksmo filmo siužetą. Vienas iš apsaugininkų mirktelėjo minėtos televizijos laidos kūrėjams, kad šie verčiau atsitrauktų. Tuo metu pareigūnai išvedė iš kabineto L.Stankūnaitę, be išankstinių įspėjimų grubiai pečiais nustūmė visus kelyje pasimaišiusius kitų žiniasklaidos priemonių atstovus ir, išvedę laukan, įsodino moterį į automobilį tamsintais langais bei nurūko savo keliais.

Tuo tarpu L.Stankūnaitei talkinusi A.Ūsui atstovaujanti advokatė L.Kraujutaitienė įsėdo į jos klientę lydėjusių žurnalistų automobilį ir išvyko drauge su jais.


Šiame straipsnyje: Kedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių