Ligoninių pertvarka: iš dviejų padarys vieną

2-ąją klinikinę ligoninę sugalvoję prijungti prie Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės miesto politikai persigalvojo ir prabilo apie abiejų gydymo įstaigų sujungimą į naują Kauno savivaldybės ligoninę. Dėl tokio pasiūlymo ketinama apsispręsti artimiausiame tarybos posėdyje.

Trečiadienį posėdžiavusi savivaldybės tarybos kolegija nusprendė, jog politikams bus teikiamas sprendimo projektas dėl abiejų ligoninių sujungimo. „Mano pozicija dėl ligoninių sujungimo visada buvo nuosekli“, - pareiškė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Lapkričio mėnesį savivaldybės sudaryta darbo grupė prabilo apie tai, kad pertvarkant gydymo įstaigų sistemą, 2-ąją ligoninę reikės prijungti prie Raudonojo Kryžiaus ligoninės. Už tai ne kartą pasisakė ir miesto vadovas.

Kilus dideliam 2-osios ligoninės darbuotojų pasipriešinimui, A.Kupčinsko ir kai kurių savivaldybės valdininkų pozicija dėl prijungimo ėmė keistis. Prieš pat Kalėdas sprendimą turėję priimti politikai, gruodžio 22 d. tarybos posėdyje šio klausimo nesvarstė, nes jis buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Prijungimo poziciją gynęs A.Kupčinskas prabilo apie tai, kad nereikia skubėti ir įvertinti kitus įmanomus pertvarkos būdus.

Tiek administracijos direktorius Vygantas Gudėnas, vadovavęs darbo grupei dėl ligoninių pertvarkos, tiek kiti savivaldybės valdininkai kurį laiką tvirtino, kad sujungti ligoninių negalima, nes taip nukentės jų darbuotojai: riekės kiekvienam darbuotojui įteikti atleidimo lapelius, kils didelis sąmyšis. Savivaldybės atstovai tikino, jog tokias išvadas pateikė teisininkai, išanalizavę Darbo kodeksą, todėl priimtinausia būdas - prijungti vieną ligoninę prie kitos.

Kolegijos posėdyje Teisės departamento direktorius Dainius Ratkelis jau nebegąsdino ligoninių sujungimu kaip baubu. Jis išaiškino, kad ir šiuo atveju darbuotojai nenukentės, o liks savo darbo vietose. Konkurso būdų bus renkamas tik naujas naujai įkurtos Kauno savivaldybės ligoninės vadovas.

Naujoji gydymo įstaigą turėtų įgyti respublikinės ligoninės statusą ir reikalingą finansavimą. Nors kai kurie politikai siūlė palikti veikti abi ligonines, A.Kupčinskas priminė Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymą sprendimą priimti iki balandžio 1 d. Nesujungus į vieną gydymo įstaigą, Raudonojo Kryžiaus ligoninė taptų rajonine, o 2-oji klinikinė - regionine. Tokiu atveju iškiltų grėsmė kai kurioms abiejų ligoninių teikiamoms paslaugoms, nes jos nebebus finansuojamos.

„Čia tarybos narių terorizavimas. Tegul ministerija pasiima abi ligonines ir daro su jomis ką nori“, - piktinosi vicemeras Steponas Vaičikauskas. Jis pageidauja, kad mieste savarankiškai veiktų abi ligoninės, tačiau to nenumatyta Vyriausybės nutarime dėl gydymo įstaigų tinklo pertvarkos.

„Sprendimą priimame be jokios analizės, kaip tų ligoninių darbuotojai dirbs po pertvarkos. Savo rankomis kuriame didelį chaosą“, - perspėjo tarybos narė Jūratė Matekonienė.

„ministerija priėmė sprendimą atlikusis skaičiavimus. Teikime klausimą tarybai, o ten galėsime ginčytis iki nukritimo“, - pareiškė A.Kupčinskas.

Ne sykį prie savivaldybės piketavę ir visais įmanomai būdais priešinęsi prijungimui prie raudonojo Kryžiaus ligoninės, 2-osios ligoninės darbuotojai šiek tiek aprimo, tačiau ir toliau laikosi pozicijos, kad jie gali dirbti be Raudonojo Kryžiaus ligoninės. „Mes jau turime raštą iš ministerijos, kad esame respublikinio lygio ligoninė, jeigu ir nebus sujungimo, niekas nepasikeis“, - įsitikinusi 2-osios klinikinės ligoninės administratorė terapijai ir chirurgijai Gražina Žiedelienė.

„Svarstant šį klausimą daugiau klausimų negu atsakymų. Daugiausiai aistrų kyla dėl to, kad dubliuojasi abiejų ligoninių terapinės paslaugos, o pinigų yra tiek, kiek yra“, - įžvelgė Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius.

Nors kolegijos posėdyje buvo priminta, kad Kauno medicinos universiteto klinikos ketina statyti modernų Mišrių traumų centrą, kuriam yra pritarusi ir miesto savivaldybė, neabejojama, kad šis centras nekonkuruos su Raudonoj Kryžiaus ligoninės tiekiamomis paslaugomis.

„KMUK tikrai neaptarnaus tokių bėdžių kaip aš“, - juokavo savivaldybės kontrolierius Gediminas Raudonis. Jis pats Raudonojo Kryžiaus ligoninėje neseniai gydėsi lūžusią ranką.


Šiame straipsnyje: Raudonojo kryžiaus ligoninė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių